VYSOKO RIZIKOVY HPV!!!

Príspevok v téme: VYSOKO RIZIKOVY HPV!!!
catherin

Po vysetreniach mi stanovili diagnozu vysokorizikovy HPV virus pozit. a cytologia 3a. Chcela by som vediet aky postup liecby zvolil vas gynekolog a co vsetko toto obnasa. Rovnako ma zaujima ako casto vam lekar robi cytologiu pri takejto diagnoze a ci sa da za poplatok urobit castejsie. Piste radte ake doplnky uzivate atd. Mam strach co bude dalej!

catherin

Inak, tak vela sa hovori o prevencii rakoviny su obrovske zbierky a ja neviem co vsetko a do kelu aby si si vsetko platil sam, este aj tie vakciny ktore su predrazene a podla mna aj tak viac na biznis ako ucinok, som sklamana z tohto Slovenska. Ja som behom tohto mesiaca vyhodila 4700sk na indonal, 170 na herpesin a v piatok idem do lekarne na tie vitaminy co tu boli spominane. No a ked toto vsetko bude brat aj moj muz... No lutujem ludi ktori maju peniazkov menej. Je to hnus od statu. Dost co aj tak clovek trpi psychicky(chcem byt zdrava ako predtym!!!!) a este tolko penazi vyhodit ani neviem ci to pomoze.

curly

1x za 3 roky???? to je hadam sranda, nie? ked ides 1x za rok na prehliadku, tak tam nerobia aj cyto ster, alebo sa robi len ak nieco nie je v poriadku? pravdu povediac vobec neviem, lebo ja mam problemy odjakziva, tak neviem co je bezny postup.
Inak o tom poslat partnera k urologovi rozmyslam aj ja, uz raz sa so mnou liecil na nejaku infekciu, potom to bolo ok, ale samozrejme HPV mu nezistovali...

catherin

Viem ide na kontrolu k urologovi som mu uz povedala ze ho ma informovat, je to vyborny lekar a nas znamy hadam povie co dalej.
Curly ja som chcela skor ale mi povedala sestricka ze to nie je mozne (tak ma napadlo ze asi koli poistovni, teraz vraj vysiel novy zakon kedy ma byt cytologia preplatena po dvoch neg len 1x za rok, co je podla mna strasne!) no a ked som prisla domov kamaratka mi povedala ze u jej gynekologa to je napisane ze za poplatok myslim ze 200sk kedykolvek na vyziadanie. Preto patram po moznosti ja by som bola za tie tri mesiace. A kludne si to radsej zaplatim.

ciro

catherin,
inac tie veci, ktore su uvedene na tom linku co som uviedol, by mal podla moznosti brat aj tvoj partner. U muzov totiz tento virus v 99.9% nevyvolava ziadne priznaky, pricom su jeho nositelom a prenasacom. Teda ty sa ho mozes casom sice zbavit, ale ak ho bude stale mat tvoj partner, tak v podstate ta nim bude neustale znovu a znovu nakazovat. Ak budes mat ale ty vybudovanu imunitu, tak teoreticky ani v takom pripade by ti to nemalo sposobovat tazkosti. Staci ale viac stresu, nejake prechodne oslabenie imunity alebo chripka a virus sa moze zasa prejavit. Preto je dolezite, aby sa toho virusu zbavil aj tvoj partner.

curly

To catherin:
Ja chodim do sukromneho strediska a tam som pocas sledovania krcka koli HPV naozaj chodila na kontrolu kazde 3 mesiace a neviem ci sa nieco priplaca ked chces ist skorej. Pytala si sa na to lekara? Aj ked si myslim ze ta odbije odpovedou, ze to nie je treba.
Co sa grecka tyka, nebudem to tu rozpisovat, ked tak v danej teme, ale zemetrasenie som nezazila iba poziar...ale bola som len na ostrovoch, nie vo vnutrozemi.

catherin

Baby a neviete ci si za nejaky poplatok nemozem dat urobit cytologiu castejsie? Nechcem cakat pol roka uz len koli psychike, rada by som vedela ci sa to lepsi alebo horsi. A samozrejme by ma zaujimala aj cena. Dik

suedenim

Dakujem pekne:)Mam kamosku mladu cerstvo vydatu ktora musela ist koli hpv na operaciu krcku, mala to uz nejake pokrocile. Dalsiu 21 rocnu co uz ma rakovinu krcka rozvinutu uplne. DOst je to hrozne a poznam X bab co na preventivky ani nechodia. Drzim ti velmi palce nech sa s tym popasujes co najlepsie a nech sa uzdravis...:)

catherin

HPV vraj moze v tele "driemat" aj niekolko rokov ale pokial je cytologia na vybornu je absolutne zbytocne sa nim zaoberat. Normalne zdrave telo si s nim vie poradit, okrem toho lieky na znicenie HPV ani neexistuju. Su len lieky ktore pomahaju telu branit sa ( tie co aj ja beriem). PAP ster neviem veru ci ti len tak urobia je financne nakladny, su lekari ktori po vysledku cytologie kde je napisane podozrenie na HPV tento test ani tak neurobia, dolezity je vysledok cytologie a ten ked je dobry tak sa nie je coho obavat. Tak sa tym nezatazuj ked mas cytku dobru je to v poriadku.