Strach zo psov!

Príspevok v téme: Strach zo psov!
antipsíčkar

Vopred sa ospravedlňujem všetkým zodpovedným psíčkarom.Mám až panický strach zo psov.Mám 37 rokov a dve malé deti.Tento strach u mňa vypukol minulé leto,keď som bola s detmi na prechádzke,a oproti nám sa vyrútili dva veľké psy,a ich majiteľ nikde.Mala som veľké problémy dostať do bezpečia moje deti.Ich majiteľa som neskôr vypátrala,a tvrdil mi,že to sú šteňatá salašnícke plemeno,a majú radi deti.Od tohto zážitku mám neuveriteľný strach.Bývam na sídlisku,ktoré je pri jazere,je tu veľa psíčkarov,ale dosť bezohľadných,nechajú ich voľne pobehovať,aj keď vedia,že je tu veľa detí.Bojím sa veľmi pitbullov.Ako sa mám brániť?Sú tieto bojové plemená pod kontrolou?Pretože niekedy sú ich majitelia úplny dementi,alkoholici.Čo mám robiť pri strete s týmito psami,existuje niaka obrana?Mám naozaj veľký strach,elektrický paralizátor pomôže?Ešte raz sa ospravedlňujem zodpovedným psíčkarom,ale mám strach o deti a ich bezpečnosť.

mirkaaa

martin242 asi mas civavu cooo, no kedze ju asi mas mal by si vediet, ze to bolo myslene obrazne a mam s tym skusenosti suseda uzral yorki a postihnute dievcatko vlasna civava....Daj sa liecit ty asi lebo ked psa nevychovas, tak je jasne, ze ta ani nebude pocuvat ako mozes taku kravinu povedat, ze na vychove nezalezi ked sa do toho nerozumies nemiesaj sa do toho asi tu pisu ludia ktory nieco vedia ne? Logika!!!! Skus nevychovat psa co ti zrobi hmm som zvedava, pitbul je urceny na boj- od neho sa aj caka utok sorry vysvetlujem to niekomu kto to nechape asi, a yorki nema co kusat, je to spolocnik, tak nehovor somariny a rozmyslaj co pises..

martin242

Vidím, že poniektorí majú so psami skúsenosti na veľmi nízkej, ba len na chabej teoretickej rovine, keď tvrdia, že rozmaznaný Yorkshire alebo čivava vie ublížiť viac ako pitbull...
Už vás niekoho pokúsal takýto miniatúrny psík? Nebodaj vám aj spôsobil nejaké poranenie so svojou miniatúrnou pusinkou? vyhľadali ste lekársku pomoc? Išlo vážne o život?
Je to naozaj smiešne...
A rovnako smiešne je tvrdiť, že záleží len od výchovy, nie od rasy. Je to samozrejme nezmysel, nakoľko pes je šľachtený za svojim účelom, šľachtenie ovplyvňuje ako chovanie, tak prah bolesti i agresivitu.

mirkaaa

deddy ja mam lenivcov basetku coskoro cakatelku na baby :D a fran.buldocku-steniatko, typickych tvrdohlavcov a lenivcom, spachtoskoch, ale ludia by sa divili aka je basetka rychlo na svoje dlhe tela a male nozicky...

deddy

Spice su pekne ale nechcela by som mat takeho, ma prilis vela srsti :D:D

vyber psa u mnohych prebieha nasledovne: ludia alebo deti vidia reklamu alebo film s chutnuckym havkom a hned takeho chcu,deti rpesvedcia rodicov, tak si kupia avizo alebo pozru na net, najdu inzeraty, a donesu si stena od mnozitela, kde psy ziju v zlych podmienkach napr. bez socializacie, zla zdravotna starostlivost atd, potom je viacero alternativ,
č.1 bud je stena len nesocializovane steka a vrci po vsetkych, ludia nevychovavaju alebo deti nestacia silovo na psika a pes je zrazu na pritaz a tak co s nim? sup do utulku, alebo ho vyhodia na krajnici, a bud skonci pod kolesami aut alebo mozno i v utulku
č.2 psik je chorlavy, kedze ako stena nebol ockovany chyti ho parvoviroza alebo leptospiroza a ak nebude lieceny tak uhynie, alebo ak ma nejake to stastie tak pripadne v buducnosti moze mat zapal oci, usi, dasien, klbov, ako geneticka predispozicia, ktora sa odrazi v buducnosti
pripadne momentalne tu mame "modne vlny" napr YT, bigl, cavalier, pri vacsich psoch to je napr rodezsky ridgeback
...
o tejto teme dokazem rozpravat velmi dlho, kedze i nedavo som studovala rozne dostupne informacie o napadnutiach pre skolsku pracu, a dlhodobo sledujem situaciu utulkov, pokial mate zaujem dozvediet sa viac informacii tak vela sa toho da vycitat z casopisu Život so psom.

