dietatko-strava

Príspevok v téme: dietatko-strava
smajlik

mamičky,poradte moj 16mes.synček
papá len čo on chce.same joguty,vyživy,ovocie.ked mu dam masko zo zemiakom,ani usta neotvorí a radšej celý den nebude jest.nechce žiadnu teplu stravu.čo varíte vy drobcom poradte niečo zdravé a chutné.ráno a večer mu ešte dávam dojčenské mliečko vo flaši,dokedy mu mam dávat mlieko, nieje na to už dost velký,nemal by už večeru jedávat s nami trebars zeleninu s vajíčkom?bojím sa že ked neje masko a zeleninu aby mu nechýbali vitamíny a bielkoviny.dakujem.

hula

Miaa,teraz som si prečítala tvoj predchádzajúci príspevok,o tých plienkach.Tiež si z toho nič nerob,ono to príde,ani nebudeš vedieť ako.Ja som počúvala jednu ,,mamičku,,ktorá mi tvrdila,že jej obidve deti už od roka nemali plienky.Ja ako blbá som chodila z mojimi dvoma deťmi,mali vtedy okolo dvoch rokov,vonku bez plienok,a v batohu som mala náhradne tepláčiky.Dopadlo to tak,že som ich za hodinu a pol 3x prezliekala,bola som zničená,a aj tak som to zbytočne robila.Keď mali dva roky a niečo už sa začali pýtať,tak cez deň už nemali plienky,ale občas sa stala nehoda,a od troch sme nedávali na noc,ale tiež sa občas stalo.Už od tých 4 rokov je to bez problémov.Každé dieťatko je iné,možno bude mať dlhšie plienky,ale nebude mať problém s rozprávaním,s ,,r,,.Ver mi,budeš sa neskôr na tom smiať,ako si si robila problém pre nič.Držím palce!

miaa

dakujem dievčatá,vyskúšam len s tou mrkvou to nepojde lebo ma malý alergiu a vždy sa po nej vyhádzal.s tým kompotom to by mohlo zabrat lebo malý je furt zatažený na sladšie veci,ale samozrejme mu sladkosti nedávam aj ked moja známa dáva synovi(tiéž15mes)už aj parížs.tortu.do čaju mu dávam hroznový cukor lebo bez nechce pit,dúfam že to može.natierky mu ešte nedávam iba maslo.tak ak by ešte niekto chcel ozrejmit jedálniček 15mes.dietatka budem velmi rada.:)

hula

Necítim sa odborník,ale mám 5 ročných chlapcov.Skús k tomu mäsku a zemiakom dať kompótik,napríklad marhuľky,to pekne spolu na tanier.Tiež som si to nevedela predstaviť,ako im dávam na lyžičke spolu mäsko s kompótikom,alebo zemiaky zmiešané s kompótikom,ale zjedli všetko.A veľký úspech ešte stále má jabĺčko postrúhané s mrkvičkou,spolu premiešané,nepridávam nič-žiadny cukor.Je to chutné a zdravé.Ale netráp sa zbytočne,ja som sa riadila odbornými knižkami,počúvala som ,,šikovné mamičky,,a mala som pocit,že som neschopná matka.A všetko prišlo normálne,pekne postupne.Zbytočne som sa stresovala.

evitka001

No veď aj mňa to občas chytí, že sa snažím niečo do neho dostať, ale presne tak má to opačný efekt. A s tými plienkami sa tiež netráp, môj syn sa začal znovu pocikávať s nástupom do škôlky, čiže na spanie má aj cez obed aj v noci plienku. A pred škôlkou sme už boli úplne bez. On do nočníka tiež nehcel robiť potrebu, a raz zbadal, že babka je na záchode a zahlásil že aj on chce ísť na záchod a odvtedy tam chodil. Nočník bol len na parádu.Tých 16 mes. nie je také hrozné.

miaa

ved ja si tiež vravím že zdravý je aj pekne priberá ale potom ma to zase chytí vyváram a všetko konči v záchode.bojím sa ho furt do papania nútit aby sa mi nesekol a neprestal úplne odmietat stravu.ja som mu ešte kravské nedávala,neviem,skúsim.my máme problém aj so šerblíkom,ee -ani si nechce sadnút,+sme stale na plienkach.

evitka001

ja mám 3 roč. syna a jeho stravu sa snažím neriešiť. Môj syn vypije len čisté mlieko 2x denne z flaše, zje polievku ale nie takú kde je zapracované mlieko, v živote nedal do úst maslo, syr, pomazánku. Neje výživy, jogurty, zem. kašu, cestoviny, knedlu... proste skoro nič čo deti v jeho veku jedia. My sa normálne stravujeme, varíme normálne jedlá a keď mi obedujem alebo večeriame, ani to s ním nepohne. Napriek tomu je zdravý a za posl. polrok pribral 2 kg. Sladkosti mu nedávame, max. musli tyčinku. Chodí už aj do škôlky a tam sa takisto nič nezmenilo. Zje max. suchý chlebík a polievku, ale energie má na rozdávanie.Takže moja rada znie ak sú decká zdravé, priberajú neriešte to. Ja som sa tým dlho zožierala a nikam to nespelo.Apropo od veku jedného roku sa môže prejsť na plnotučné kravské mlieko. To sa má podávať do veku 3 rokov a takisto jogurty majú byť plnotučné. My sme dávali nutrilon do 2 r. a teraz dávame plnotučné. Tuk viaže vápnik, čiže viac tuku viac vápnika.

miaa

ja mam podobný problém,moj má 15mes.papal pekne ale bol chorý,3dni mal teploty tak som mu dávala vela pit jogurty s ovocím a už je ok ale tiež nechce nič okrem ovocia pečiva,nič teplé do neho nedostanem.a s večerným mliekom neviem,ale mi tiež ešte davame.nutrilon je až do 3rokov,neviem či je to tak zdraviu prospešné alebo len biznis na deckách.snád poradia dáke maminy.