Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

deddy

vidim ze ste nasli spolocnu rec :) mam z vas radost

"majiteľ s agresívnym pitbulom zatočil jedna radosť, schmatol ho za zadné nohy a oplieskal ho pár krát o chodník a bolo po bojovnej nálade, pitbull utiekol ako vyplašený zajac." ten majitel aspon vedel co so psom, ale vacsina ani len netusi a boji sa k psovi priblizit aby ich nerafol vlastny pes

viete co je najpovazlivejsie? ked pes uhryzne majitela, najma vtedy ak psa mal od steniatka a nebolo to v zapale boja s inym psom ...

martin242

No veru, u nás je tiež dosť častým javom, že pitbuloidný pes napadne a roztrhá malého psíka, presne ako vravíš, majiteľom je väčšinou nejaký 15-ročný zasran alebo vandrák. Môjho jazvečíka tiež napadol pitbull, ale rýchlo som ho schmatol a vyložil na kapotu auta, kde na neho nedočiahol, tak sa ale sápal po mne. Skoro som sa.....viete čo. Odvtedy chodím pre istotu otbrojený. Ale matkám s deťmi naozaj nezávidím tú bezmocnosť. :(

mirkaaa

martin242 no ja som bola svedkom ako bulterier no nieje az take nebezpecne ako americ.stafor.terier sa vytrhol zasranemu mozno 15 rocnemu majitelovi a zacal nahanat krizenca len som pocula ako skucal, moj zlaty, obaja majitelia utekali za nimi no nastastie ten krizenec zije dodnes hihi stretavam ho je to tiez psik a ma rad harajuce fenky :D

mirkaaa

martin242 no na haracie fenky nezabera nic, tak si s toho nic nerob :D je to ako u chlapov vies pekna zena sice bez "harania" :D..... no poviem ti je to typicky muz :D sorry nechcem nikoho urazit, ale chapes nie, ale to aj fenka je vtierka ked sa hara, chcela by byt mamicka sem tam :D No a moj jazvecik no on mal otca, ktory ma tulave topanocky on bol a dufam, ze este je po nom :D vies ludia ho videli aj na neho volali, lebo sme vylepili lataky, ze sa stratil, ale on ku cudzim nesiel, tak a ked nam prisli povedat, tam bol, a tam, tak ked sme tam prisli samozrejme, ze malicky bol uz na opacnom konci, chodil aj ku bloku no nikoho nepocuval len nas a my sme ho hladali po vonku... No je mi smutno tak koncim o mojom jazvecikovi :(

martin242

Presne ako vravíš, nemecký ovčiak sa ešte dá zvládnuť, ale tie pelmená, čo si vymenovala už naháňajú strach.
Naštastie ja mám zbraň pripravenú a mabitú, ale dúfam, že ju nebudem musieť použiť.
Hoci pred mojim domom som videl, ako mohutný kríženec pitbula a mastina napadol šarpeja a majiteľ s agresívnym pitbulom zatočil jedna radosť, schmatol ho za zadné nohy a oplieskal ho pár krát o chodník a bolo po bojovnej nálade, pitbull utiekol ako vyplašený zajac.

mirkaaa

martin242 ako vies riesili sme tu temu co ak zautoci pes no ja dufam, ze sa to mne nestane nikdy a bolo by som rada, aby sa to nestalo nikomu... ale to by som chcela asi vela, ja by som sprej ani zbran urcite nepouzila, ja neviem ja som uz strelila po "ustach" nemec.oviak vies zalezi na povahe, ale zasa zasa keby isiel rozhnevany doberman, argent.doga ci americky staf.terier tak to neviem to by som tu uz nebola, lebo rozhnevany psik je rozhnevany psik...

martin242

To je mi ľúto, dúfam, že sa dostal do dobrých rúk, čo som počul, že ľudia kradnú psov ako budúce návnady do psích zápasov, stále si psíka strážim.
Mne ten môj utekal každý deň, bol túlavý a naučiť ho rodinným putám a domovu bolo naozaj ťažké.
Poľovať ho prestalo baviť až na staré kolená, zato na hárajúce sa fenky "poľuje" neustále :)
Ale väčšinou si dá povedať, ale je to dosť ťažké naučiť psa poslúchať na slovo aj v prítomnosti hárajúcej fenky, aspoň pre mňa teda.

mirkaaa

martin242 ja som mala jazvecika drôtosrsteho, ale ako 7 mesacneho som ho stratila bola to neskutocna rana, dlho sme sa s toho spamatavali, a aj dnes si na neho spomeniem a je mi smutno :( hladali sme ho tyzdne.... ale aj teraz mam polovnicke plemeno hih a sem - tam mam pocit, ze ja polujem :D viac ako moja fenka hih, ale nie to ked ona nieco vyciti tak som rada, aspon utekam :D

martin242

Je na tom čosi pravdy, malí krpci bývajú trošku zúriví, ale nikdy som na to takto nepozeral, hoci je pravda, že malému dieťaťu môže ublížiť aj malý pes, po psychickej stránke určite.
Takže je to hlavne výchovou, ale aj rasou psíka a prostredím.
A samozrejme niekedy sa stáva, že aj perfektne vycvičenému psovi preskočí, ako sa ľudovo povie.
Sú to stále len domestikované pôvodne divoké zvieratá.

martin242

Nič sa nedeje Mirkaaa :) úsmev mám :)
Havinka mám, staručkého dlhosrstého jazvečíka, tiež mal problém s agresivitou (voči ľudom nikdy), zato napadol každého psa. Bolo to zjavne tým, že bol v mladosti ľudmi týraný a plachý a prešiel si mnohými rodinami, až sa dostal k nám. Od jeho šiestich rokov ho mám a agresivite som ho rýchlo odnaučil, na sídlisku je obľúbený miláčik detí, do boja sa nepustí ani vtedy, keď ho napadne iný pes, na ochranu som tu ja :)