vyzlecie mi deti...

Príspevok v téme: vyzlecie mi deti...
suzis

..byvaly manzel si brava deti na vikendy...finacne je na tom vyborne..podnika, ozenil sa...mne vyzivne plati halabala, ale nie to chcem riesit...proste ja som este na materskej a robi mi problem /kedze som sama s detmi/ kupit im nejake nove oblecenie...byvaly manzel detom oblecenie sice kupi...ale ziadne z veci im nenecha...musim ich s toho vyzliect a veci mu vratit...zevraj to kupuje on na to, ked su deti snim a nie na to, aby to nosili ked s somnou...aky mate na toto nazor???..ako mam reagovat??..

milinka.

Suzis, mozes byt iba rada, ze si sa takehoto " dusevneho mrzaka " zbavila. Je to obycajny pako, ktory si lieci vlastne komplexy, len bohuzial cez svoje deti...Nemyslim si, ze by bolo jeho zamerom pripravit ta o deti - 4 decka by mu uz asi znizili jeho zivotnu uroven, a to predsa on nechce...a jeho nova by z toho asi tiez nebola velmi nadsena.Byt dobrym ockom cez vikendy to nie je az take tazke, ale starat sa o nich denno denne... Skor mu ide o to ukazat detom, aka je ich matka chuderka....ale deti nie su hlupe, vedia si spocitat dva a dva. Mama je mama, to materialisticke obdobie u nich pretrvava iste obdobie, nepopieram, ale ak si ich dobre vychovas, co predpokladam, lebo lasky im davas dost, nemusis sa bat ze ta vymenia za novu znackovu mikinu. Aspon nie natrvalo :) . V prvom rade sa musis pozbierat ty, aby si im bola laskavou, dobrou a trpezlivou mamkou, ktora im venuje svoj cas ( nielen cez vikendy ), na ktoru sa budu moct stale obratit, ktora im bude fukat ich bolacky...to im ocko nekupi, to im ostane navzdy ako kapital do zivota. Dalej navstiv detsku psychologicku, aby ti poradila ako tuto situaciu riesit vo vztahu k deckam, ako sa s nimi o tom porozpravat, aby to ich detske rozumčeky pochopili - nebudes predsa proti svojmu ex bojovat jeho vlastnymi zbranami, trpeli by tym len deti. A v neposlednom rade navstiv centrum pravnej pomoci a podaj navrh na upravu styku otca s maloletymi detmi, ziadaj obmedzit styk na minimum - to si zadefinuj sama, podla mna by stacilo par hodin v tyzdni ( nie cely vikend ), a ako dovod by som uviedla negativny dopad spravania otca na dusevny vyvoj deti - detska psychologicka by ti v tom mohla pomoct, vysvetlis v com je problem, ze je sice pekne ze otec takto materialne podporuje svoje deti, ale nech to nerobi sposobom, ktory znevyhodnuje postavenie matky a koniec koncov je to " voda na tvoj mlyn " , pretoze takto mozes dokazat, ze otec je ocividne v lepsej financnej situacii nez oficialne priznava. Mozes zaroven podat navrh na zvysenie vyzivneho a ak by mal nieco proti, tak argumentuj tym ,ze taketo vecne dary, ktore deti nemozu denne uzivat,len cez vikendy ked su s nim ti nepomahaju velmi zmiernit tvoje financne naklady na deti a z praktickeho hladiska nemaju pre tie deti ziadny vyznam, preto radsej ziadas zvysit vyzivne, kedze je zjavne ze odporca si to moze dovolit a tie peniaze vynalozis ucelnejsie....Rozumna sudkyna ( dufam ze to bude zena :)) to pochopi. PORAD SA S PRAVNIKOM, stoji ti to za to a za pokojnu dusicku tvojich deti. Drzim palceky a dufam ze som aspon trosku pomohla.

gina30

Suzis, myslim ze by si sa mala s detmi porozpravat co si o tom myslia oni ako to vnimaju a samozrejme nech im "OCINKO" vysvetli toto konanie. Je to manipulovanie deti proti tebe, tvoj ex ti chce proste dokazat "O KOHO SI PRISLA"! A obavam sa ze aj detom.

