Rovnaká krv-čo teraz?

sunnysweetie33

aky typ krvi mate?a inak prve dieta by nemalo byt postihnute,az druhe alebo dalsie..max. bude mat detsku zltacku.

rata

Mijka, nemusíš sa báť, lekári v tomto prípade skutočne vedia čo robiť. Ja som v pohode porodila dve deti a obe sú zdravé.

mijka

ahojte, ja by som sa tiež chcela opýtať...ja mám B- a priateľ má A+...je to tá skupina o ktorej sa píše že je to nebezpečné.My tiež plánujeme v budúcnosti dieťatko, ale ja mám obavy ak je to tak.

muc martin

Ahoj, skutocne sa nemusis bat...jedine riziko moze nastat pre zenu RH-, ked ma muza RH+...ked dieta zdedi RH+ od otca, moze prist ku komplikacii, ak sa dostane pri porode RH+ krv do krvneho riecista matky...Ale vsetci porodnici o tom dobre vedia a taktiez vedia ake latky podat v takomto pripade matke.

simona

Aj ja mam AB Rh+ :))) a vies o tom, ze ked sa dvaja ludia s takou skupinou daju dokopy je to viac nez zazrak? Tato krv je najviac vyhladavanou na svete a ma ju len 5% poplulacie :) ale neboj mozete mat dieta ved predsa ide o Rh faktor a nie o skupinu AB..Som zdravotna sestra a som si ista ze to tak je, takze nic sa neboj.

regina

problém môže vzniknúť pri rozdielnom RH faktore, ale pri dnešnom stave medicíny ani to nie je problém. Nezaťažujte sa s tým a ak chcete potomka, hor sa do toho!!

mila

nebláznite. rovnaké krvné skupiny ani faktory nemôžu ovplyvniť zdravie vašho dieťatka. jedine ak sú tam problémové iné faktory, ktoré sú dedičné. ak nemáte istotu tak sa poraďte s odborníkmi, ale rovnaká krvná skupina nieje problém.