Malé modrinky na nohách...

lucka

juva mne sa tiez robili velmi lahko modriny a hlavne na nohach. ked som s tym prisla za lekarom nechal ma hned v nemocnici - vraj velmi zavazne ochorenie krvi, bola som kvoli tomu mesiac na infuziach. mam malo trombocytov a vlecie sa to somnou uz pekne dlho. skus vysetrenie krvi

juva

A môže to byť teda aj tým,že veľa pijem?Ale veď sa hovorí,že pitný režim sa má dodržiavať..Alebo obmedzím cukry?

mira

Silné oxidanty sú cukor, biela múka, tuky z nasýtených mastných kyselín. Spolu s prevodnením sú príčinou praskania ciev.

RNG

juva, neocakavaj od lekarky, ze ti predpise potravinove doplnky. Maximalne ti da askorutin, co je lepsie ako nic, ale nie o vela, kyseliny askorbovej(vitamin C) je tam malicko, tak isto rutinu je tam malicko a jeho regeneracne vlastnosti su daleko za silnymi antioxidantami.
Silne antioxidanty su anto a proantokyanidy, polyfenoly, velke davky neutralneho vitaminu C(niekolko gramov)a vitaminu E(400IU+)

juva

Ďakujem veľmi pekne za rady.Ale z toho čo hovoríte som sa dosť vystrašila..Asi pôjdem radšej zajtra za doktorkou nech mi povie z čoho to vlastne mám..ale asi to budú tie oslabené cievy..veď uvidím.dám si vyšetriť krv a hotovo.odkaz pre ifku:HAK neberem.

RNG

Inac modriny sa daju rozpustit pouzivanim Bromelainu(2x600 gdu hodinu pred jedlom) to ale nepomaha proti praskaniu ciev.
Praskanie musis adresovat,to nie je vec "krasy", dalsia prasknuta moze byt na srdci alebo v mozgu!(infarkt alebo mozgova porazka)

RNG

modrinky su z oslabenych stien ciev.
Na spruznenie treba brat hodne antioxidantov(farebne zeleniny, vitamin C a E) alebo/a specialne silne antioxidacne vytazky(vytazok z hroznovych semien=grape seed extrakt, v. zo zeleneho caju,z cucoriedok, vinpocetin z o zimozelene...karotenoidy...

[zruseny12]

no prave je to tazke najst pricinu,ja som bola aj na hematologii/koli tym modrinam/ a nic mi nenasli...len mi dali vitaminy na cievy...