ževraj mi "pomôže" to posúriť

Príspevok v téme: ževraj mi "pomôže" to posúriť
biba123

Ahoj všetky, čo ste alebo boli tehotné. Dnes som bola na vyšetrení, a tam mi lekár oznámil, že budúci týždeň mi ževraj "pomôže". Neviem, ale čo tým myslel. Termín mám o dva týždne, som otvorená na 1 cm a ... povedal, že pri vyšetrení to posúrime ... Neviete niekto, čo tým myslel ?? Či mi prepichne vodu, či čo ?? Pýtať som sa nemohla, lebo som tam bola 5 minút aj s prezlečením, lebo sa ponáhľal, tak ... neviem, či sa mám báť ...

biba123

monitaa, aj ja Ti ďakujem za ten názor. Asi ten hmat robil aj pacientke predo mnou, ale tá vyšla z ordinácie taká krvavá, že som sa až zľakla. Tak uvidíme, čo so mnou ...

monitaa

neviem, mne to robili presne v den terminu. ale niekedy ani žena nemusi prenasať a babo je už vyzrete ma velke a vtedy može byť problem a mui byť cisar... tak možno preto, alebo možno ked je babo vyzrete tak neni dovod čakať, alebo neviem fakt

miaa

monitaa dakujem za ozrejmenie situacie len by ma ešte zaujímalo,prečo to robia ked ma babatko čas a mamička ešte neprenáša.dakujem.

monitaa

a zabudla som napisať že to nijak extra neboli , je to trochu neprijemne, nakoniec ako každe gynekologicke vysetrenie hlavne v posl. stadiu tehotenstva ked su veci obvzlasť prekrvene a citlive.

monitaa

doktor alebo porodna asistentka vsunie 2 prsty do pošvy a snaží se nahmatat čípok lat. cervix. Je to vstup do delohy, ktorý v poslednom štádiu tehotenstva dozrieva a dilatuje {otvara sa}. Cielom tohoto úkonu je oddelenie membrán a nastartovanie procesu pri ktorom telo vylučuje hormony k vyvolaniu kontrakcií pre následný pôrod. Tato metoda može byť bolestivá s výskytom krvácenia. ničoho sa neboj, mne to robil tiež. urobil mi ho o osmej rano objavilo sa trosičku krvy ale len ako pri spineni , odisla som domov a o hodinu už začali slabučke kontrakcie o 5 hodin som bola naspať v porodnici. takže pohodička...

biba123

no .. ja som celkom spokojná s týmto lekárom, no naozaj ma vydesil a vyviedol z miery takýmto niečim ... no veď uvidíme. Ja tiež dúfam, že tie nástroje nepoužije ...

miaa

kamaratke pichal porodník injekciu tri dni pred termínom ale len preto lebo ju chcel odrodit on,mal na 2tyž.odist a ona u druhého rodit nechcela,tak jej pichol injekciu ,sa mi zda že ona porodila do 12hodin od injekcie.daj si všetko od doktora dopredu vysvetlit,neverím tomu že ti tam ide niečo robit rukov alebo nástrojami,ved žijeme v 21storočí,nie v osemnástom.