Zlatý streptokok

Príspevok v téme: Zlatý streptokok
danuska12

Dobrý den Vám všetkým. Chcela by som sa s Vami poradit, moja vseobecna lekarka mi oznamila, ze mam v tele zlateho streptokoka. Chcela by som od Vás pocut nejake nazory na tuto chorobu, co sa s tym da robit, a co to vlastne pre mna znamena ked mam v tele tohto bacila. Vopred Vam vsetkym Ďakujem!!!

RNG

diana, acne zacina ako hrbolcek, ktory sa vytvori, ked sa telo snazi vyhodit nieco cez kozu a mazovy kanalik sa zapcha tvrdymi tukmi.
Nakaza sa tam dostava cez ten kanalik z vrchu koze. Tj pricina acni nie je vonkajsie bakterialne zamorenie(alebo ine mikroby) ale vnutorne zamorenie z potravin, ktore su pre telo skodlive alebo nepotrebne a telo sa ich snazi vylucit, trebars aj cez kozu.

diana211

mám tomu rozumieť,že keď sa nachádzala vo vyrážke,tak mi spôsobuje akné?ale to by sme potom mali akné každý nie? keď sa nachádza u každého v tele.toto neznášam,že každý kožný mi nepovie PRíčinu akné.ja viem,že je veľa príčin,ale myslím,že žijeme v tak vyspelej dobe,že by mali zistiť každému presnú príčinu.jasné,keď sa nevie tá presná príčina,potom sa to nedá vyliečiť.alebo oni nechcú asi ani aby sme sa vyliečili.robíme im biznis.

RNG

zlaty stafylokok je naozaj bezna bakteria, nachadza sa velmi casto kadekde na kozi a malokedy prenikne do tela. Je ale nova odroda, ktora je antibioticky rezistentna(MRSA) ktora dnes robi sarapatu v nemozniciach-pooperacna tazko liecitelna infekcia.
Netreba si ju mylit s inymi zlatymi stafilokokami.

diana211

žubrienka:veď presne tomu sa snažím dlhšiu dobu porozumieť,ale ešte mi na to nikto neodpovedal..vraj ho máme v tele..každý..prečo potom niekomu spôsobuje zdrav.problémy a niekomu nie?mne ho zistili zo steru vyrážky pred časom.podľa mňa robí šarapatu,keď sa premnoží v tele.Keď sa o tom učíte,tak skús sa niekoho kompetentného opýtať :)

RNG

med je stara velmi ucinna latka, pouzivana tisicrocia na rany.
Jediny problem je, ze najucinnejsi med, nesterilizovany a nepasterizovany moze byt vo vzacnych pripadoch nakazeny niektorymi bakteriami, napriklad clostridium botulinum a tak sposobit otravy.

Ucinne na rany je aj celkom sterilny praskovy cukor, co som tu uz mnohokrat spomenul, hlavne zmes praskovy cukor, kokosovy olej a par kvapiek citricidalu, ktoru ja pouzivam uz roky na rany(cukrovkar, inac sa mi rany nehoja cele mesiace.
To je vylepseny recept proti odporucenemu viacerymi znamymi lekarmi, najma Julianom Whittakerom, MD, ktory to pouziva na svojej klinike dokonca na dekubity(bercove vredy) a "cierne nohy"

žubrienka

ahoj podla mna streptotoka ma kazdy v tele pred nedavnom sme sa ucili na biologii zdravia co to vlastne je? je to bakteria co sa prenasa po pravde aspon myslim bozkavanim a ma ju skoro kazdy.

diana211

ak by niekto chcel skusit med,tak odporucam kupit ho nie v obchode,ale priamo od včelára (napr.na trhu)-je viacej prospešný.denne jednu lyžičku.kvalitný med je hustý.

evaP

chcem sa opýtať neviete mi poradiť dcéru mi pred dvoma rokmi operovali,po operácií dostala toho streptokoka alebo stafylokoka do rany skoro dva týždne jej to liečili kým to bolo v poriadku skoro rok mi stále pokašliava hrdlo ju boli a teraz za posledné dva týždne bola tri krát chorá neviete či to može byť dáka súvislosť stým ďakujem vám

RNG

Inac v literature sa nazyva zlaty stafylokok MRSA(methycilin resistant stap. aureus,) a da sa vyliecit, len nie beznymi antibiotikami.

Ak je dosazitelny, hlavne na povrchu tela a v nosohltane, da sa tiez znicit aj koloidnou striebornou vodou alebo do hlbky iontoforezou striebra, ktore je ucinne aj na tzv masozraveho streptokoka(flesh eating strep.) na ktoreho maju lekari casto len amputacie, kedze postupuje rychlostou az 2 cm za hodinu a je tiez vzdorujuci prakticky vsetkym antibiotikam.
-odkaz odstránený-