Hrcka na ruke

uzhe

Jhaj boše, ľudia, ja vám momentálne píšem s ganglionom na ruke, už mi ho raz vyberali striekačkou (zasmiala som sa na 1 komente a pomyslela si, aký sme my bojazlivý národ xD báť sa ísť vytiahnuť to striekačkou, preboha veď mi to len cez kožu zhora pichli a vytiahli, nič nebolelo a bolo to ako želatína a mala som pol roka ak nie aj viac pokoj s tým, ruka nebolela) a ako tak čítam komenty viacerých ľudí, uvažovala som nad operáciou, ale to asi nebude naj, asi by bolo naj chodiť pravidelne dať si to vytiahnuť tou striekačkou, mala som vážne od toho pokoj, nič ma nebolelo, vlastne ako tak uvažujem, vydržalo mi to dlhšie ako pol roka, možno aj niečo cez rok, ak nie aj viac, bo ja s tým už žijem 2,5 roka a to mám LEN 17, no čo, klasika..... prestala som hrávať volejbal, lebo to tomu len ubližuje a vtedy to práve najviac rastie, preto treba ruku nechávať čo najviac v pokoji, iný liek zrejme neexistuje, ja som sa s tým naučila žiť, aj keď niekedy poriadne nadávam, bo trz to je dosť veľké a začína to aj viac pobolievať, najprv som to sťahovala, po pár dňoch prestalo bolieť, ale teraz ma to bolí, keď to mám stiahnuté niečím, takže už to len tak voľne nechávam

kristina1217

@maverja:
Ahoj, mne sa spravil tiez ganglion na lavom zapasti a zvyklo ma to velmi boliet, raz mi ho vysali ihlou, druhykrat mi ho vyoperovali. Ale vratil sa naspat. Co mi naozaj pomohlo od bolesti a aj sa zmensil, bolo vdaka horolezectvu. Nerobi mi dobre pohyb ako pri klikoch, ale pri lezeni, zvlast bez traverzov je to uplne v pohode, stava sa mi, ze ked dlhsie neleziem, opat ma to boli. Skus si mozno najst daku taku aktivitu alebo si daj na stenu listu a skus sa na nu vesat. Vyznieva to dost absrudne, kedze ta to boli, ale mozno ti to naozaj pomoze ako mne. Tvojmu organizmu asi tiez moc vytahovanie kazde tri mesiace neprospieva. Hadam sa zadari. Peace.

maverja

ahojky. ja tu hrčku mám na zápästi asi od mala. zo začiatku som si ju sťahovala, ale po čase ma začala bolieť tak som šla na chirurgiu a doktor mi povedal že si to mam masírovať. nepomáhalo mi to tak som šla znovu a druhý doktor mi povedal že to treba prepichnúť (akurát som bola v piatok na posledy) a že sa to dá odstrániť aj operatívne ale neručí mi 100% záruku. Tak s tým chodím asi každé tri mesiace na vytiahnutie.

katka88

ahojte.ja mam tu hrcku na zapasti tiez.7rokov calunnim,posledne dva roky uz na ruky nevladzem,lavu stale stahujem obvezom.asi 3 mesiace mam tu hrcku,odvtedy ma boli ruka po kazdom zdvihnuti gauca,ked na nu pozabudnem a opriem sa o nu,mam skoro slzu v oku od bolesti.Prave som prisla od obvodneho a povedal,ze z tej hrcky ma ruka nemoze boliet,mam ist k chyrurgovi a to bolo vsetko.zajtra tam idem,tak som zvedava co povie

haťa

Ahojte..ja mám tiež ganglion už niekoľko rokov..najprv mi naráástla malá hrčka ktorá sa stále zväčšovala..poslali ma na operáciu..baby tak to bolelo že som to celé preplakala..po cca. 2 rokoch sa nmi to objavilo opäť, chodila som pravidelne na to vyberanie injekciou, ale v mojom prípade už to nebola tekutina, resp.gél čiže mi to nikdy nevytiahol všetko a raz mesačne tam chodiť mi bolo otravné, a tiež to bolo fest bolestivé.. neviem sa toho stále zbaviť a tiež ma to dosť obmedzuje, pretože neviem so zápestím hýbať..ak by existovala pravdepodobnosť vyliečenia, idem do toho!bez operácie!

Wiqi

aahojte ja to mam tiez na lavom zapasti, ak viac hybem s tou rukou a sportujem, prestane a kliky napr.nie som schopna robit, lebo sa nemam silu udrzat na lavom zapasti ohnutom

lienka103

ahojte tiež mam hrčku na ruke lavej na zápestí ..už mi to raz vyberali,teda nejaku tekutinu z toho injekciou ale vrátilo sa mi to a je to stále bolestivejšie už ma bolí z toho celá ruka..ak mi takto mozte pomoct ako sa toho zbaviť aj bez chirurgickeho zakroku budem rada,pretože ten zákrok je fakt bolestivý..dakujem

mario kempes

Ja si to nahrievam tým masážnym prístrojom
s červeným svetlom na druhej strane masážnej hlavice a keď je už táto časť na
zápästí zohriata, rýchlo tam vmasírujem fastum gel. Len msím silno tlačiť na hrčku.
2-3 x denne 3 dni a pomáha to. Po čase však
sa to objaví znova.