asdfjklô

nedovol detom, aby si obliekali jeho saty! pretoze, ak spravne tomu rozumiem, su to JEHO saty a nie tvojich deti, ked im ich nedovoli zobrat domov! ved je to trapne!
a co sa tyka toho materializmu - mala by si si pohovorit s detmi, ale nie jedenkrat, ale v ramci beznych konverzacii to spominat a zahrnat, o com su ludske hodnoty a priority, hodnota penazi, hodnota lasky, ze ty si nemozes dovolit ist s detmi na druhy koniec slovenska na vylet, ale aj tak si mozete uzit pekny vikend za rohom v lese...

miaa

no to je riadna chrapač,uvedom si že mu na tebe absolutne nezáleží a zmier sa s tým(sama si to neviem predstavit)Evitka001 ma pravdu ukaž že si sebavedomá žena a urči hranice,ešte bude čumiet šmeid jeden.mysli na to že všetky ta tu podporujeme a radi dodáme silu.z tvojho prejavu cítit že si z tých silnejších žien,naštastie a aj ked momentálne v tom nemáš jasno,mám pocit že rozmýšlaš triezvo.nesnaž sa mu situáciu ulahčovat,mysli na seba a deti.pamataj že všetko sa človeku vráti aj tebe,tvoja láska,obeta,zodpovednost..ale chce to zase len ten čas,sakra..pa:)))))))))))))a dufam že na súde nie sú sprostý..

suzis

..ALTI..presne si to vystihla...presne o tomto to je...aj teraz tam boli cely vikend...samozrejme pochodili pol Slovenska..boli v jaskyni..v restauracii...to je vsetko od neho pekne..ale ja im take nieco nikdy neposkytnem...a vies ake su deti..zvitazi v nich presne toto - materializmus a vylety...coby oni chodili somnou na turu do lesa..alebo do parku a do cukrarne..ked ocko ich povodi na ovela zaujimavejsie miesta...a bohuzial detska dusicka je lahko kupitelna...len dufam, ze moju lasku citia...a aj ked to budem mat velmi tazke...verim, ze casom to pochopia aj sami a uvidia veci jasnymi realnymi ocami...dufam, ze sa toho dozijem...:((

alti

Ach, Suzis, uz si spominam na tu hrozu, co Ti pripravil a Ty si sa chcela s nami aspon porozpravat...Plati, co som Ti vtedy povedala - neries v sebe, ze ako je to mozne, ved Ti klacal pred par dnami pri nohach...musis byt zasadova a ziadaj pravne to, co Tvojim detom od otca patri. Pre Teba musi prestat ako clovek existovat, inak Ta psychicky znici. A moj pocit z tejto temy je, ze cielene "pracuje" na akoze "prirodzenom" odcudzeni deti od maminy. To nedovol a vybodni sa na neumyte okna, neutrety prach v byte. Venuj vsetok svoj cas detom a rob si s nimi program, ktory sa im bude pacit. Lebo pekne handry mozu v detskej hlavke vela schaosit. Tvoje deti musia citit a teda aj vediet, ze Tvoja laska nie je o handrach.

nilkaaa

No Suzis... ja len civim na monitor a citam.... zasnem... toto nepotrebuje dalsi vedlajsi komentar... To nie je chlap... to je obycajny uboziak! A tiez si myslim ze z tvojej strany je naozaj vsetko v poriadku, vidiet ze nevyrabas rada zbytocne konflitky, si proste naozaj poriadna a tak, ale to omg...co si napisala, no...nehnevaj sa, ale je to fakt jednym slovom uboziak...a teraz sa urcite nedaj! Nie je prijemne byt s niekym na noze a to sa snaz obist, ale urcite proti tomu nieco rob... A ja byt jeho novou zenickou, tak by som to tiez (aj ako cudzia osoba) nedovolila, aby sa k byvalej s detmi takto choval...ved co su to za pomery? Ktovie aj to je co za zensku, ked sa za 2 tyzdne vydala... materialistka...
Suzis... drz sa!