som v piatom mesiaci tehotenstva a rodicia o tom nevedia...

Príspevok v téme: som v piatom mesiaci tehotenstva a rodicia o tom nevedia...
katastrofa

ahojte mam vazny problem,som v piatom mesiaci tehotenstva a neviem co dalej...ono je to na dlhe rozpravanie ale v skratke priatel ma nechal ked sa dozvedel ze som tehotna a teraz som uz v piatom mesiaci, nezvladam to..rodicia o tom nevedia..neviem co dalej..musim im to povedat lebo uz to zacina byt vidno..ale bojim sa ich reakcie, chcem to malicke ale neviem co robit...

mademoiselle

no aj ja by som bola zvedava ako si dopadla Nataly. Aj matury ako si zvladla a pomalicky uz aj male s abude pytat na svet:-) Snad seme ste zabludis niekedy

mademoiselle

daymio ja sudny system nepoznam, nie dom od "fachu", ale poznam pripad, ked prisudili dieta otcovi (aj ked matka nebola alkoholicka a nic podobne), aby vyrastalo v uplnej rodine. vies ja verim v spravodlivost aj vsetko,ale radsej nepokusat diabla. A tiez viem, ze sudca radsej necha dieta zene, ale vies obcas aj motyka vystreli. A ja nevravim, ze viem vsetko,ja psiem len zo skusenosti a nie preto, ze by som vedela. Nie som vseved a nehambim s aza to. NATALKA, s tou vybavickou, to by boli len nejake drobnosti a zase na oplatku by si nam posielala fotky malickej alebo malickeho:-) JA s atesim, ze to takto skvelo zvladas a ty nebudes dobra matka, ty z si dobra matka, Tesim sa, ze chces urobit matury teraz, rozumne rozhodnutie. Strasne moc ti drzim palceky, uvidis ako bude dobre. A urcite napis, vzdy sa potesim:-)

syndy

Natálka, určite budeš dobrá mama, o tom nepochybuj, veď dieťatko ktoré nosíš pod srdiečkom bolo splodené z lásky , aspoň z tvojej strany a určite ho vemi lúbiš a tešíš sa na neho až sa narodí a to zatial ako základ aby s teba bola dobrá mama stačí , všetko ostatné sa časom o deťoch dozvieš, naučíš sa postarať a mamina ti určite pomôže a s radosťou. Veď kto by odolal takému malinkému bezbrannému milunkému drobčekovi :-) Ja som si o deťoch nakúpila nejakú tú literatúru a čítala som a študovala, bola som v trochu podobnej situácii ako ty, ale mňa si dotyčný zobral a mal so mnou aj druhé dieťa a opustil nás kôli inej žene, ale on je nenapravitelný sukničkár a aj som rada že už nie ja som tá ktorú podvádza, len to ma mrzí, že o svoje deti nejaví žiadny záujem. Možno je to tak aj lepšie že sa ten tvoj bývalí prejavil hneď, no bohužial takých je na svete dosť, to už fakt nieje rodič , ale len plodič a nezaslúži si vidieť tie najkrajšie veci v živote jeho dieťaťa prvý úsmev, prvý zúbok ani prvý krôčik.Čo sa týka toho otcovstva a výživného , podla mňa ti to nestojí za to aby si sa s ním celý život vláčila po súdoch aj keď on by si to zaslúžil, ale možno si časom a rokmi aj on uvedomí čo zlé spravil, človek nikdy nevie čo ho v živote čaká. A pôrodu sa neboj , len sa tým zbytočne stresuješ , príde to , prežiješ to a možno to ani nebude tak strašné ako sa toho bojíš. K maturitám ti velmi držím palce aby sa ti podarili, aby si sa potom mohla venovať už len bábätku .A som velmi rada že tvoji rodičia si konečne uvedomili čo sa deje a pochopili že to nieje pohroma , ale niečo úžasné , veď predsa budú starými rodičmi.

