co si myslite?

Príspevok v téme: co si myslite?
maja234

ahojte.chcela by som vediet co si naozaj myslite o psychicky chorych pretoze ja mam doma strasne problemy prave odkedy chodim k psychiatrovi.mam schizofreniu, bola som aj 2 mesiace na psychiatrii a pred par mesiacmi mi vlastni rodicia nakazali vysadit lieky lebo podla nich som bola uz v poriadku co bola pravda.ale teraz som sa zase zacala citit zle a ked som nasim oznamila ze idem znova k psychiatrovi oco na mna vyskocil ze naco ma tam a spolu s mamou sa zhodli na tom ze myslim len na somariny-teda ze si urcite vsetko len sama vsugerujem a potom mi je zle.a este sa boja ze ma u psychiatra uvidi niekto znamy a potom kazdy bude vediet ze tam chodim a zacnu o mne rozsirovat ze som sialena.lebo ja som z dediny a tam by sa to lahko rozsirilo a ktovie akoby sa zacali ludia spravat k nasej rodine.takisto mi radia ze v zivote nemam nikomu povedat o tom ze som chora, ziadnym kamaratom a hlavne nie potencialnemu priatelovi lebo by ma urcite nechal.ale ja by som to tutlat nedokazala.ti, ktori mate nejake psychicke problemy vie o tom vase okolie a ako na to reaguju ti co sa to dozvedeli? no sorry,asi je toho vela ale potrebovala som sa vykecat...

kekso

a este som prehliadol, nepovedat to potencionalnemu partnerovi..ved pri sobasi vyhlasujete, ze viete vsetko o svojom zdravotnom stave..ak by si mu to nepovedala, bol by to dovod uznat sobas za neplatny..

janahudecova

vazne nedaj na rodicov,je lepsie ked ti psychiater poradi a pomoze,ved ty za tu chorobu nemozes!!!v dnesnej dobe chodi k psychiatrovi kazdy druhy clovek...

kekso

nedaj na rodicov..oni z nevedomosti nevedia, ze ti vlastne nechtiac ublizuju..chodit k psychiatrovi je absolutne normalne..ved aj ked ma niekto poruchy spanku tam chodi..pekne tam chod, a lieky ber tak ako ti prychiater naordinuje..je to tvoj zivot, a snad si ho nedas znicit rodicmi a okolim

agina

ludia s kontrolovanou schizofreniou dokazu zit uplne normalny a plnohodnotny zivot, dokonca im je dovolene sa aj zenit a vydavat.

dd

mame kamarata, jeho mama ma tiez schizofreniu a tusim stale berie lieky, aby sa jej to neprejavovalo, takze je v pohode..ja osobne teda neviem o tom, ze by som mala nejake problemy, ale hmm..ked som sa stretla s tou kamaratovou mamou, posobila na mna tak zvlasnte, ale oni to beru, cela jej rodina normalne..aj ked, ona zije s jej matkou a synovia ziju s otcom, ktory ma uz novu priatelku.ja to neodsudzujem, aj sa snazim na takych ludi nepozerat tak,ze su ini alebo co..ale ak sa citis zle, tak si myslim, ze ten psychiater je naozaj namieste, nech si hovoria ludia co chcu.svokra ma tiez niekedy take zvlastne myslienkove pochody, ako keby tiez nebola celkom v poriadku a tak sa ju snazim brat s "rezervou"..lenze ona by si ani nebola schopna priznat, ze ma nejaky problem..