mesacny plat

mojatvoja

milaja ved najnizsi nastupny plat ucitela zakladnej skoly je okolo 15000 bez vselijakych priplatkov za 22hod pracovneho tyzdna (normal 40h) a 8 tyzdnov platenej dovolenky..takze keby si makala 40h tyzdenne tak mas nastupny plat 28000..ak sa ti mali tak na tych zvysnych 18h do normalu ostatnych ludi si najdi dalsiu pracu alebo brigadu..

ujok

No, ako tak citam prispevky, tak som tiez dost zarazeny biednymi platmi ucitelov (hlavne ked tie decka su cim dalej drzejsie).
Ja robim IT konzultanta v BA a mam 80 tis v hrubom

arkadia

toto ked citam je mi velmi smutno. ja sice nie som ucitelka, ale je naozaj strasne, ako ludia s takym dolezitym povolanim mozu tak malo zarabat. pritom maju pomaly uz rizikove zamestnanie. a ocenenie ziadne. a kto da takym ucitelom na zakladnych skolach ake uplatky ako napriklad lekarom? nikto. je to hanba.

dalsiaucitelka:-)

zacala som v septembri na 14000 v hrubom, teraz mam necelych 17000 (aj s priplatkom za cinnost triedneho ucitela - 810Sk) v hrubom, ucitelka, vychodne slovensko, romski ziaci:-)

arkadia

ja si nemyslim, ze si dingo vymysla. naco by to robil, ved sam napisal, ze tu na slovensku sa na temu platy ani neda hovorit, lebo kazdy hned spekuluje. aj tu uz spekulujete, ze musi byt gigolo aby mal taky prijem. mozno je naozaj nejaky hlavny barman v nejakom uplne najsuper hoteli. ak tam chodia nejaki velki zazobanci, tak ti predsa davaju uplne ine sprepitne ako u nas. pochopila by som, keby sa chcel vystatovat lebo ho niekto pozna, ale tuto to nema ziadny zmysel. ale ja by som to nazvala inak: niekto skratka nejake to stastie v zivote naozaj ma a on patri prave medzi tych stastnejsich. ale vela takych nie je, to je tiez pravda.

nastvana

mam posratych 24000 hrubeho ale neda sa v BA z toho vyzit... naklady na zivot su dost vysoke, iba tu zivorim... robim v bankovnictve

ach jaj:-(

bohuzial, ludia na Slovensku si neuvedomuju ze tu tzv.stredna vrstva takmer neexistuje.su tu chudobni, zopar akoze stredna vrstva a ostatny bohati.to ze nam zostava na stravu, a ako tak na strechu nad hlavou a oblecenie, neznamena ,ze sme stredna vrstva.bohuzial taketo prezivanie z mesiaca na mesiac sa definuje ako chudoba.normalne by cloveku malo zostat na 2 dovolenky rocne napr.

rakova

Tiez sa mi zda nerealne aby casnik ci barman zarobil vyse stvrt melka mesacne. Rakusko-neRakusko.. Ja mu to doprajem, ale na co si vymysla, nechapem, ved ho nepozname :-))

lenka_l

dingo, toto si prehnal. mozno ak robis barmana pre nadrzane stare damy a chodis vyzleceny, sem-tam zatancujes, pohladkas... je to nerealne. ak nerobis ine doplnkove sluzby okrem roznasania napojov, tak klames. tringelty vo Viedni su urcite vyssie ako v Blave, ale zas nie o tolko. Btw, robim casnicku, mesacne mam v cistom 8000 a v tringeltoch 12 000, lenze len handry, taxiky, strava a pod ma vyjde skoro na cely mesacny plat - robim 16 hod denne, kratky-dlhy a NENAVIDIM TO. lenze len s maturitou mi nic ine neostava... a koniec VŠ v nedohladne... Ani jedna moja kolegyna nema tolko v tringeltoch - kym som sa naucila robit oci na hosti a falosne usmievat, trvalo to roky. casnik je skurvene tazke povolanie, jeden by neveril...