Neplati mi odvody

Príspevok v téme: Neplati mi odvody
evelinne

Dobry den vsetkym, moj problem nie je zdravotny aj ked niekedy mam pocit ze sa idem zblaznit. Nedavno som si chcela uhradit moju dlzobu za obdobie co som bola nezamestnana zdravotnej poistovni. Tam som bola upozornena na to ze moj terajsi zamestnavatel mi neplati zdravotne, ani nie je evidovany ako platca. Pre istotu som si zavolala na socialku a tam to iste- neplati. Upozornila som na to kolegyne a su na tom rovnako. Isla som za sefom a hral na mna ze on o nicom nevie a chcel sa z toho vykrutit, teraz si na mna zasadol a zneprijemnuje mi zivot v praci. Chcem si najst nove zamestnanie, no bojim sa ze poistovne budu vymahat dlzobu odomna, totiz neprisla mu ziadna upomienka, pokuta, nic. Co mam podla vas robit?

tagmar

Agina, oni mi ale nic neporadili, len mi povedali ze to nie je moj problem a som chranena pracovnou zmluvou. Ja si myslim ze je svatou povinnostou zamestnavatela platit za svojich zamestnancov odvody a nemozem ho k tomu donutit, asi ho udam este predtym ako odidem, ale neviem postup.