Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Michael86

Uz som bol na to psychicky pripraveny no este den navyse vydrzim ak by ju posunul o 2 tyzdne kaslal by som na to uz to chcem mat za sebou.

Michael86

Tak ten zajtrajsi termin mi zrusili som cakal ,ze sa nieco stane no posunuli ho len o 1den ,lebo ze vraj zajtra ma dr nejaku narocnejsiu operaciu a nechcel byt v casovej tiesni takze nie zajtra ,ale az v stredu tak este o 1den napatia naviac to nejako uz vydrzim ...Carie a tamponadu mi vyberu na druhy den rano ,alebo sa budem musiet zase trepat o tri dni do BB?

Carie

Inak ja som dosla do nemocnice na 7, tiez som potom cakala az nejak do obeda. Ja som to ale mala 10 minut peso z domu a ked som tam dosla, kazali mi prezliect sa do pyzama, dostala som postel a potom som si este pospavala, hoci moc sa nedalo, lebo stale tam niekto chodil. Ale tak zober si nejaku knihu ci casaky, tam sa budes nudit. Ked som bola u Kovaca, citila som sa po OP dobre, chcela som kukat telku lebo som sa nudila, na chodbe mali. Ale setricky ma furt hnali do izby.

Carie

Myslim, ze CA sa nemusis bat. Ja som bola operovana uz par krat. To ti daju do zily, budes citit akoby si mal nejaky plyn v plucach a za chvilu uz o sebe nevies. No a ked sa budes preberat, sprvoti z toho budes uplne omameny. Ja som takmer nevedela este hovorit, ale pocula som, i vnimala. Pocula som, ako sa dve sestricky nado mnou rozpravaju, ze "klesol jej tlak a zvracala krv", tak som nabrala vsetky sily co som v sebe nasla a spytala som sa setricky, ze to ako ja? Hlas som musela mat jak nejaky totalny ozran co je uplne na mol. Dali ma na preberacku kde som sa preberala, vedla mna chrapala nejaka babka. Potom ma osetrovatel viezol na posteli chodbou a doslo mi zle, zase som vracala krv a on mi povedal, ze vsetci to vracaju. Ale pri prvej opke u Kovaca som to nemala, neviem ci v narkoze, ale po nej nie. Tiez ma po oboch operaciach bolelo hrdlo, ale to pomerne rychlo preslo. No a po poslednej ma hrozne stipali oci, pamatam jak som sa este preberala z narkozy, strasne to stipalo a tiekli mi slzy, niekto mi ich utieral. Celu noc som mala nielen bolesti nosa a horucku, ale stale ma hrozne stipali oci a slzili. O 3 rano som este vobec nespala, dosla som za setrickou, nech mi na to nieco da, povedala, ze nic nema. Rano ked som to hovorila doktorovi, mi povedal, ze to som musela mat nejaku reakciu na masticku, ktoru dava anesteziolog do oci, aby sa cez operaciu nevysusili. Striedavo som mala palenie oci este niekolko dni a potom to preslo.

Michael86

Carie a ja som cakal ,ze tam bude nejake specialne menu za tolke peniaze :)inak neviem co tam budem robit o 8:00 mam byt uz tam bohvie kedy ma budu operovat a potom az na druhy den pojdem domov ak pre mna niekto pride,ale najskor to musim prezit trochu sa bojim tej CA ja som nikdy nebol operovany a nie to este v CA neviem si predstavit aky je to pocit potom mozno ako po poriadnej opici :) na to som zvyknuty :)

Carie

A konecne zas zacinam citit vone :-) No som rada, ze to uz mam viacmenej za sebou, druhy krat by som do toho uz nikdy nesla.

Carie

Michael: nemal by si fajcit. A zober si so sebou aj nejake jedlo a pitie, aby si mal po operacii, lebo tam ti nedaju.

Michael86

Dakujem vam zajtra skoro rano uz cestujem do BB este sa poriadne naveceram :) lebo od polnoci uz nemozem ani jest ani pit.Zajtra budem urcite v strese neviem ci si mozem pred op zapalit ?