ranka na krcku maternice

Príspevok v téme: ranka na krcku maternice
kacka

pred polrokom mi gynekologicka povedala, ze mam ranku na krcku maternice. predpisala mi nejake tablety na vkladanie a povedala, ze kontrola nie je potrebna. mam prist az o rok, aj ked som pocula, ze sa v takych pripadoch ma na kontrolu chodit dvakrat rocne. skratka, neprikladala by som tomu dolezitost, keby sa mi uz viackrat po sebe nestalo, ze po milovani som si na spodnom pradle nasla trochu krvi. dala som si to do suvislosti len nedavno-moze to byt tou rankou, je mozne, ze by sa nevyliecila? dakujem

Zara

Ahoj Kacka, z vlastnej skusenosti- ranku na krcku som riesila asi sedem rokov, metody ozaj vsetky a nakoniec to aj tak skoncilo zmrazenim krcka.Ambulantny vykon, u nas v nemocnici uplne zdarma, bola som v stredu. Kto tvrdi ze to vobec neboli tak nehovori celkom pravdu, ale je to vykon do 5 minut a ta "bolest" nie je celkom tak bolestou, skor je to taky tlak ako pri gyn.vysetreni alebo ako pri MNS.A na druhy den som ani nevedela. Co je neprijemne je vodnaty vytok, trv asi 2-4 tyzdne.

PUSINKA12

ahojte baby:) ja uz fakt neviem co skor...jasne mam ranku aj ja...nikdy to nebolelo...ale vzdy tyzden pred menstruaciou ma to nenormalne boli a vkuse.... treba s tym uz teda nieco robit????gynekolog o tom vie ale dal mi len prasky a znova sa to vracia:(

katka 1111

28€ ale podla toho čo hovoril tak to závisí aj od množstva spotrebovaného dusíka, teda možno len u neho, a nie je ti jednoduchšie ti zavolat tvojmu gynekologovi a opytat sa ked to potrebuješ súrne vediet? Moja švagrina bola odoslana svojim gynekologom do nemocnice lebo on to ambulantne nerobí a neplatila nič, každý gynekolog nemá na ambulancii ten prístroj pretože je velmi drahý...

katka 1111

chcem len napísat, že už som absolvovala zmrazenie krčka maternice v piatok, Dr. mi to urobil ambulantne, trvalo to max. 5 minút a vôbec to nebolelo akurát som cítila trošku tlak v podbrušku, možno mi pomohlo aj to, že som polhodinu predtým užila Ibalgin. Po zákroku sa mi trošku krútila hlava ale môžem s istotou povedať, že nič hrozné sa nekonalo :)

eni

ahojte ja som tiež mala malu ranku a lekár mi dal antibiotiká do vnútra aj ústne a pomohlo mi to ranka sa zahojila ale mávam stále výtok a aj zápaly častejšie ...

reta

Mala som ranku, dala som sa zaockovat popritom nemam 10-12 ale 25 a pohlavný styk som mala...pomohlo,gynekolog povedal ze mi zmizla.....ale treba sledovat a odstranit vytoky...tie vstko sposobuju.

katka 1111

Lucka, vieš čo bojím aj nebojím, keď tu kadečo čítam ale ešte nikto na to neumrel a všetky to(aspoň dúfam)prežili, švagriná mi povedala, že ju to bolelo ako keď máš bolesti pri menzese....Ja ti neviem či poisťovňa čosi prepláca, mne Dr. povedal prineste si 25 evri a ja som sa nepýtala ďalej. Ja som rada, že sa tej ranky konečne zbavím :)))) Ani ty sa neboj, prežiješ :))))