ROZVOD ???

Príspevok v téme: ROZVOD ???
otazka

som zena s jednym dietatom, vydata 11 rokov a uvazujem nad rozvodom. muz je stale lenivejsi, vyvolava hadky a v poslednom case sa zacal kamaratit s alkoholom. vysedava pri telke a do rodinneho rozpoctu prispieva minimalne. byvame vsak v rodinnom dome, odkial moja dcera nechce odist. aj mne sa tu paci. jedine muzove plus je to, ze ked sa nahodou nieco pokazi, vie to opravit. ale aj to iba vtedy, ked uz hrozi vazna havaria. inak sa o nic nestara a dom pomaly chatra. jedine, coho sa bojim, ze si po rozvode nebudem s takymi mimoriadnymi situaciami vediet poradit. ma niekto z vas skusenost s rozvodom? je vam po rozvode lepsie, alebo to lutujete? ako zvladaju zeny muzske prace po rozvode?

cicus

ty o com tocis? citas vobec? Tu nejde o peniaze ale o to, co ten chlap robi! Je normlane, ze nerobi vobec nic, len si vala gule a cela domacnost je na zene? A k tomu nasava a mlati ju? to je podla teba normalne? Podla mna vobec nie. A taktiez podla mna by mal aj chlap prispievat do rozpoctu. Ved ma manzelku a dieta, tak ma byt zodpovedny. moj nazor je taky, ze do spolocneho rozpoctu by mali obaja prispievat. Jasne, ze niekto zaraba viac a niekto menej, ale ked uz, tak nech sa stara aj o domacnost, nie je mu zena povinna byt sluzkou. Ci taku by si ty chcel? Doniest vyplatu neni vsetko moj zlaty je tu kopa inych veci, ktore su pre normalny chod domacnosti a aj manzelstva potrebne. A ak tam nie su, tak hadam nebude zena niekomu robit handru, ved on sa k nej tak sprava. TAk nerozpravaj kraviny a precitaj si riadne co sa tu pise.

daktyl

mam taky pocit, ze zeny by najradsej zili uz bez muzov. alebo este lepsie - nech muzi poslu domov prachy ale ostanu tam kde su. ak to tak nie je, potom je na programe rozvod.

odbornicka

kazde manzelstvo ma vyznam iba dovtedy, pokym sa v nom ludia citia dobre. ak uz tuto funkciu neplni, nema zmysel. iba vtedy, ak by bolo prinosom pre deti. vtedy je mozne privriet oci a snazit sa. ale ked aj deti sa necitia dobre, tak o com to je? rozvoj a hotovo.

biki

ahojte - no vidím fajn tému čaká ma to v apríly a poviem vám možno bude lepšie. Síce uvidíme ako dopadne aj majetkové vysporiadanie ako sa dohodneme a tak dalej, ak dobre, tak mi padne aj kamen zo srdca ale pribudnú aj nejaké starosti navyše, ale určite sloboda štýlu, že Vás nikto nebude buzerovať, čakať že bude každý den uvarené upratané postarané a naozaj večer vždy pripravená stojí za to nemyslíte?

