Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II

Príspevok v téme: Strava, Anorexia, Bulímia-boj vyhráš II
pišta

Milé (mladé) dámy, možno sem-tam páni :)
Pokiaľ sa vám priplietla do života anorexia alebo bulímia a chcete sa z nej dostať, môže vám pomôcť aj táto stránka.
Podnet k založeniu tejto témy dala Alternatíva, Igris, Z-uzka a ďalší...
V žiadnom prípade táto téma nenahrádza lekársku starostlivosť!!!
Akékoľvek pochybnosti konzultujte s vašim ošetrujúcim lekárom!!!
Píšte, pýtajte sa, na druhej strane, kto má skúsenosti názor, ako na to, NECH NAPÍŠE PRÍSPEVOK.
Podržme túto tému Qveci. Ak sú iné otázky, ako strava, píšte do tém, uvedených nižšie
.
Zdravie a radosť na tejto planéte je pre všetkých - AJ PRE VÁS.
Ale bez vašej aktívnej pomoci to zdravie sa vám bude vyhýbať.
Takže, aby sa vaše zdravie na vás takto usmievalo, : )))))))),
ZABOJUJTE !!!,
Súvisiace témy:
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk
www.zdravie.sk

[zruseny22]

melissa, áno, idem si dať nechať pomôcť. Mne chýbajú ešte 3 skúšky zo zimného semestra, ale asi ich prenesiem. Čo iné mi ostáva?:-(

melissa86

Ahoj miska,u mna fajn len priberam neviem ci je to z tych liekov..neviem,mam vela ucenia tak som v strese.. dufam ze sa drzis,citam ze ides v pondelok do nemocnice?

[zruseny22]

Našťastie som sa z toho dostala, zázrakom. Bola som na infúzkach a pod. Zapríčinili to preháňadlá. Potom som asi 2 roky abstinovala, lenže....

[zruseny22]

snežienka, ako sa to prejavovalo? Že som sa ráno zobudila a bolel ma strašne chrbát, tak strašne. Volali sme sanitku a skončila som rovno aj na oddelení. Plakla som od bolesti, nedalo sa to vydržať, myslela som, že je to moja posledná hodina.

Dlho som nič neužívala.... ako som sa k tomu znova dostala- to je nadlho:-(

snezienka333

cry, pozeram, že tu sedime obidve pri PC, a ja som si zasa nevšimla, že si medzitym niečo napisala, takže som reagovala ešte na to predošle.

pocuj, ešte k tym obličkam... človeče, tak to je hrozne, že ti v minulosti začali zlyhavat obličky. Ako sa to prejavovalo?
Ak na tie poškodene obličky uživaš ešte prehaňadla a diuretika, tak to je fakt vražedna kombinacia.
Otec mojej kamaratky mal poškodene obličky, musel chodiť každy deň na dialyzu a ležať tam niekoľko hodin každy deň, kym mu ta dialyza vyčistila krv. Inak - nechcem ťa strašiť - ale ten jej otec pred par mesiacmi zomrel na zlyhanie obličiek. Takže je už mrtvy... Stoji ti to za to, cry?

[zruseny22]

snežienka, tak ja som dnes mala ráno kávu a 2pomaranče, na obed kúsok mäsa a po obede koláč. Teraz mám hlad, ale bojím sa si niečo dať. Tiež nechcem porovnávať BMI.

snezienka333

no ja som sa bola navečerať...mňam, mňam :-)

pre cry:
normalna vaha ženy je BMI 19 až 24, aspoň podľa toho, čo pišu v knihe, čo mam doma.

Neviem, či ťa to poteši, ale ak maš BMI 18,9, tak maš ešte stale podvahu, a mala by si ešte par kil pribrať, takže môžeš s kľudom poriadne papať bez vyčitiek svedomia.
No ja mam po vyliečeni z anorexie už dlhodobo BMI niekde medzi 19,1 až 19,5, bez toho, aby som uživala prehaňadla alebo diuretika a odopierala si jedlo. Aj aj keby som mala BMI viac ako 20, nič by sa nestalo, aj tak mi kamarati vravia, že by som mala ešte par kil pribrať. Ibaže mne sa vôbec nedari pribrať viac ako mam teraz, a to sa celkom slušne vykrmujem :-)
Inak uprimne ... svoje BMI vôbec nesledujem, ani to už dosť davno neriešim, nejak ma to v podstate prestalo zaujimať. Vypočitala som si to svoje BMI teraz len preto, lebo na tomto fore veľa dievčat piše, aky maju strašny strach z toho, že keď sa vyliecia a začnu normalne jesť, že budu tučne... No ja som živym svedectvom o tom, že to nie je vôbec pravda:-) Takže vidiš, cry, že ja mam vyššie BMI ako ty, a vôbec nie som tučna, to znamena, že aj ty musiš byť ešte stale dosť chuda. No ale nechcem sklznuť do toho, že si tu začneme porovnavať svoje BMI, to nie je dobre :-) Odkedy som vyliečena z anorexie, tak ma to vôbec neštve, ak je niekto chudši ako ja :-) A je to super pocit, že sa nemusim snažiť pretekať s druhymi, že kto bude chudši ...