Nootropika (pre RNG)

RNG

nepytaj sa ma, co presne v mozgu robia. To nevie nikto. Jedno ale antioxidanty robia:spruznuju zilky pomahaju v regeneracii a zlepsuju cirkulaciu krvi. To zrejme vysvetluje lepsiu cinnost mozgu(pravdepodobne....)
Piracetam, anilacetam, oxyacetam su skor budujuce prvky-polotovary na mozog. Podobne ako EPA a DHA z rybacieho oleja. Takze ich funkcia v mozgu (aspon tak sa to zatial vysvetluje) je velmi rozdielna.
Ak mas problemy s mozgom/pamatou alebo rozne nervove, nespoliehaj sa na "jednu zazracnu pilulku" ale ber viacero doplnkov, aby si to adresoval z viacerych stran.
Inac vinpocetin sa pouziva aj v zmesiach na zrak(ostrovidky), zlepsuje prudenie krvi v oku a tym regeneruje oci.Teda v spojeni s anto a proantokyanidami(cucoriedky, billberry, extrakt z hroznovych semen)

michael

Dakujem.Znamena to,ze vinpocetin nema nejake skodlive ucinky(okrem toho,co si spominal,ze sa ti zrychlila velmi rec) a mozem Cavinton uzivat na zlepsenie koncentracie a celkovej vitality?Je teda ucinnejsi ako Piracetam?

RNG

Cavinton forte je drahy vinpocetin, silny antioxidant.Zlepsuje cirkulaciu v mozgu.
Ucinne davky su 10 20 mg.
Podobne ucinkuje Huperzin(50-100 mcg) a gingko(500-1000 mg, 24% gingkolidy).
Ten Pirabene ma plno "pomocnych " latok v sebe(nie su to ziadne pomocne, len tabletovacie agenty a nie vsetky su dnes "nevinne")
Odporucane davky podla mojej lekarskej literatury z alternativnej mediciny su 2400 az 4800 mg, a samozrejme ziadne tablety ale cisty 100% prasok piracetam, ako potravinovy doplnok.
Niekoho moze relaxovat a uspavat, ale je to skor zriedkava reakcia.
Osobne kazdemu odporucam skor lecitin, vitamin C a vytazok z hroznovych semien, lebo tieto maju aj hromadu inych pouziti v tele.
MOja skusenost s vinpocetinom, huperzinom a gingko(10/50/500)bola, ze som zacal tak rychlo rozpravat(sam som si to neuvedomoval) ze moja zena zacala protestovat, ze nestaci vnimat.Takze som to prestal brat a rezervujem si to na starost, ked mi pamat a myslienkovy proces budu potrebovat posilnenie. Zatial som este v poriadku, relativne.