Rovnaká krv-čo teraz?

marfuška

Dievčatá,nemusíte sa ničoho bát.Aj ked je žena Rh negat a bábo Rh pozit,nemusí vždy matka vytvárat protilátky.A predsa sa chodí do poradne,kde sa sleduje či sa protilátky vytvárajú.Naozaj sa nemusíte v dnešnej dobe ničoho bát.A ešte Vás uspokojím tým,že ak je žena Rh negat automaticky sa vyšetruje krvná skupina partnera,ak je ten RH+ samozrejme je zvýšená starostlivost.A po narodení sa detom, a zvlast,ktoré sa narodili RH- matkám vyšetruje krvná skupina a robí sa ešte jedno PAT vyšetrenie,kde sa zistí či prešli protilátky do tela dietatka.A možem Vám povedat,že to býva velmi zriedka.Výmena krvi u novorodenca sa robí len vo výnimočných prípadoch.A po porode,ak je dieta RH+ sa matke pichá hned Rhega.Takže ozaj nemusíte mat obavy a prajem zdravé detičky.

tami

sii> pravdepodobne by si potratila,alebo by dietatko po porode nahle zomrelo,alebo by ostalo trvalo postihnute...takymto detom vraj po porode zvyknu vymenit celu krv.Ale nic sa neboj,takych parov je velmi vela:-)) Sice RH negativ ma len jedna tretina obyvatelstva,a zrovna my dve mame smolu..:-)

bsdbb

ak dobre viem z biologie tak iba zena negativna moze mat problemy ale iba z muzom pozitivnym takze to nie je asi tvoj pripad

sii

a este by ma zaujimalo co sa moze stat ked sa to neskoro zisti aku krvnu skupinu ma babo??
Inak dakujem za vysvetlenie :)

sii

hej asi dnes uz treba pozerat na vsetko :)))
Ale nie ako si povedala pre zdrave babo vsetko na svete. A ked to prezila mamka tak to prezijem aj ja :))

tami

sii> Existuju ovela horsie veci co sa v tehotenstve mozu pritrafit,toto uz nieje nic zlozite..aj ja si to budem musiet pretrpiet:-))Ale pre zdrave babo vsetko na svete!!Alebo si treba partnerov vyberat podla RH faktoru :-D

sii

boze to poznam mamka tak chodila s bratom no ja som nikdy nevedla preco. Do frasa!!!
Ale co uz radsej to pretrpime a bude krasne babo :)) Sak my zeny sme silne

tami

Sisa> Ja som presne v tvojej situacii.Znamena to,ze ked budes cakat babatko,a ono bude mat tvoj RH faktor,je vsetko vporiadku.No ak ty budes mat pozitiv a babatko negativ,tvoje telo bude proti babetku vytvarat protilatky ako proti cudziemu organizmu.Preto bude treba po otehotneni zistit RH babatka.Ak aj bude mat pozitiv,nic sa nedeje,budes chodit na injekcie,lieky a potlacia sa protilatky a babatko sa narodi zdrave,tak sa neboj;-)