katastrofa

Myslim,ze to je jedno..ja nechcem,aby bol niekde moj expriatel uvadzany ako otec babatka..rodicia mi pomozu a myslim ze to zvladneme..a daymio vobec nemas pravdu,nie je tu ziaden feminicticky klub,kto moze za to,ze sa tu same baby vyjadrili? a pre nikkuš nie neviem a myslim ze to ani nechcem vediet,asi sa necham prekvapit..je mi jedno ci to bude chlapec alebo dievca,hlavne nech je zdrave :)a mademoiselle,dakujem pekne,vy mi vsetci tak verite,pisete ze budem dobra mama,ale ja mam taky velky strach..vobec nic neviem o detoch,booze,dakedy mam z toho az nocne mory :)a ani ja som zatial nerodila,ale tiez sa velmi bojiim :)..potom ti dam vediet ake to bolo :))a jo ozyvam sa..ale tak len tak poskromne lebo sa ucim na matury,rozhodla som sa ,ze ked sa mi to podari tak by som to chcela tento rok uzavriet..zmaturovat a potom sa uz mozem venovat babatku :)a dakujem s tym poriesenim do vybavicky,bolo to strasne mile,ale to by som neprijala,nechcem nikoho otravovat a som dost hrdy clovek..a vravim,nie sme na tom tak zle aby sme neuzivili este jedno stvorenie,ale dakujem pekne :)..neviem ako sa vam vsetkym odvdacim..velmi ste ma podrzali :)no nic budem musiet nieco vymysliet :)..tak zatial..Natalia :)

daymio

madeoiselle: Tvoj nazor na sudnictvo je viac nez laicky. Ja robim vyssieho sudneho uradnika a mozem ti povedat ze taketo rozhodnutia sa primaju jedine vtedy ak je matka alkoholicka. Nakolko kazdy prsycholog potvrdi, ze decko si uz po par mesiacoch vypestuje vztah k matke, ktory nemoze byt len tak pretrhnuty a naviac ak dotycny odmietne uznat otcovstvo a bude mu dokazane az testami tak sud bue brat do uvahy to ze to dotycny otec robi len z pomsty a zamietne ziadost o starostlivost, hlavne ak sa matka o dieta poctivo stara.

cinushka

katastrofa som naozaj rada ze je vsetko v poriadku...a ze sa vasi spametali...ale to bolo jasne ze niekedy musia povolit a myslim ze povolili v tej najvhodnejsej chvili...necem sa tu velmi rozpisovat...len drzim prstiky tebe aj malickemu...a nech uz je vsetko dobre a tak jak ma byt..nech ste obaja zdravi a stastni a nech matury prejdu v pohode...a potom uz len porod a malinke bude na svete a budes sa radovat ako nikto....mno tha drzim prstiky a drzte sa

madeoiselle

A neviem o com tocis o feministickom klube. Vies co su feministky moj zlaty? Ve dked sa ej tu takmer vsetko len zeny vyjadriĺi ta za to nikto nemoze, mohli sa vyjadrit aj chlapi. Nikto tu na chlapov nenadava ani nic. NA toho hajzla, ano, zsluzi si. Tak nemyslim ze mas pravo niekoho nazyvat feministkou. Hm.

madeoiselle

daymio, hej, ona si vydupka teraz testy otcovstvam, bude jej platit vyzivne, ok. Podla mna by to bolo super, lebo yb jej to velmi financne pomohlo. ALE chlapec sa ozeni a ona bude s dietatom sama a poziada , aby bolo sieta zverene jemu do starostlivosti. Kedze on bde zenaty a bude mat dieta vyrastat v uplnej rodine komu myslis ze dieta daju? Tak toto by som neriskovala za ziadne peniaze sveta moj mily, nechce ho? nechce, on bude za toto trpiet cely zivot a tie peniaze sa vzdy najdu, a Natalka tiez nie je lava, bay si nedokazala na seba a na dieta zarobit. Kolko poznam zien ze zivia 2 deti, este aj manzela alkoholika a musia platit za 4izbovy byt A maju na mesiac 8tisic korun. Povedz vedel by si s tymto hospodarit? JA uprimne nie, ale ked sa musi, tak sa da. A nikdy by som takemu chrapunovi nedala prilezitost, aby mal niekedy v zivote co i len najmensie pravo na dieta. ZA nijake peniaze. Aj ked by velmi pmohli co je logicke.

daymio

Mate tu pekny feministycky klub len co je pravda, ale zamyslite sa aspon nad tym co dreideger povedal ohladom vyzivneho... Pokial tvoji rodicia niesu nejak extremne zazobani tak je podla mna uplna hlupost nechat tvojho EX bez zodpovednosti. Tehotenstvo neni dneska lacny spas a tvoji rodicia tu nebudu vecne aby ta kryli. Slobodne matky to maju tazke a ber ohlad na to ze raz sa ta to dieta bude pytat kto je jeho otec. ..