Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

PSYCHICKÁ OPORA PRE MATKU KTORÁ PRIŠLA O DIEŤA

hula

Jancecka!Cítim s tvojou rodinou.Tvoja svokra je silná žena,určite áno.Nikdy sa bolesť matky nezahojí.Mne zomrel syn,keď mal 3 mesiace,a aj keď už prešlo 16 rokov a ja mám 5 ročné dvojčatá,aj tak sa niekedy večer zahľadím na oblohu a hľadám jeho hviezdu.Iba ju drž za ruku,a buď s ňou.Je to naozaj veľmi ťažké.

amilion

mne umrel brat pred 14timi rokmi-zabil sa na bicykli,bola som pri tom,ja som myslela ze nasi aj mi surodenci sa psychicky zrutime.dlho rokov som to mala pred ocami,do dnesneho dna sa mi s nim sniva,,nikomu iba mne.ja som mala vtedy 17,on 13.nam pomohol jedine boh,my sme boli veriaci aj dovtedy ale odvtedy som ja osobne viac.ani raz sme nepotrebovali tabletku na utisenie nervov,ani raz sme nemuseli navstivit psychiatra.a zato dakujem jedine Bohu

jancecka

Ja ani neviem akého je to charakteru, hlavne to srdiečko. A na to nadväzuje všetko ostatné. Voda v pľúcach, a nedostatočná práca ladvín. Mne doktori nič nepovedia a svokra sa ani nepýta. Neviem, je úplne iná povaha ako ja. Ja by som bojovala do poslednej sekundy.

bambuľka26

Jancecka, je to onkologického charakteru? Možno ti skúsim pomôcť. Mám priateľku, skvelú onkologičku v Trnave. Ak by to mohlo byť reálne, napíš si e-mail a dohodnem ti stretnutie.

jancecka

Veď to, ona vie od malička, že jej dcérka je vážne chorá na srdiečko, lekári jej po narodení vraveli, že sa nedožije ani 10 rokov, a má 35, je to zázrak, treba zato ďakovať Bohu, ja mám 24, deti ešte žiadne zatiaľ, preto sa mi ľahko hovorí treba sa vzchopiť, svokra aj jej dvaja synovia, ktorí sú úplne zdraví, sú trošku by som povedala labilnejší. Jeden je kňaz, ten našiel oporu u Boha, a druhý je môj manžel, a verím že našiel oporu vo mne. Ale už som ich viackrát počula povedať, keď sa niečo nedarí, že sa zabijú. Je toto normálne? Veď Boh nám dal život, prečo by sme si ho brali? Ale ja si vravím len tak do vetra, nikto ma nepočúva, neberú má vážne, myslia si, mladá, lachtikárka, nič neberie vážne, ale neviem čo by chceli? Aby som si sadla na stoličku a plakala nad Silvikou? Ano, vieš čo umreš, poďme plakať? NIe, treba sa vzoprieť, treba ísť ďalej, pomáhať, ako sa len dá, aj keď len o deň predĺžiť život. Silvika sa nejako netrápi, nevraví že ju niečo bolí, iba že sa jej ťažko dýcha. Ale je slabučká, stále spinká. Ja mám stále nádej, že všetko sa vyrieši, že sa uzdraví.Len ako dať tú nádej aj ostatným? Sú strašne skeptický, ja som tam jediný optimista, to som si už všimla.Bývame všetci pod jednou strechou. Mne práca tak pomáha ako nikomu. Akurát aj prestavujeme, a manžel je hotový, najradšej by prespal celý deň. Ešte že aj on chodí do práce, ale na dome nič nespraví. Nejde len o svokru, najradšej by som chodial psychológovi aj ja s celou rodinou,ale pre nich to je hanba a ničomu to nepomôže. Je to strašné

jajka

jancecka, svokra to urcite velmi tazko preziva, ale ked uz bude po tom, tak no nechcem vyzniet cynicky, ale uz sa jej ulavi, preboli to...mozno budu stacit tie ukludnujuce lieky a postupne sa s tym vyrovna sama, nebude potrebovat psychiatra, ak teda sama nerozmysla o samovrazde. Urcite bude potrebovat vela lasky a pochopenia, dobre ze ma taku dobru nevestu.

ywetta16

psychickou oporou môzes byt len tak,ze matku budes pocuvat ako ziali.Aj mne zomrelo dietatko a nemala som cas smutit,no po rokoch sa mi to vymstilo :(
Naj... su dotyky milovanej osoby,porozumenie snaz sa trochu jemne veselo komunikovat vytiahni ju von do prirody :) drzim palce

jancecka

ako ľahko sa o tom píše, doktori vravia že už je neskoro, má veľmi slabé srdiečko, nestačí okysličovať krv, hrozí udusenie, do toho zavodnené pľúca a zlyhávanie ladvín, ja si myslím že vždy je pomoc, ja by som študovala, pýtala sa, chodila od doktora k doktorovi, trebárs aj do bratislavy, ale na to musí isť aj chorá na vyšetrenie, a to by už nezvládla a pritom svokra taká neni, ľahko sa človek opustí a chce zomrieť, ťažšie sa žije so smútkom, vraj jej zlyhávajú vnútorné orgány,je pomoc nejaká ešte? Stále hladám na internete, trebárs aj kyslíkový prístroj na doma, ale lekári nepredpíšu a stojí okolo 100 000, a to nemáme D: rada by som pomohla, len idem za doktorom, poviem o čo ide, spýtam sa na jej stav, opýtajú sa v akom pomere som s pacientkou, poviem že švagriná a zabuchnú mi dvere pred nosom. A to ešte patríme pod Topoľčany a neviem či viete, ale nemocnica a všeobecne lekári v Topoľčanoch, je to bieda