antikoncepcia áno-nie

jaja

nehnevajte sa , že nie k téme, ale chcem sa niečo IFKY spýtať- prosím ťa ifka, ENTIZOL mám brať 3x denne, a v lekárni mi vraveli, že 8 hodinový odstup medzi tbl. , je to potrebné dodržať? potravinové doplnky tomu vadia? rada by som počula názor niekoho zo zdrav. díky vopred...

Deee

ifka aj ja trpim velmi bolestivou menstruaciou a mozem ti povedat, ze v oblasti vajecnikov nic nemam, ziaden zapal, mam urobene kompletne testy od zapalov cez testy na pohlavne ochorenia az po skrining na rakovinu krcka maternice a vsetko je v poriadku, ale bolest sa neda vydrzat, nie je to sranda, ked sa na to zobudis uprostred noci a boli to tak velmi az ti vyraza dych...len na ilustraciu...vraj sa to po porode moze upravit, tak pevne dufam.

ifka

nietvrdime,ze sme mudre:-))...ked mas taketo problemy s bolestami,znamena to,ze mas v oblasti vajecnikov a maternice zapal.dlhodoby.a ten sa nelieci HAK.

jaja

pointa je v tom, že hak ti navodí umelý cyklus, a ked ju vysadíš, tak budeš mať problém aj s tým normálnym, podla mna je to len kým berieš hak... či sa mýlim?

janiska

Ked ste take mudre, tie co ste proti antikoncepcii. Co ma robit zena, ako som ja, ktora od menstruacnych krcov skoro odpadava, vymeska si to kedy chce, niekedy aj uplne vynecha jeden cyklus. To je podla vas zdrave? Podla mna je zdravsie si cyklus upravit, aj ked antikoncepciou. Bola by som zvedava, co by ste robili vy, keby ste mali taketo problemy a nic ine by vam nezaberalo.

ifka

hmm,je to asi tak..lekar predpoklada,ze mlade dievca nema ziaden zdravotny problem,takze jej to bez problemov napise.ked sa vysetruje krv,robia sa len bezne skusky,ako je krvny obraz,pecenove testy a tak...ziadne specialne vysetrenia na zrazanlivost krvi,na poruchu krvotvorby sa nerobi,lebo je to drahe a na to peniaze niesu.a nikto to robit ani nebude.potom,ked to uziva zena niekolko rokov a chce otehotniet,zvykne sa vyskytnut problem.a ked otehotnie,dalsi problem.v poslednych mesiacoch tehotenstva zvyknu opuchnut nohy,vyleti hore tlak,urobia sa nepekne strie a kopa dalsich.po porode dalsi problem,to su tie nedefinovatelne krvacania,ked niekedy zverejnia,ze zena umrela po porode,lebo nevedeli zastavit krvacanie.zvykne to byt po cisarskom reze.

jaja

tiež mi to pripadá tak, že predpíšu hak hocikomu len kôli zárobku, akoby predpisovali cukríčky. ženy sú málo informované o hak od svojich gynekologov- hovorím z vlastnej skúsenosti!