cicus

otazka, nenechaj sa od neho okradat, neverim, ze neviem ako prispieva do domacnosti, ale to je jendo, proste, podla mna dusevna pohoda sa neda zaplatit. JA to ma denno denne pred ocami na znamej. TA uz ma nervy v kyli, lutujem ju. A predstav si, po rozvode byva stale s tym debilom a aj po nom navari, uprace a tak. Sice je rozvedena, ale byva tam. Nema srdce ho vyhodit. Ale kedze sa rozviedli, byt je napisany na nu, takze on narobil dlhy a jej uz nic nemozu vziat. Aspon ze to. Jej jedinym vykupenim bude jeho smrt. Ta zena ma moj cely obdiv a nepoznam nikoho na svete, kto by si zasluzil stastie tak ako ona. TAk sufam, ze tento pribeh ti bude vystrahou,ako mozes skoncit. Ak sa chces rozviest, tak nie je o com. Aj ked rozvod bude strasny, ale ked sa na to psychicky pripravis, tak mas vyhrate. A potom si budete s dcerkou zit svoj zivot bez nejakeho prizivnika, ktory vam otravuje zivot. Uvidis, bude lepsie. A nemusis sa bat, financne to utiahnes urcite, mozno ti aj viac peniazkov zostane. A mala by si sa naucit aj setrit. Zaloz ucet v banke, taky ktory bude iba pre tvoju dcerku a setri jej tam peniazky, nikdy nevies co sa moze stat a predsa, zase ekd jej tam kazdy mesiac nieco das, ono sa to za par rokov nahromadi a bude mat do zivota aspon nejake financie. Aspon to ta bude motivovat trochu setrit pre dcerku. A co sa tyka muzskych prac, ved on aj tak nic nerobi a myslim, ze chlapi z okolia tvojho ti radi pomozu. A neboj sa, urobis aj sama, ked bude prinutena. :-) Vsetko sa da zvladnut,len treba chciet. Neviem precoby si mala pri nom trpiet a pokazit si zivot. Si mlada, tak si ho nezahadzuj. Chlapov je kopec a ked uz inak nie, tak takeho magora si mozes najst hocikedy. Ale myslim, ze ty mas na lepsieho. Uvidis, jedneho dna sa taky aj objavi a potom si sama sebe budes gratulovat ako dobre, ze si sa oslobodila od takeho uboziaka.

kila

moja zlata, neboj, v bajecnej zene(casopis) bol manual na rozvod a vsetko aj poistky a jeho sporenie z toho vsetkeho ti patri polovica :-))

otazka

cicus, ja sa urcite rozviest chcem. nebanujem, ze som sem dala tuto temu, fakt mi to pomohlo. ved vy ste vsetko uplne cudzi ludia, takze mi nebudete natierat medove motuzy popod nos, ale poviete to, co si naozaj myslite. a to ma pre mna velku cenu. a ked mi tu este napisete vase skusenosti, co si mozem viac zelat? zacnem na tom pracovat a dufam, ze to dotiahnem do stastneho konca. jaj, ako tak nad tym rozmyslam, este ma napadlo, ze moj muz ma viacero vselijakych zivotnych poistiek, dochodkovych pripoisteni atd. vsetko sa to platilo spociatku z mojich penazi, teraz si to uz plati sam. ked sa rozideme, bude dobre zabezpeceny.

cicus

otazka, pocuj, poznam x pripadov nechcenych envies. A on mal uz 2 zeny, pre oha, tak uz chapem potom, ziadna to s nim nevydrzala. Akoze moja pozri sa, urcite s anajdu v tvojom okli ludia, ktori ta tez nemusia,a ni yt nemusis vsetkych mat rada. Ale ked s nim skoncis, moze ti byt jedno co an teba trepu, evd ani teraz ta moc nemusia, taka potom, ked sa s nimi nebudes stretavat ti to moze byt jedno. A ked uz nic ine, tak chyt telefon,alebo ako si napisala, nahraj si ho, a co je na tom? potom to mozes svojej milovanej svokre pustit a povedat akeho ma uzasneho syna,ale podla mna to aj tak nepomoze. JA som bola tiez obvinovana jeho rodicmi, ze som ho vyuzivala za prachy a pritom on mal pozicane prachy odomna a do dnesneho dna som z nich nevidela ani halier. Ale mna to nestve, hlavne, ze mam pokoj od neho a svoj klud. Nemozes byt dobra pre vsetkych. raz sa z neho dostanes na psychiatriu. Akoze podla mna sa nechces ani rozviest, len si potrebujes pokecat a tak, ako to zvladnut,ale verim, ze chytis rozum do hrsti a urobis spravne rozhodnutie. nemusis trpiet takeho to muza. A ze byt sama? RAdsej sama ako s takym hajlom a co? Kolko chlapov beha po svete. Moja tetka si nasla chlapa v 50 ke a co? A su stastni spolu, by jej aj modre z neba zniesol a to mala manzela typu tvojo, az an to, ze on sa dokonale vedel postarat o dom a financie. No je to an tebe.