Drzite dietu?

pier

....ja tiež vravim...diabetik liečiaci si VYSOKY cukor inzulinom sa paradoxne ,ak nie je prave najlepsie kompenzovany naje VIAC cukrov ako normalny človek.
Môj nazor je ,že cukor roby v civilizovanom svete vela zla,ak sa berie casto...ak chyba vo vyzive cukor,tak je to tiež nedobre (tri roky som nejedol sladke,ale vratil som sa naspet k tomu)ktosi vravel,že sol a cukor rovna sa biely jed...a je dost mozne ze mal pravdu,lebo ako vieme,v necivilizovanych oblastiach nevedia co je to rakovina,cukrovka a inych milion chorôb....isto v malych davkach su male problemi...ktovie ako to vsetko je....ja mam pocit,ze podstata je este v zapadnom svete stale neobjavena...ale koniec koncov ludstvo ma času dosť,nie je kam sa plašiť...

katarina53

kamari, to prvý raz počujem, že na biely cukor nezaberie nijaký inzulín. Predstav si, že malé deti by takmer vôbec nejedli sladké a nepoznali by takmer sladkú chuť. Samozrejme nie je dobré jesť sladké pravidelne, ale občas si niečo sladké dám a započítam do sacharidiek. Neviem ako by diabetik zvládol hypošku keby nemal doma glukózové cukríky, colu, džús a len cukor.
A s tým zrakom som na tom bola podobne ako Ty, nevidela som si na špičku nosa. Čudujem sa, že Ti dali okuliare a nepovedali Ti jasne, že okuliare v tomto prípade nepomôžu, ale musíš počkať, pokým sa Ti dostane cukor do normálu a samé sa to upraví, za predpokladu, že si nemala zmeny na očnom pozadí. Tie si samozrejme nemala, lebo lekár, ktorý Ti dával okuliare by Ťa bol na ne upozornil, lebo by ich pri vyšetrení očného pozadia bol videl.
A to sladké si občas daj, taká 70% horká čoko (4 kúsky z celej) Ti cukor nezdvihne vôbec a Tatranka mne dvíha cukor menej ako rohlík. Každý z nás sa však musí otestovať sám.

kamari

Ahojte.Ako si rátate potrebu inzulínu pri jedení sladkostí? Lekárka mi povedala, že na biely cukor nezaberie žiaden umelý inzulín, skrátka nestihne, tak sa neodvažujem to jesť.Keď som začala brať inzulín, 5 týždňov som vôbec nemohla zaostriť zrak, 4 dioptrie mi nestačili do diaľky (pritom ma oči strašne boleli, lebo normálne som okuliare nenosila)a zblízka som nerozonala ani oči na tváričkách mojich detí.Prišlo to náhle - zrak sa mi zhoršil behom týždňa.Vzápätí mi takmer vypadali vlasy. Upravilo sa to všetko, ale odvahu dať si sladkosť teda nemám.

katarina53

kamari, tak to je teda obdivuhodné. Tvoj jedálniček som si opísala, budem sa snažiť , aby som ho čo najčastejšie využila.
Držím Ti palce, aby Ti to vydržalo, čo najdlhšie.

kamari

Adriana, čítala som viac Tvojich príspevkov a z nich dedukujem, že máš asi 36 rokov, DM1 máš 17 rokov a podarili sa Ti dvojičky?

adriana

Kamari,presne tak som sa stravovala keď som chcela schudnúť.Na raňajky som si dala zeleninový šalát,najprv to bol kapustový s mrkvou,alebo s paradajkami a uhorkami,potom som to obmieňala,s rôznej zeleniny.Kapustový ma najviac zasýtil,k tomu aspoň pol litra vody,na obed tiež šalát,ale k tomu kurča alebo rybu,ale na rôzny spôsob-varené,dusené,pečené,vypražané.A na večeru zase šalát.Veľa tekutín cez deň aspoň 3 litre vody.Keď som veľmi bola hladná tak biely jogurt na desiatu,olovrant,druhú večeru.Každý deň som cvičila hodinku aerobic.Za 3 mesiace som schudla 13 kíl,vydržalo to dva roky,potom som otehotnela,a nechce sa mi zase držať diétu,ale mám v pláne sa zase do toho pustiť.Cítila som sa výborne,dávky inzulínu išli dole,celý organizmus bol vo výbornej forme,tak si myslím,že aj to tehotenstvo a nádherný výsledok sa aj kôli tomu dostavil.

kamari

Neviem, ale tej kapusty s kadeakou ďalšou zelinou zjem naozaj dosť veľa - aj ked to som zatiaľ nevážila. Kým sa mi dá, tak vydržím. A pri tom nemôžem povedať, že by som chudla, skôr naopak. Väčšinou to ide, ale niekedy nie. Netrápim sa preto, dopichnem, dojem a snažím sa ďalej. Najviac ma zo začiatku lákali tie sladkosti, asi preto, že tie mi lekárka vyslovene zakázala. Potom som niekde čítala, že pre nás diabetikov je najlepšie nenahrádzať sledkosti ani dia keksíkmi a čokoládkami, že najlepšie je odvyknúť si od sladkej chuti a ono tá neodolateľná chuť na sladké pominie. Neviem, či je to pravda - ale čokoládu zavoniam na metre.

kiki

andel ja som na tom podobne, drzat dietu je pre mna dost tazke, ked mi dm zistili,myslela som si, ze sladke viac do ust nedam, co bolo pre mna ako koniec sveta, ale teraz si dam aj cokoladu, aj kolacky v nedelu po obede, aj trosku cukru do kavy..:) rada by som zila zdravsie, obdivujem vsetkych, co to dokazu, ale ako povedal hybe, toto som proste nezdedila. slaba vyhovorka, ja viem....:)
kamari ako dokazes vydrzat s takym malym mnozstvom jedla?

kamari

A úplne som vylúčila len sladkosti a výrobky z bielej múky.Ryžu, zemiaky a vločky jem ale ich obmedzujem, podľa obsahu SJ.Nemusím - môžem sa pichnúť a najesť, je to len moja voľba, lebo sa teraz teším, že sa mi to dá udržať len s 1 dávkou a neviem, ako dlho to vydržím.No nám už len ostáva veriť, že vakcína skúšaná v USA bude úspešná a o nejakých 5-8-10 rokov dostupná aj u nás a pre nás!!!