Nepriechodné - zhrubnuté vajčkovody

Príspevok v téme: Nepriechodné - zhrubnuté vajčkovody
jancecka

Ahojte, znova ja a ďalší problém v rodine. Lekárka povedala sestre túto diagnózu. Vraj to je jednoduché preliečiť antibiotikami, ale sestre to nepomohlo. tak veľmi túžia po bábätku. Teraz začala chodiť gynekologičke do Blavy, má odtiaľ svokru, tak uvidíme. Ja sa s manželom tiež pokúšam o bábo,ale sme len na začiatku. Skúšame len asi necelé dva týždne, takže sa nemôžem diviť, že ešte nie som tehotná. Stretli ste sa už s touto diagnózou? Je aj v Topoľčanoch dobrá gynekologička????? Aby som aj ja nemusela ísť do Blavy.

janka

ivka1:velmi pekne dakujem za porozumenie.pred 2rokmi mi tiez nedozreli vajicka...po punkcii som sa dozvedela ze su nezrele...takze oplodnenie a prenos embrii sa nekonal...este raz velmi pekne dakujem.

Ivka 1

Chcem Vám napísať moje skúsenosti ak môžem.
Prvá sa týka 36 ročnej ženy,ktorá mala ťažkosti s otehotnením. Vajíčka jej vždy narástli veľmi malé a neboli vhodné na oplodnenie spermiami.Bol to samozrejme aj problém pri umelom oplodnení. Nakontaktovala som ju na gynekológa,ktorý pomáha ženám aj pomocou produktov na prírodnej báze.
Počas ich užívania sa rast vajíčok zlepšil natoľko,že mohli byť odobraté a umelo oplodnené. Vo februári mi poslala fotku svojej dcérky Adrianky .
Viete si určite predstaviť ako som sa radovala spolu s ňou.
Druhá pani mala 41 rokov,dve deti a veľmi túžila ešte po bábätku.Jej ťažkosti spočívali v tom,že sliznica maternice skoro vôbec nerástla,nemala menštruáciu viac ako pol roka ani po podávaní hormonálnych liekov. Po podaní doplnkov výživy sa podarilo obnoviť meštruáciu a v januári tohto roku sa jej narodila dcérka Natálka.
Píšem to veľmi laicky , odborné výrazy prenechám odborníkom ale chcem vám dodať nádej a popriať veľa šťastia na vašej ceste za vytúženým bábätkom.Kontakt na gynekológa vám rada poskytnem ak mi napíšete na mail.

janka

XANA:a ako to je vlastne s tvojimi cystami?ja som 3rok na cileste koli cystam.pred ivf vysadim,vajecnik je oddychnuty a ide sa stimulovat.ina cesta nevedie...napis

janka

xana-pozri,skus to umele oplodnenie.do 39rokov mas hradene 3cykly-ivf.mne naposledy vybrali 3vajicka a vsetky 3 sa oplodnili.transfer 3embrii,co bol uspech.ale vsetky mi v maternici odumreli.skoda.necham to na osud a pojdem este raz.v maji sa chystam podstupit 3cyklus.

xana

Janka: vidím, že máš bohaté skúsenosti,ja sa na umelé oplodnenie odhodlávam už dosť dlho, naposledy mi robili IUI, ale nevyšlo to asi to bol aj zbytočný pokus pri nepriechodných vajcovodoch. Hormonálne lieky mi spôsobujú cysty, tak neviem čo ďalej.

jancecka

Tak neviem či to je od "sexuálnych partnerov". Ja aj sestra sme mali šťastie v tom, že sme si našli prvého chlapca, obe ako 16 ročné, v tej dobe bol sex pre tak mladých tabu, a za tých chlapcov sme sa aj vydali. Takže oni sú pre nás prvý, a aj my sme pre nich prvý. Striedaním partnerov, tak v tom to nebude D:

ifka

dievcata sa rodia so zdravymi vajecnikmi.zrasty,zhrubnute vajickovody atd.,to ziskaju pocas zivota od sexualnych partnerov.cim viac nakazenych chlapcov,tym mensia sanca pre dievca otehotniet.

ifka

vsetky tieto spomenute problemy su z infekcii,ktore ste dostali od svojich partnerov.zbytocne sa budu liecit a podstupovat bolestive zakroky,pokial sa nebude liecit aj partner.aj problemy s otehotnenim s tym suvisia.