vanilyeyes, no da sa povedat ze aj ano venujem sa knologii, nie profesionalne ani nicm na to nemam vhodneho psika, kedze mam cavalierika(co je dost mini havko), ale cvicime dostatocne, momentalne sa snazime stopovat :), vieme toho dost, ale kedze v okoli nemam podmienky na agility alebo cosi podobne tak vsetko mame len tak pre zabavu a vsetko co robime je len pre utuzenie nasho vztahu človek-pes

mirkaaa Akych mas psov?

mirkaaa

No kazdy si vybera psa akeho chce, len niekomu sa paci yorki lebo je maly, ale to , ze je to terier, brese.... no terier to uz nevidi, tu je hlavna chyba ludi, ze si kupia psa a nevedia o nom vsetko, ja som si vyberala psov, ktorych viem, ze zvladnem, hoc by som chcela pitbula nikdy by som ho nevedela vychovat skor rozmaznat, tak si ho nekupim.... No co sa tyka spicov, tak su ustekany to je pravda, ale to je aj civava, kazdy pes ma svoje "muchy", ja mam psov typickych tvrdohlavcov, ale viem co mam robit, je pravda, ze ak poznas psov, tak vies akeho ti treba or akeho zvladnes, no niektory to nerespektuju a kupuju psikov, ktory koncia v utulkoch lebo ich nezvladaju, priklad priviazany staford pri utulku, chudacik ja som nasla 2 malych pitbuloch steniatka, maju sorry mali aspon jedna fenecka este ma majitela, druha je v nebicku, lebo postar - debil nezatvoril vrata a ked pustili ju na dvor tak vybehla a preslo ju auto :(

vanilyeyes

deddy ja nehadzem teraz vsetkych spicov do 1. vreca, len vravim, ze ja osobne spicov nemam rada. Poznam viacerych ludi, kt. ich maju, su to dost ustekane psy.. nejako im nemozem prist na chut :) Inak venujes sa kynologii ?

deddy

nidky nevies aku povahu ma pes a ako bol vychovavany, ved je cisto na zamyslenie ked do polrocneho stenata rotvajlera (ktoreho ludia povazuju za bojove plemeno) skoci dospely zlaty retriever ktory je povazovany za RODINNEHO PSA.
Ludia si psa nevedia vychovat tak potom musi napadnuty, je jasne ze nie kazdy by bol schopni a ochotni dat psovi po pysku, kedze to by sa mal odvazit spravit len ten, kto aspon trochu rozumie spravaniu psov, lebo niekto kto to nevie tak sa mu skor zahryznu do ruky ako on stihne dat psovi par po papuli.
Urcite takmer kazdemu psickarovi iny pes napadol psa, a len to je dost stresujuce, nezalezi ani na velkosti ani rase, to vsetko zavisi od pana a od prostredia v akom pes vyrasta a zije
...

mirkaaa

deddy ja si pamatam ako mne do feny skocil nemecky ovciak, to si ma mala vidiet ake nervy som dostala a ten pes bol sam a dostal po hube odomna hoc som ho nepoznala ale nastastie nic nebolo vazneho, ale nebolo mi nic jedno a slzicky vysli par... Ja som tiez hovorila, ze to museli byt benske salasnicke,ale tie zvycajne su neskodne....no zvycajne nikdy nevies...

deddy

antipsickar, som rada ze ste sa to detom takto snazili vysvetlit a obdivujem vasu snahu vysvetlit im to, predpokladam ze to bol bernsky salasnicky,
ten pocit, ked vidis psa bez majitela je strasny, poznam ho z vencenia vlastneho psa ked ti dva psiska zurivo a nechutne skocia do psa (fakt neviem co by som spravila keby napadnutym malo byt moje dieta, kedze dost stresujem ked mi napadnu psa, pre vysvetlenie, prave som sa vratila z prechadzky ked mi do psa skocili dva psiska, ale nastastie sa nikomu nic nestalo, a psiskam som zavalasila nejednu výchovnú po papuli)
mirkaaa, mas pravdu, je vacsia pravdepodobnost ze do teba skoci york alebo civava nez vacsi psi, kedze pri mensich psoch sa menej dba o vychovu a o vycviku ani nehovorim
Niektore psy su cvicene na to aby ich ludia tahali za usi, hovorim o canisterapii, avsak rodicia a dospeli celkovo by naozaj mali davat pozor ako sa spravaju deti ku psovi, pretoze potom nech sa nevyhovaraju, ze nevedia co do toho psa voslo, ze to dieta uhryzol alebo inak atakoval

antipsíčkar

Steeven,to bol jeden zážitok,keď sme mali také rodinné párty.Nerobili to v kuse,to iba na dokreslenie,možno keby jej to robil dospelý,tak na nás zavrčí.Tie deti boli o polovicu nižšie ako pes.Nenechali sme ich to robiť,ale stalo sa.