Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

Seli22

Boli ste niekto na operácii u dr Hajeka? Mne sa stala taka vec, že do mesiaca od operácie sa mi špička nosa znova pokrivila do strany a radšej sa ani nesmejem lebo mi vždy od polovice dolu klesne nos a vyzera potom dlhši. Je to čudne. Radšej som na operáciu nemala isť, všetko bolo zbytočne. Ani na kontrolu som už nemala prísť :-(

Asdfka

jajka555

Este som nebola u plastika len na ORL tam mi zistili, ze mam krivu nosnu prepazku. Dali mi kvapky po vybrati mam ist na kontrolu. Tak cakam co povie lekar.
A az potom sa niekde objednam, tiez som rozmyslala nad Chirmedom.
Prosim ta nemohla by si mi poslat aky si mala nos predtym? asdfka@azet.sk

jajka555

ahoj asdfka
dnes to je treti den co som po operacii a uz sem tam aj zacinam dychat nosom, bolesti nemam skoro ziadne, ale beriem tabletky. Oci mi uz odpuchaju a aj modriny su uz lepsie, na moje prekvapenie to ide celkom rychlo, akurat teraz mi opuchli lica, tak vyzeram ako skrecok s plnymi vackami jedla :))
Zacnem od zaciatku / zistovala som si na nete nieco o klinikach a lekaroch a tak som si dohodla konzultaciu v chirmede, s ktorou som bola spokojna, kedze mi neslo len o esteticku upravu, dali mi kontakt na orl lekara s ktorym zvyknu operovat, k nemu som sla na vysetrenie, robil mi vyter z nosa, rentgen, brala som tyzden tabletky a kvapky a potom som si dohodla termin u plastikov. Trebalo este vysledky krvi, z interneho a z anesteziologie a o tyzden uz som bola na operacii. Rano som tam prisla, dali mi tabletky, inekciu a infuziu, uspali ma a bolo to. Ked ma prebrali bolesti neboli ziadne, citila som sa dobre, postupne som zmodrela a opuchla, opuch sa kazdym dnom objavil niekde inde, najprv oci, teraz tie lica, ale nie je to take hrozne, len mi este tecie z nosa, tak si ho prelepujem. Som zvedava na celkovy vysledok, ale to este trosku potrva, musim odpuchnut a potom sa uvidi..
Ty to chces kedy absolvovat? este si nebola na ziadnej kozultacii?

lienocka12345

michael86
ak nemas peniaze a byvas niekde v okoli Ba tak sa skus popytat na orl na antolskej.. bola som tam operovana a cele ma to nestalo ani cent :) drzim palce :)

julia123

Michael86
neboj najdi si dobreho chirurga v BB a budeš mať aj ty pekný nos. V BA v Ružinove sa to da aj cele cez poisťovňu (pozor na výber chirurga) ale myslim že aj v BB v štatnej nemocnici na ORL by si sa mohol opýtať ak nemaš peniaze isť tam kde sa musi všetko zaplatiť, myslim sukromna klinika.
Inak ja ťa chapem, tiež som kvôli nosu hocikedy plakala, nikam nechodila, v živote som nebola na diskoteke ako dievčata s peknými nosmi. Oni už davno mali prve schôdzky s chlapcami a ja som sa im vyhýbala pretože som sa bala nejakej zlej pripomienky na môj nos. Sebavedomie bolo na nule a kvôli tomu som nerada chodila do školy hlavne na ZŠ tam su decka drze a nemaju zabrany posmievať sa. Na strednej to bolo lepšie ale ta menejcennosť z posmievania zo ZŠ mi ostala.
Na VŠ som nemala naladu isť, našla som si pracu a raz večer som si povedala že to musim začať riešiť teda ten nos lebo takto sa v živote nikam nedostanem, naveky sa budem za seba hambiť a schovávať pred spoločnosťou? Tak to nie. Šla som na konzultaciu do Ružinova a myslim že to bola moja najväčšia chyba v živote že som sa nechala operovať chirurgovi ktoreho mi poslala sestrička lebo vtedy mi to bolo jedno kto ma bude operovať a neišla som k nejakemu chirurgovi po odporučaniach z fora. Lenže vtedy som nemala internet a myslela som že všetci musia robiť pekne nosy, veď maju nato školu predsa... Chirurg bol milý vysvetlil mi sice ako ma nos vyzerať po operácii podla liniii tvare mi to kreslil na papier... tak som už bola s tým zmierena že nech sa stane čokoľvek ale takto žiť nechcem a verila som že po operácii sa mi už konečne život zmení. Nestalo sa tak a všetko čo mi vysvetľoval a kreslil na papier všetko bol len chytak aby ma dostal o poniaze za odflaknutu operáciu. Chirurg bol nadalej milý po operácii a tvaril sa ake je všetko pekne a dokonale spravene. Doma som sa na seba lepšie pozrela a videla že to nie je v poriadku a myslela som že ak je taký milý tak pôjdem sa ho opýtať znova a tešila som sa za nim lebo som v nemocnici počula od spolubyvajucej že robi zodpovedne pracu... tak som si povedala že asi to trochu nevyšlo u mňa. Sklamanie nastalo ak som za nim prišla a požiadala ho o opravu. Bol iný o 100% k horšiemu. Na reoperáciu som šla s odporom už z chirurga. Reoperácia sa zamozrejme nepodarila pretože bola zadarmo a už naročnejšia a to sa mu už vôbec nechcelo zodpovednejšie opraviť a to nehovorim o neochote sa ma niečo opýtať. Ano je to lepšie ale stale nie dobre. Teraz čakam na dalšiu reoperáciu u ineho chirurga pretože s týmto by sa už normálne porozpravať nedalo.
Ako ma človek zistiť že ak je k vám chirurg arogantný a už neochotný pri reoperácii či nechce niečo do vačku? Aj keď ste mu prvý krát zaplatili koľko povedal a mate pravo nato aby sa vám niečo nepáčilo. Ak by mu neišlo znova o peniaze ale o pocity človeka a nie "handry" ktora si už nezasluži ani slušný rozhovor v Amb. ale na chodbe, kde vam môže povedať ako ho otravujete... tak by aj reoperáciu riešil vkľude a aj bol ochotný problém ktorý mi napr pred operáciou nevadil ale po operácii už áno napraviť. Ako napr vybočený nos.
Oriešok maš pravdu ak chceš napíš mi na mail sem už nebudem prispievať čo som chcela napísať som napísala a je mi veľmi ľuto že stracam čas čakanim na reoperácie, pretože už som mohla davno chodiť na VŠ alebo kurz nejakeho jazyka lebo sa zabavať ako iný... ale takto ma nič nebavi kým toto nemam doriešené. Cítim sa jak v klietke z ktorej niet uniku do realneho života

