Rakovina?

Príspevok v téme: Rakovina?
megana

Chcem sa niekoho spýtať ako je tomožné čo sami stalo. Mám 44 rokov a na citológiu chodím pravidelne každý rok.
V marci 2007 som mala CIN I. Teraz v marci som mala menzes 2krát do mesiaca ,tak som išla k lekárke(bola tam nová lekárka). Tá mi znova urobila cit. ale hneĎ sa jej niečo nepozdávalo tak ma poslala na kolposkopiu. Lekár mi povedal že to vyzerá na CIN 5 a zobarl aj vzorku na biopsiu.
Takže som v šoku a čakám čo bude, ale diagnozu napísal že je to rakovina.
Ako sa to mohlo tak rýchlo zmeniť ??? Kde sa stala chyba ? Potom načo sa toľko hovorí o prevencii ??? Som zúfala, lebo som rozvedená a mám len 7 ročného syna.

milena

Dakujem cicuske za podporu, tak uz som po vysetrení. Mlady lekar povedal, ze on tam (cystu a myom z min.roku, co mi zistili na CT vysetrení)nic nevidi. Odporucil odobrat cyto a ak by bolo potom treba, tak kyretáž. Hormonálnu liečbu zamietol. Musím chodiť na pravidelné cyto a ak sa to nezlepší odporučil ešte ultrazvuk celého bruška.

RNG

Cistite si telo , nebudete mat smetiska, ako cysty, myomy, tumory a pod.
Enzymaticke cistenie(branie enzymov na prazdny zaludok) a stimulacia vytvarania vlastnych telesnych enzymov branim extra jodu je jedina ucinna obrana.
Skalpel tu tendenciu vytvarania "smetnych kosov " v tele nezastavi....

milena

Ahoj, ja mam 47 rokov a min.rok som mala na 1 cyto aj mamografiu prsníkov, ale mam 6 cm cystu na vaječníku a myom vo funde. Min. rok ma nechceli operovat, ze netreba. Odvtedy mam problém a mam bolesti. Kazdy mesiac mam pravidelne riadnu menstruaciu avsak po 4-5 dnoch po skoncení menzesu zacnem znova krvacat a tak sa mi to nepaci. Navstivila som svoju gynekologicku a ta ma poslala do onkologického ústavu na vysetrenie ultrazvukom. Drzte mi palce, lebo som objednana na zajtra. Dúfam, ze to nebude vazne. Odpiste ak viete o tejto problematike poradit. Vdaka Milena

podbelka

Moja mila Megana ..... chcem ti len povedat ze ja mam 23 rokov este som ani nerodila a mam karcinoma in situ a zato nebedakam ale bijujm ..... pa

ifka

konizacia tvoj problem vyriesi na kratku dobu.som stale prekvapena,ze taketo nalezy nechavaju lekari bez liecby.otrasné!

megana

Bola som na konzíliu a rozhodlo že stačí konizácia. V ponedlok idem na operáciu. Som rada že to tak dopadlo ale zároveň mám obavy lebo veľa som čítala že po konizácii išli ženy na druhú operáciu.