Zákal sklovca

Príspevok v téme: Zákal sklovca
livethedream

ahojte, chcem sa spytat tych z vas, kto maju zakal sklovca tak ako ja, opisem vam to: v pohlade obcas vidite akoby take cierne pavucinky, najma na svetle...

tak ako si to liecite? mne ocna povedala, ze dnes to ma kazdy druhy clovek, ze sa nevie, ako a preco top vznika toto ochorenie, ale ze ani ako sa to lieci, ze to moze zmiernit akurat iodid draselny a sodny2%, co predavaju take kvapky v lekarni. ak niekto z vas tieto kvapky uziva, chcem sa spytat, ci je naozaj potrebne si to kvapkat kazdy den, ci sa to niekomu uz zlepsilo pomocou tychto kvapiek, alebo aj nejaku inak?

Súvisiaci obsah

jablonka

sklovcove zakaly su sposobene degenerativnymi zmenami, tiez sa castejsie vyskytuju u ludi s vyssou kratkozrakostou. da sa na ne pomerne dobre zvyknut. kvapkami snad mozes spomalit zhorsovanie priznakov, ale zvratit to uplne nejde. to znamena vidiet uplne bez zakalov, alebo lietajucich musiek.
v sucasnosti je mozne sklovcovy zakal odstranit operacne, existuju vsak rizika ohrozenia videnia. z toho dovodu sa k takemu rieseniu pristupuje az v pripade, ze pacienta zakaly velmi obtazuju pri videni.
inak su neskodne, ak ti neprekazaju, nemusis s tym robit nic.

livethedream

ocna mi predpisala tieto kvapky: napisem ti, RNG, co pisu na letaciku k tymto kvapkam: jodid draselny a sodny 2% obsahuje iodidy a v malom mnozstve jod, ktory zvysuje metabolizmus bielkovin a mierne znizuje zrazanlivost krvi. jodidy a jod pri miestnom pouzivani spravidla odstranuju sklovcovy zakal. je nimi mozne spomalit rozsirovanie zakalu a znizovanie zrakovej ostrosti u zacinajuceho stareckeho siveho zakalu sosovky. tak mi teraz povedz, preco by som nemala uzivat tieto kvapky, ked su na ten sklovec a predpisala mi ich ocna??

..................

ja mam zakal sklovca, popri inych 3 ocnych diagnozach:-((.tiez mi behaju take nitocky ,ale to moze byt aj bez zakalu,mozu to byt nejake metabolicke zvysky ci co.nuz, raz to je lepsie , raz horsie.sklovec je opticke medium a mal by byt ciry.mne ocna predpisala tie kvapky,ide o specialne ocne kvapky, ale nepouzivala som ich moc,lebo by som musela nacas prestat nosit sosovky.nevedela som,ze sa daju kupit volnopredajne.ale urcite za vyskusanie stoja,je to standardny postup.postup podla ocnej instukcii a chod na kontrolu potom, co povie.

RNG

Problem sucasnosti je vsetky jedla sterilizovane(tj vsetky enzymi znicene) a privela bielkovin tvoria v tele zamorenie bielkovinnymi nedostatocne rozlozenymi zhlukmi.Tie mozu byt hocikde, su pricinov zapalov(bolesti tu a tam v tele) a aj "floaterov" v sklovci.Tiez aj zakalenie sosovky(cataract) maju tu istu pricinu.

RNG

Pre boha, len nech niekoho nenapadne si davat jodovu tinkturu do oka!!!!
Ta sa dava pod pazuchy alebo na spodok brucha!.
Inac "floaters" su obvykle bielkovinne zhluky, ktore sa odztranuju enzymatickou kurou tj enzymi na prazdny zaludok a branie extra jodu, ci uz v potravinach obsahujucich hodne joidu(kelp spirulina, kombu) alebo cez kozu z flaku od jodovej tinktury(10-15 kvapiek raz za tyzden pozotriet po kozi(pod pazuchou alebo na spodu brucha.)