Hrcka na ruke

Petronella13

Ahojte.Ja mám tiež na zápastí hrčku ktorú mi odstraňuju ihlou a strašne to bolí, je to taký priesvitný želatinový hnus.Objavuje sa mi to raz na jednej ruke a potom zasa na druhej striedavo.Nemožem s tým zápastím ani hýbať nie to niečo robiť.Je to hrozné a neviem sa toho zbaviť.Dokonca aj predvčerom som si to bola vyberať ihlou u chirurga a strašne ma to bolí aj teraz a vobec sa to nezmenšilo.Už to nechcem mať! :(

operater

Pred cca 15 rokmi som to mal operovane. Nedavno sa mi to opat vratilo, tak som si to uz 2x vytiahol ihlou. Uvidime co s tym bude ked opat budem liezt :)

dazdovka666

Myslim, ze neposiela... Inak, mne uz takmer rok dozadu ganglion na zapasti praskol pri stahovani nabytku a normalne ze zatial sa mi novy neurobil :D Pisala som ten prispevok nizsie, ako uzivatel 666666...

kopino

objavili sa mi gangliony nie jeden ale rovno tri je to mozné?Smerovali mi v oblasti žil na ruke, kde konci vretenna kost za zapestim na opačnej strane ako je dlan na tych malich kostičkach v oblasti zil vypalalo to ako vpichy po ihle najprv som si myslel že to je od komara je mozne že to nebude ganglion ?

Anonym ka

Môjmu ockovi sa to tiež dnes objavilo na ruke a hovoril, že to bolo aj menšie. Má také aj na prste aj pri tej kosti na zápästí. Vraj keď niečo vŕtal tak si buchol ruku o strop... Môže to byť tým? On si asi myslí že to je vzduch lebo hovoril že to chce rozrezať... Bojím sa :( Prosím, pomôžte nám, súrne... On si to injekciou vybrať nedá, lebo mu je strašne zle z ihiel, a na operáciu ho rozhodne nepustím... Myslíte, že by mohlo zabrať to poklepkávanie a stiahnutie obväzom? Ak nie, tak ho dotiahnem na ortopédiu, aj keď netuším v akej časti nemocnice to je, ale ako on so mnou chodil a hľadal detskú doktorku, tak mu ja budem hľadať ortopéda! x(

666666

Tak ja sa tiez uz nejaky ten rocik borim s ganglionom, uz mi to aj operovali, vyberali striekackou neviemkolkokrat, ale najlepsie zabralo asi to vytlacenie a nasledne vpichnutie kortikoidov - vtedy mi ruka bez gangliona vydrzala asi rok. Neviem, co poniektori riesite, to vytahovanie ihlou neboli takmer vobec, uznavam, je to ihla jak na ockovanie dinosaura, ale tak hadam sa nebudem pozastavovat nad tymto... Operacia bola neprijemna, tiez zavisi, aku silnu davku anestetika vam pichnu, a dost je neprijemne \\\\\\\"pocuvat\\\\\\\" to a citit, ako sa vam chirurg spara medzi kostickami :D Ziadnu dlahu som nemala, asi dva dni som to mala len obviazane, neobmedzuje vas to nijako. Po odozneni ucinku anestetika vas to samozrejme boli, ale tak lentilka to isti, aspon 400vka. Na druhy den uz som poriadne ani nevedela, ze mi nieco rezali. Tiez by som ale rada konecne nasla tu spravnu metodu na definitivne odstranenie toho hajzlika...