Lecitínový granulát

samko r.

Takže lecitín čistí žily, spaľuje cholesterol (nadbytočný) môže oddialiť zabúdanie cievné, mozgové príhody atď?

RNG

Ja som fajnsmacker, ked to ja nepoznam, tak neviem kto to moze poznat.
Nezabudni ale, ze na kazdeho dospeleho je to jedna lyzica do polievky. A mozes to dat hned na zaciatku, tak si mozes byt ista, ze sa to zarucene kompletne rozpusti.
Lecitin sa varom nenici a potrebujeme ho kazdy.
V prirode sa vsade nachadza spolu s tukmi, inac by sa tuky v rastlinach nemohli pohybovat vo vodnom prostredi. Chyba je, ze ich je tam primalo, aby rozpustili aj nase prebytocne tuky v tele.
V rastlinach alebo roznych jedlach je len tolko, kolko treba na tuky v nich obsazene(vajce, cokolada ich maju plno, ale nie prebytocne a my potrebujeme extra lecitin)
Na krabici je od vyrobcu navod 1 lyzica denne, ale staci raz-dva krat za tyzden.

jancecka

A to môže jesť hocikto, nie? Nie len ten čo má problém? či hej? Ak ho pridám do vriacej sa polievky nevedomky, naozaj si nikto nevšimne zmenu? Vieš, svokrovci sú starší ľudia, neveria ničomu novému, pokiaľ ho trošku zalejem vriacou vodou, a prilejem do rozmixovanej šťavky, dá sa to aj tak?

RNG

MOzes ho pridat kamkolvek. Ale ako prasok, ked nie je dobre rozmixovany alebo rozvareny skrabe v krku.Aj absorbcia rozvareneho alebo rozmixovaneho na jemno je lepsia.

RNG

lecitin radim pouzivat v prvom rade na cistenie zil
jeden az dva krat do tyzdna plnu polievkovu lyzicu. Da sa dat do mix drinkov, ale najlepsie je napr v Zeleninovej polievke. Trva mu asi 15 minut sa rozvarit, nezmeni chut ani strukturu polievky alebo omacky.

Je dobry aj na zlepsenie mozgovej cinnosti okrem ineho.