ďalšia ovulácia bez menštruácie?

Príspevok v téme: ďalšia ovulácia bez menštruácie?
peg

ahoj, nedostala som menštruáciu (mešká 1,5 týždňa), a pravdepodobne neprebehla ani ovulácia, keďže sa mi po celý mesiac nezvýšila bazálna teplota. Môžem mať teraz najblišie ešte ovuláciu alebo mám čakať najprv menštruáciu? Pokúšame sa o bábatko a neviem čo mám robiť, teplota je stále nízka. Môžem sa riadiť len podľa nej?

peg

wwwwwww ďakujem, aj ja som si napriek tomu, že nič tomu nenasvedčovalo, tajne myslela, že to bude ono, ale dnes som dostala menzes presne po 2 týždňoch meškania. Tú ovulku som preto vedela, že som nemala, lebo tiež mám v strede oveľa redší výtok a viac ako to bolo teraz.Ale už je to vyriešené, len neviem prečo sa to stalo, keď doteraz bolo vždy všetko OK.Keby som dostala hneď menzes tak nemám zbytočné nádeje, že možno... :( ale nič, ideme odznova, skúsim si kúpiť ten ovulačný test, už som po ňom pokukovala :) myslíš že sa dá podľa toho riadiť? Neviem síce ako funguje a či je viac druhov, ale možno to skúsim. Drž palce...

wwwwww

peg, v prvom rade byt tebou pockala by som na otehotnenie az ked budes moct ist aj k lekarovi, kedze nestastie nechodi po horach, ale po ludoch, ak by sa cosi stalo (mnoho zien potrati v prvych tyzdnoch tehotenstva), aby si mohla hned vyhladat odbornu pomoc. Nepoznam vsak tvoju momentalnu situaciu, tak ty vies asi lepsie, co robis. S tym hlienom pocas cyklu - uz po skonceni menzes na druhy, treti den je hlien riedky-v podstate zena pocituje len vlhkost. Plodny hlien vyzera ako vajecny bielok, ja ho mam v hojnom mnozstve, potrebujem si niekolkokrat denne menit intimnku. To prichadza v polovicke cyklu - idealne na 14ty den. je to sprevadzane bolestou jedneho z vajecnikov, ktora trva den alebo aj len par hodin, niekedy si musim dat ibuprofen. Teraz k tebe- 4 mesiace absolutne nic neznamenaju, nepanikar, ziadne vysetrenie plodnosti zatial nepotrebujes. Ked sa par netrafi do plodnych dni, ktorych je len zopar za jeden cyklus, tak sa proste oplodnenie nepodarilo a nic to este neznamena, ked prejdu aj 4 cykly. Ak mas menej ako 35 rokov, je uplne v poriadku, ak sa podari otehotniet do roka. Meranie teploty je velmi nepresne, pretoze teplota moze byt mierne zvysena pri nadche, malom zapale v tele a podobne. Odporucam ti nemerat si ju. Skusajte zatial normalnou cestou, myslim, ze ucinnejsie je kupit si ovulacne testy, su presnejsie. Menzes ti meska bud preto, lebo si uz tehotna (ovulaciu si nemusela citit) alebo je to jednoducho hormonalna porucha a pride ti, ja si vsak tajne myslim, ze je to prvy pripad:)

peg

wwwwwwww, prosím ťa skús mi poradiť bez nadávok a odsudzovania. Menzes som dostala ako 12 ročná a už 13 rokov je vždy pravidelný, môj cyklus je 30 dňový, výtok som vždy registrovala, cez plodné dni bol riedky. Teraz som sa vydala a chceli by sme dieťa.Skúšali sme to tak 4 mesiace a nepodarilo sa. Preto som sa začala zaujímať aj o teplotu a tak. A teraz naraz 1.krát v živote som vôbec nedostala menzes (mešká už 2 týždne), nemala som ani riedky výtok, ani zvýšenú teplotu, takže asi ani ovuláciu. Skús mi ty povedať, čo sa stalo a čo mám robiť. Neznamená to, že neviem o svojom tele, stalo sa to fakt prvý krát. Na vyšetrenie plodnosti som ešte nestihla ísť, najprv sme to chceli skúsiť prirodzene... a na prehliadkach bolo vždy všetko v poriadku.Ani ja som pred tým netušila, že to bude také ťažké otehotnieť.
Asi sme tu všetky v zahraničí :-) lebo aj ja, ale len na chvíľu, ešte taký mesiac tu budem tak zatiaľ nemôžem ísť k lekárovi.
m. držím palce a by všetko dobre dopadlo!
P.S.veľmi ma ranilo ako baby, ktoré vedia viac namiesto rady a podania skúsensostí radšej nadávajú a odsudzujú. A pritom wwwwwww vieš písať aj velmi pekne :-)

