Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

heh sa ti povie ked v Blave mate plno pracovnych prilezitosti ...Robil som v Nitre tak viem ako to chodi na zapade.Pracu si najdem kebyze chcem no to mam v plane az tak o cca mesiac musim predsa splacat za operaciu a co sa tyka foto z predu tak ta web camera vsetko zaobluje takze nos spredu by vyzeral asi ako uhorka na to treba aspon 2 megapixelovy fotak a svetlo .

peter25

z profilu ti mozem zarucit, ze neni vidno ze ide nieco doboku, z profilu neviem ako sa to da vidiet, ale samotny profil velmi fajn, opuchnute to mas ale svinsky. Posli predok. A hlavne, zacni nieco robit so sebou a nedavaj veci do zalozne, najdi si robotu a zi, jedna dobre mienena rada.

Michael86

Poslal som je to fotene web camerou 1.3 megapixel ale aj tak je viditelne ,ze ten nos ide do strany tam je vychylena chrupavka o mm a na tej istej strane aj spicka o par mm...Stavim sa ,ze napises ,ze je to super ved je to moj nos ...Ten vybezok sa neda odfotit web camerou mobil mam v zalozni no ked pride brat pofotim to .

Michael86

Ale aby som nebol taky nevdacny tak vnutorny nos mam urobeny perfektne prepazka je urobena super aj nosne dierky by boli dokonca sumerne kebyze im to nekazi ta nesumerna spicka .

Michael86

Peter sam dr mi povedal ,ze mal co robit aby tu kost zlomil takze asi to neslo lavou zadnou co sa tyka tych vrubkov na pravej strane ho nahmatam na lavej nie lava strana ma ani neboli na dotyk iba prava mam fakt pocit ,ze mam zlomenu len pravu stranu aj to s vybezkom na licnu kost je to nesumerny vybezok dlhy presne tolko ako kostenna cast nosa a to niesu milimetre.Dobre hrbol nemam no mam fajnový výbezok a nos do C kvoli par mm to robi taky efekt .

Michael86

Tchibo nehadzem flintu do zita pisem len pravdu ako to vyzera po opke a to ze na pravej strane mam riadny skok po sekani tej kosti je bohuzial tiez pravda je to vidno uz teraz a po odpuchnuti to radsej vidiet nechcem,zmiznut to uz nezmizne kedze je to kost a Dr som sa pytal na vsetko v com som mal nejasnosti tento vybezok bol viditelny len po odstraneny tej fixacie a vsimol som si to az doma ze na jednej strane to je a je to bolestive a na druhej nie.Je mi velmi luto ze musim takto pisat no necakal som ze budem mat na pravom lici posunutu kost a ze nos mi pojde do tvaru C pricom stacilo par milimetrov upravit spicku a bolo by to ok ...A ze je skoro ?Tak ked to odpuchne len vtedy sa to ukaze v pravom svetle a bude to vyraznejsie

peter25

Michal, par veci: vidim, ze si sa chytil par myslienok, ktore ti Kovac povedal, a drzia ta. Zacneme tym sekanim kosti. Nieje kosti, ktoru by osteotom nezlomil, cize sa mozes lahko spolahnut, ze dolamal to tam lavou zadnou. Druha vec, keby ti zlomil licnu kost, tak by si inak vyzera. Tretia vec, aby ti odstranil hrbol a odstranil aj profilovu deviaciu, tak ti nos sekal naozaj na oboch stranach, staci si nahmatat take vrubky pri ocnych jamkach a zboku pri nose. Stvrta vec, necitaj co tu pisu slecny, ktorym neladi nosna dierka s putkom od kabelky a preto sa nechaju operovat 10x za sebou, a radsej sa chod spytat chirurga, a posledny bod, rad by som videl ten tvoj novy nos, ako som ti hovoril predtym, 100 percentny nos neexistuje, a netreba si seba prilis vsimat. To nechaj tu na slecny...

tchibo

Michael,
prosim Ta nerob este zbytocne zavery. Mas to vsetko este velmi velmi cerstve, takze celkovo ten nos moze vyzerat vo finale uplne inak. Nemyslim si, ze pokial ti sekal kost na jednej strane, ze to na druhej neurobil. Podla mna si bol u toho najlepsieho odbornika a urobil vsetko, co mohol. Ked mas proste hrube kosti, tak to zrejme po opke vyzera inak, ako u niekoho, kto ich ma ako z papiera.
Nechapem preco, ked mas nejake nejasnosti a obavy, preco sa neopytas na tieto veci priamo Dr. Mne presne vysvetlil, ze co mi robil a ako a aj potom po kontrolach sme si vzdy vsetko vyjasnili. Zbytocne si budes lamat hlavu a stavat s k opke uz vopred negativne, ked ani nevies, ze ako to bude cele vyzerat. Nezabudaj, ze cely nos mas vlastne poskladany na novo a je aj opuchnuty, takze musi to vyzerat horsie, ako ked bude uplne zahojeny. Skus vydrzat a nehadzat flintu do zita. A hlavne by som si do nosa nic nedavala okrem toho, co mi povie Dr. Lebo co pomohlo jednemu nemusi pomoct druhemu. Alebo by som sa radsej na to opytala Dr.

a pokial si mas nos striekat morskou vodou, skus Sinomarin. Je zhruba na rovnake baze ako sterimar, ci mar plus, ale podla mna lepsi a hlavne vacsi a tym padom vydrzi viac. u nas pomaha aj pri alergickej nadche.
-odkaz odstránený-

a radsej si citaj knihu alebo chod kdesi na prechadzku ako sa sledovat a rozmyslat o kadzej bodke na nose:)))