som prilis chuda=nemozem mat deti??

Príspevok v téme: som prilis chuda=nemozem mat deti??
evka28

Ahojte,mam 28rokov a strasne tuzim po babatku,otehotniet by nebol problem,ale u mna je problem babo donosit,uz dvakrat som potratila :(Raz v piatom mesiaci a raz v druhom.Lekar mi povedal,ze to moze byt sposobene tym,ze som prislis chuda. Meriam 173cm a vazim teraz cca 41kg.Aby ste si nemysleli nie som ziadna anorekticka ani bulimicka,ale nezjem toho vela cez den,vacsinou cez den stihnem nejake to jablko a mozno nejaky chlieb,ale viac sa do mna ani nemesti+mam aj nejake problemy,takze mi jest ani nechuti.Asi teraz nie je najvhodnejsi cas na babo,ze?:(Alebo co robit?Nema tu niekto taku skusenost?Budem moct mat niekedy vobec deti?:(

ty si blba

POčuvaj ma EVA UŽ SI ZABILA DVE DECKA.Tak sa spamataj a prestan s tým a tancuj si do kolkych chceš ty troska!!!aj do sedemdesiatky ty egoistická anorektička!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

evka28

Nemyslim si,ze mam anorexiu,ale zaujimal ma vas nazor,dakujem.Myslim ze nechutenstvo k jedlu,moze byt sposobene aj inou pricinou ako je anorexia.A co sa tyka babatka,budem sa snazit pribrat na tu svoju povodnu vahu,t.j.43kg a pokusim sa znova otehotniet.Viac nepriberiem ani keby som sa prejedala od rana do vecera,co sa nechystam.Dakujem za vsetky rady...

Deee

Evka zdravie je to najcennejsie co mas a babätko je obrovsky a krasny dar, ktory prirodzene so sebou prinasa aj zmenu zivotneho stylu, preto ak chces babätko musis prenho aj nieco "obetovat", patraj po tom, preco ti nechuti, neviem si predstavit ako sa da vynosit babo pri tvojej vahe...

evitka001

ja mám dojem, že ty sa tanca a nejedenia nevzdáš ani kôli dieťaťu. Potom je len dobre, že deti nemáš. Dieťaťu sa tožiž musíš prispôsobovať už od počatia a potom min. celé detstvo. Sú ženy ktoré prejdú aj nemožným aby dieťa vynosili. Odležia si celé tehotenstvo v nemocnici,absolvujú umelé oplodnenia atď . Ty svoj problém riešiš minimálne, nepátraš po pôvode nechutenstva, zdá sa ti to normálne. Myslím si že tu by bol namieste aj psychiater, nie len psychológ - nič v zlom. Ak by sa ti aj nejakým zázrakom podarilo vynosiť dieťa na takej strave, potom by si ho určite zabila kojením. Neviem si tožiž dosť dobre predstaviť zloženie výživnych látok v maters. mlieku z jablka a krajca chleba. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou by si ani žiadne mlieko nemala. A s takou stravou by si isto nezvládla nápor povinností, kt. sú kladené na čerstvú matku. Ja som teda jedla čo som videla a stále som mala pocit, že odpadnem od vyčerpania. Takže vychádza mi z toho, že tvoje telo sa bráni a vypudí každého "parazita" - sory za výraz, lebo inak by si na 100 % skolabovala. Aj tak si asi zo železa, keď popri športe, práci a ponocovaní ešte zapletáš krpcami.Uvedom si, že vrchol. športu sa dá venovať len do určitého veku a potom pôjdeš do starého železa a ešte aj sama bez detí.A tvoj partner možno nájde šťastie po boku nejakej o 10 kg ťažšej ženy. Takže asi by som prehodnotila na tvojom mieste aj hodnotový rebríček.Ver mi viem o čom hovorím. Možno utrpíš úraz, zranenie a potom ti dôjde o čom život je. Že nie je len o naháňaní sa a dosahovaní nejakých mét ale aj o pokoji, vyrovnanosti, bežných denných činnostiach, ktoré prinášajú uspokojenie. Nie len o medailách, úspechoch. Možno moje názory vyzneli kruto, ale ja už som si tiež svoje v živote preskákala a viem, že človek musí spraviť mnoho ústupkov v živote, často prekonať aj sám seba aby zistil, čo je v živote dôležité a čo najdôležitejšie, akým smerom sa chce uberať a čoho je ochotný sa vzdať.

petkamala

Ja si takisto myslim, ze sa jedna o anorexiu - nechutenstvo, nejedenie, k tomu vela sportu, ucebnicovy pripad...A chce to mat dieta...Podla mna potrebuje psychologa, nie radu gynekologa. Ja som tiez stihla, ako som uz pisala, ale menzes mam ako hodinky, ovulaciu tiez a jem pravidelne a chuti mi. Ja to mam v genoch.

Ivka 1

Evka existuje riešenie ako si zachovať
štíhlu postavu, venovať sa tancu a mať
dostatok síl na vynosenie dieťatka.
Možno by si mala naozaj aspoň trošku pribrať, aby si mala dostatok síl donosiť bábätko. Je potrebné aby malo bábätko pre svoj vývoj všetko čo potrebuje ale zároveň aby aj Tvoj organizmus netrpel nedostatkom živín.

jajka

a ty si myslis ze ked otehotníes tak budes vazit dalej tych 43 kg? take chude baby priberu este viac ako normalne, aby dobehli vahu. Ak chces seriozne mat dieta, tak sa tomu prisposob a zacni jest tak, aby aj dieta malo z coho brat vyzivu, ved ty ho vyhladujes k smrti!

evka28

Nehovorte mi,aby som prestala so sportom,ja sa totiz profesionalne venujem tancu :(Nie som ochotna sa ho vzdat za ziadnych okolnosti.A gynekolog mi povedal len tolko,ze mam rizikove a ze by som mala normalne jest,vela vitaminov,bielkovin,som vegetarianka,cize mi povedal,ze aspon nejaku tu rybu alebo nieco aby som mala nejake vitaminy.No ja viem,ze som chuda,ale ja to mam v hormonoch,nikdy som nevazila cez 47kg,a 47 som vazila vtedy ked som sa prejedela a bolo mi aj zle vtedy.Proste toto je tak cca moja normalna vaha,jem malo,ale keby som jedla viac tak to bude mozno 43kg,preto pisem ze cca 41.Cize z toho mi vyplyva ze naozaj nebudem moct mat deti:(

patkamala

Boooze, ja mam 42 kg a 161 cm. Gynekologovia mi povedali, ze problem otehotniet nebudem mat, ale problem s donosenim sa vykytnut moze. Ty si riadna hazarderka, ked si taka vychrtla (prepac) a pokusas sa o dieta. Priber aspon 15 kg, inak do toho nechod...Je to hazard. ked chces dieta, tak poriadne jedz a ziadne stresy, ked si dieta nemozes dovolit bez toho, aby si nepracovala (nestresovala sa) tak bohuzial, asi si ho nemozes dovolit...Potracat budes ako na beziacom pase. Taka je realita. Na chlebe a jablku za den jasne ze vazis ako nejaka Zidovka v koncentraku. Bud chces mat ozaj dieta a si schopna pre to aj nieco urobit, alebo to odloz, lebo vyhladujes aj to male, ktore nema dostatok zivin, preto si potratila.