lella

wwwwwwwww, vidis, ze sa vies aj pekne vyjadrovat, len neviem preco nie aj k takym ludom ktorí v tom nejmau tak jasno. Ked sa chces porovnavat tak fakt si na tom lepsie, ja mam len jednu vysku, zarabam len 100000 mesacne a tiez som v zahranici. Suchtat viem perfektne, môj manzel (tiez 2. chlap v mojom zivote je velmi spokojny. Vybrala som si tiez skveleho muza aj napiek tomu ze otca nemam skveleho - pohlavne ma zneuzival ked som bola dieta. Mama mi pri prvom menzese dala vlozky a povedala ze to budem dostavat kazdy mesiac, to je vsetko.Ucitelka v 7.triede bola pijacka,ked sme preberali tuto temu (len na jednej hodine!) dala vsetkym dievcatam balik vloziek, chlapcom povedala aby sa nesmiali a brali sme hned nieco ine. Takze asi tak. Akosi sama som intuitivne citila ze tak v strede mesiaca ked mam riedky vytok asi to budu plodne dni a naozaj viac som nevedela.Az teraz ked chcem dieta, zistujem vela veci.Takze rada sa mi zide viac ako nadavky a to ze si dieta nezasluzim. Ciganka ktora ich ma uz 10 ani nevie ako a nestara sa, si ich zasluzi viac, vsak? Myslis ze ona vie o ovulacii, a o tych veciach? Podla mna nie. Dakujem

wwwwww

Ked to bude dievcatko, nauc sa ju vazit si svoje telo, zena o nic nepride, ked s tym zacne neskor, prave naopak, az ked spozna toho praveho je ten sex uzasny a hlavne ju pouc o menzese. A ked to bude chlapcek, nauc ho ctit si zeny a informuj ho o kondome. vela stastia.

wwwwww

m. prvy menzes som dostala ako 14tka, mamka mi isla kupit vlozky, kde bol aj kalendarik, vsetko mi povedala, ako sa to zaznacuje (uz predtym som o menzes vedela), ocko ma polutoval, ze ma boli brusko. preto, ze mam taky vztah k rodicom a k svojmu telu som si vybrala aj vyborneho manzela, ktory si ma vazi.S ockom preberam aj sex (ma 70 rokov). So sexom som zacala v neskorych 19tich, zaujimala som sa o ine veci ako o to a dodnes nelutujem, lebo pocas jedneho styku mam niekolko vaginalnych orgazmov a lutujem len to, ze manzel nebol mojim prvym, ale druhym. Svojim detom tiez vsetko poviem, ale nie priskoro, az ked bude treba...

m.

www, inak mas musis mat fajn mamu alebo kamosku, alebo lekara, ze ta o takych veciach tak skoro poucili(ja urcite nemam svoju prvu periodu nikde zaznacenu). Nie kazdy ma to stastie a potom pobehuje po takychto forach, ako napr. ja. Ale na to tie fora tu su, ci nie?

m.

Peg, este skor si sa ma pytala, ci viem presne, kedy mam ovulaciu. Presne na den nie. Viem len odhadnut kedy sa blizi a potom spetne (ako som uz spomynala), kedy prebehla. S manzelom sme sa velmi pre to nestresovali, ze presne na den.. asi po troch mesiacoch od kedy sme chceli som otehotnela. Preto ja nemozem velmi radit tym, co to potrebuju vediet presnejsie. Oddialenie ovulacie u Teba moze byt sposobene stresom, chorobou, niekedy moze byt problem na vajecnikoch... Riesite otehotnenie uz dlho?