Ako liecit doma prechladnutie a sopliky

Príspevok v téme: Ako liecit doma prechladnutie a sopliky
_mama_

3-rocny syn nastupil do skolky a odvtedy je stale chory. Teraz kasle a tecu mu sopliky. Snazim sa to riesit Mucoplantom a Nasivinom. Nepomohlo. Nasivin sa nema dlhodobo uzivat, tak mu ho uz nedavam, len poriadne odsavam, cistim nostek roztokom morskej soli (z lekarne) a k Mucoplantu som pridala Tussin, ktory mame este z minulej choroby. Kedze sa mi zda, ze kasle uz menej, chystam sa Tussin vysadit a pokracovat len s Mucoplantom (Tussin mal 2x). Je to spravne? Nechcem jeho telom zatazovat chemiou, ale neviem, ci vobec ma vyznam davat ten liek len dvakrat alebo vobec (ATB nemaju vyznam, ked sa nedoberu - vraj - ako je to s inymi liekmi?)
A este by ma zaujimalo, ci trebaodsavat sopliky, ked si uz vie pekne fukat nos. Odsaje sa ich viac odsavackou ci ho len zbytocne trapim? Mate dake domace recepty na ten nostek? K lekarke este nechcem ist, pretoze nema pochopenie pre moju nevolu krmit ho liekmi. Davam mu aj cesnacik, aj cibulu s medom. Aj prieduskovy caj a caj priaznovo posobiaci pri nachladnuti s citronom. Ale to vsetko je zrejme len na hrdlo. Samozrejmostou su kvanta citrusov... Co viac este mozem urobit?

slniecko

dobry den .tak mojej saske sa velmi polepsilo.v noci kludne spinka a ani ju nepocujem tak cisto dycha.a cez den obcas fukneme nostek ale je to uz o mnoho lepsie.tak ze ten nasivin sinus nam naozaj pomoholaj s vincentkou do nosteka.skore uzdravenie.pekny den

slniecko

dobry den.moja4 rocna dcerka ma tak isto sopliky .bola som dnes v lekarni a kupila som jej nasivin sinus.je to sirup z rastliniek na uvolnenie dutin a a lieci sopliky.tak snad ako nam aj vam to pomoze.pekny den

aloe

mama, ja pri takýchto problémoch s našimi malými vnukmi, ktorí tiež boli podchvíľou chorízo škôlky používam len čisto prírodné produkty.Osvedčili sa mi detské vitamíny KIDS-ky,sú s ovocnou chuťou, neobsahujú chémiu ako marťankovia.Momentálne na podporu imunity im dávame piť/lebo sú v škôlke chrípky a kiahne/Aloe berry nectar a deti sú v pohode.Aj kiahne mali a& pomocou týchto produktov mali ľahký priebeh,nepoužívame tekutý púder ani ditiaden.Nie je to žiadúce pre deti, utlmovať to chémiou.duratnakatka@zoznam.sk

ventil

citrusmi mu ochladzujes organizmus, cize robis presne opak toho, co by jeho telicko teraz potrebovalo. ked mu chces dat c-vitamin, ktoreho pocas choroby potrebuje viac, daj mu cisty prirodny vitamin z lekarne, hoci nie som zastancom koncentratov, v tomto pripade je to lepsie ako citrusy. ked sa pise o tom, ze mame konzumovat ovocie a zeleninu z oblasti kde zijeme, je to preto, ze kazda ma konkretne ucinky pre ludi toho ktoreho klimatickeho pasma. tropicke ovocie ochladzuje organizmus, co ludia zijuci v horucom pasme potrebuju. ironiou je, ze nasi ludia toto ovocie konzumuju hlavne v zime a v case chripok, ked potrebuju organizmu skor prehriat. nasivin lepta nosnu sliznicu, sposobuje nenavratne skody, preto urobis najlepsie, ked ho nebudes pouzivat vobec. odsavanie nie je potrebne ked sa vie vysmrkat. bolo by fajn, keby si ho mohla naparovat, ale to take male dieta nevydrzi. vysad teraz mliecne vyrobky, lebo z nich sa tvori neuveritelne mnozstvo hlienu. v predajni zdravej vyzivy najdes trstinovu melasu,nie je chutna, ale je zdrava a posilni ho. skus mu z nej dat lyzicku denne. je sladko-horka, nie kazdy ju bez problemov konzumuje, co je skoda. ale su aj deti, ktorym chuti. mala by si casto vetrat, ale len vtedy, ked nie je v izbe. vyvetrat a zatvorit okno. daj vediet, ako to pokracuje. drzim palce!

skazaton_

nechce sa mi to citat, ale sprav si slepaci vyvar, lahni do postele pi caj a pot sa a nesed za pocitacom ked ti je blbo

jaja

Mama, poskytla by som informácie, ale vzhľadom na zachovanie podmienok v tomto fóre, kde nie je možné menovať produkty, alebo prípravky ak chcete, napíšte mi e-mail adresu na môj súkromný e-mail - kliknutím na moju ikonku jaja