Asdfka

Jajka555

Ahoj myslela som na teba :). Takze uz mas po, ako ti len zavidim.
Mozes mi napisat ako to cele prebiehalo, boli ta to ??
Kolko uz si po?

jajka555

asdfka
ahoj, no uz som po operacii, pekne opuchuta a modra. Operovali ma v chirmede..dr. Magdo z plastickej, bol tam aj dr. Kacmar a z ORL doktor KAvula, o vysledku je este skoro hovorit, ale ked sa chces cokolvek pytat kludne napis.

Michael86

taka hanba uz sem nikdy nepridem nech sa vam darí vela som toho dnes vypil no to ma neospravedlnuje zas niecim vycnievam z davu no v tomto pripade nie nosom aj ked mozno kvoli nemu je moj zdravotny stav velmi zly ...........

Michael86

Spina skurvená bohová ak existujes tu mas dokaz ako si ma znicil za to ze som vyhraval prirodopisne sutaze za to ze som miloval zivot za to ze som bol vzdy bez pretvarky a uprimny co na srdci to na jazyku za to ma tresces kazdy den a nie len kvoli nosu ale celkovo asi mas rad tych co robia len na oko a spinavosti asi mas rád tých neprvých tým koťíš ,ze kto ma vela nech ma este viac a kto nic nech zdochne tak na takýto svet ti jebem nechaj si ja som sa sem nepýtal ked som sa narodil bol som najhorsie dieta ako moze byt v kuse som reval a jačal lebo si ma vytiahol sem no ja ti to spocitam verim v svoju pravdu a silu a to sa popriet nedá tak uz nech skapem ja ja ja a nikto iný neviem si sam ublizit no uz meliem z posedneho a ty bud rád podvodnikom sa o to lepsie darí ty boh ty vsemohuci ty ,,, kto ti to ma verit mam verit a kaslat na vsetko potom pocitim dobro alebo co ?Nacisto mi preplo zo zivota viem su na tom aj horsie tak prosim oslobot ich a mna si ber a pomoz iným co si to zasluzia mne len urychli odchod z tohto sveta myslim to vazne to je dokaz na dlhe casy ak vnimas energiu tak musis citit ze chcem ist uz prec a nebyt tu ......

Michael86

Ach ty prekliaty zivot vela premyslam a nerobim bezne chyby za to ma tak trestas ?To sa nema ?Od mala sa vychovavam sam asi si chcel aby som uz bol davno mrtvy ako moj kamarat co nezvladol zivot a obesil sa asi ma len skusas a skusky plnim uspesne no bez odmeny tak co to je kurva ze mi furt hadzes polena pod nohy čím to kurva je mam byt slepý a naivne si zit a nevidiet vsetku tu loz klamstvo a svinstvo okolo seba ?Mam byt zaslepený ?Alebo menej aktívny mam mat klapky na ociach a nepico... do vsetkeho ?Ja neviem co robim zle ale jedno viem moj zivot je nahoda a nemal som sa nikdy narodit ...