Stále neustále nutkanie na močenie

Príspevok v téme: Stále neustále nutkanie na močenie
silvias

Dobrý den!
Už asi 3-týždne mám stále nutkanie na močenie a pritom len tri kvapky a stále ma nutká.Bola som na gynekológii aj na urológii na gynde mi dal antibiotiká brala som ich 10.dní bolo to lepšie ale teraz sa mi to znova vrátilo brala som aj urinal,uromax a teraz beriem uroval no neviem neviete mi poradiť čo mám s tým robyť???Vďaka pekne Silvia

FoFo101

Zdravím mál som problém s urgentím močením (častý pocit močenia a pri tom som vyčaral len 2-3 kvapky) pomohlo mi :
Urinal Forte veľke balenie 12€ sestrička v lekaráni mi povedala užívať 1 tabletu denne ja som užíval 2x do dna kadžých 12 hodín
Spasmed 2 tablety denne každých 12 hodín odporučám mať odlišný intervál napr (urinál rano o 6 spasmed ráno o 9 urinál večer o 6 spasmed večer o 9) nevyhoda tohto lieku sú pocit sucha v ústach
Popri tom som veľke množtvo urologickych čajov a čajov na obličky
a nosil ľadvinový pas spávať som chodíl v tenučkých ponožkách
pomohlo mi to znížiť interval viac ako o polovicu

iva1212

Dobry vecer... chcela by som sa spytat ci by mi niekto nevedel poradit... mam caste nutkanie na mocenie .... brala som hociake tabletky aj antibiotika .... trpim stim uz 5 rokov.... nemozem nikam ich lebo myslim si ze sa pocikam .... nevie mi niekto poradit???

AntonS

Ja mam s tym problemy uz rok. Najskor som bol po vsetkych moznych vysetreniach a nic mi nezistili, tak mi prisili diagnozu citliveho mocoveho mechura. Lenze liecil som sa medzitym aj na uzkost a zistil som ze je to s tym spojene a cim viac na to myslim a pocitam kolko krat chodim na wc tym je to horsie. Nutka ma na caste mocenie kazdy den a najhorsie je ked vecer cakam na priznaky a lezim.

kovadlina

podla mna ked niekto chodi mocit az tak casto ako tu pisete tak su za tym nervy. ja som mavala s tym problemy pred par rokmi a chvilu na to ma. problemy aj muz. liecili sme sa u albertovej obidvaja a mame klud. vysvitlo ze sme mali obidvaja zapaly mechura a mocovej rury.

Miroslav B.

Súhlasím s Lenou,u mňa sa tiež jednalo o nervy a stres ktoré mi tlačili na nervové svalstvo mechúra a neustále som mal nutkanie na močenie. Čím menej som sa na to sústredil, tým to bolo lepšie. U lekára mi to zovšeobecnili po vyšetreniach na HMM (hyperaktívny močový mechúr). Výborné stránky sú www.drzmechur.sk kde to popisujú aj ako sa to lieči. U zhruba 90% vyšetrení sa jedná o HMM, pričom na vine sú psychické problémy.