Estetická operácia nosa: Áno alebo nie?

liza8

sim, oriesok

ahojte baby, no ja uz som velmi nechcela ist na reoperaciu, ked som tam prisla bola som cela vyklepana, ze by som sla 2.x do toho:D. Isla som tam s tym, ze sa poradim s clovekom, ktory sa do toho rozumie ovela viac ako ja, a ze ked mi povie, mas to dobre takto ako to je, nebudem sa branit :). Dr. Kovac mi pozrel tu jamku a este na spicku som sa ho pytala. Vravela som, ze sa bojim toho, aby nebol horsi, hrubsi alebo podobne, ze asi teda radsej nie :D..a na moj udiv to bolo presne naopak, ako su vase skusenosti, ja som sa vobec nevedela rozhodnut a dr. Kovac ma presviedcal, ze to snad nemoze dopadnut horsie, a ze sa nemam nicoho bat, ze to nebude take, lebo mi nezlomi ani kost ani nic taketo drasticke a je to otazka cca 15 min. JAMKA+ SPICKA, do kt. mi da zevraj iba nevstrebatelny steh, aby mi drzala vyssie a nebola ovisnuta. Dal mi termin na 6.9. a sakramensky sa mi nechce :D...bozeeeeeeeeeeeeeeee..Dufam, ze mal vo vsetkom pravdu a naozaj to bude iba take male dotuknutie, ako sam povedal..och och och...aj tak sa mi tam moc nechce. Ja uz som bola v podstate spokojna aj s tymto, lebo povodny bol katastrofa, takze tam som sa nicoho nebala- to uz horsie byt nemohlo, ale teraz uz vyzera normalne, takze mam ochranarske sklony:P...i ked tieto chyby, co sa chysta napravit, tam naozaj su, a bola by som stastna keby sa odstranili, ale pravdu povediac, nemusela by som si dlho zvykat ani na predstavu, ze ostane takyto ako je teraz...

Oriesok_

SIM ak si ho mala nahodou nakrivo aj pred op. tak si si to asi nevšimla, tak ako ja som celý život nevedela že mam nos do strany. Až chirurg mi to povedal, len nie som si ista či mi ho aj vyrovnal lebo po op sa mi zdal nakrivo tak som si ho sama tlačila na opačnu stranu aby bol rovno a je to lepšie aj keď nie uplne. Ano malo by to logiku že ti ho asi nevyrovnal, tak ako tu už písali baby že ak chirurgovi nepovedali aby im nos aj vyrovnal tak im ho chirurg sam od seba nevyrovnal. Divne to je akoby spravil iba časť nosa a druhu nechal nedokončenu. Po op. sa každy viacej sleduje a potom je vidno aj to čo pred operáciou si nikdy nikto nevšimol. Uprimný chirurg by povedal, že to spravi cele aj s vyrovnanim aby bol pekny zboku aj spredu, ale niektorí si neveria akoby sa bali vyrovnavať nos tak ho radšej nechaju nakrivo ak sa sam od seba niekto neozve že ho chce mať rovno aj spredu.

lienocka12345

S1M podla mna sa vsetci ti chirurgovia vyhovaraju. ked je dobry chirurg tak aj OP dopadne ok. ja som sa este stale neodvazila ist na kontrolu ale moj nos by to fakt potreboval :D

S1M

Oriesok
A co ked ho mam krivy pre to, lebo ho tak proste mam mat? Co ak som ho nikdy rovny nemala? Malo by to logiku? Ja nad tym uz kadejako premyslam... ze preco to je tak... a nosne dierky.. tak ja mam pravu vyssie ako lavu, ale to bude asi aj tym, ze nie je rovno. Na hrbolceky kaslem. Mna trapi krivost. Lavu chrupavku v spicke mam uplne dokazenu, prava je taka ako ma byt.

Oriesok_

Ďakujem Sim lebo mňa čaka asi tiež uprava špičky, lebo jednu stranu mam vyššie nie je to moc vidno iba na fotke, tak do šikma tak uvidim čo mi nato povie dr.
Inak da sa spraviť nos symetricky, to ti povedal, len preto aby už nemusel opravovať. Je to blbosť videla som fotky hocijake a viem že symetricky aj nos rovno sa da spraviť, len treba mať štastie na uprimneho chirurga. Moja sestra ma nos uplne symetricky, čiže rovný spredu, jamky po bokoch nosných kridiel rovnake iba ma malý hrbolček tak ako som mala ja, ak by šla na odstranenie hrbolčeka mala by ho super, len sa boji. Počuj ak ťa to trapi tak ja by som sa šla opýtať inam, veď v BA su odbornici aj na prepažky + esteticka uprava tak ako Kovač len je to v nemocnici nie na sukromnej klinike. Hocikto ma nos polamany aj 5x za život od urazu tak si myslim, že ak ti ho budu musieť znova nalomiť kvôli vyrovnaniu tak sa nič nestane. Nerozmýšlala si o tom?

S1M

Oriesok
Na to ze je do strany mi povedal len, ze uplne symetricky nos nie je mozne spravit, ze by to bolo divne.. VRAJ.
A tie stehy: ano je to tak ako pises, narezaval mi to tam a aj zosival aj na reopke.

lienocka12345

dakujem Oriesok_ :) inac nemohla by si mi poslat foto aby som videla ci je to take strasne?na keksikcoco@azet.sk