Pomoc - strasne sa mi toci hlava...

jangazh

Ahojte a ďakujem za odpovede. na rengene aj na ctečku aj na magnetickej rezonácii som bola nič nezistili, že to mám podla neurológa jedine teliesko v uchu čo má na starosti dáky podtlak alebo dačo také, beriem na to tabletky , ale už trištvrte roka, a stále sa mi točí, preto som chcela vedieť aj vaše názory a rady, aj ohladne tej akupunktúri, dakujem. Ešte mi bolo poradené aj ísť na vyšetrenie k ušnej, tak sa pokúsim ešte tam čo to podozvedať a potom napíšem . Vďaka majte sa pekne.

dada

jangazh a nemozes to mat z krcnej, kedze si na materskej tak urcite sa sklanas a dvihas male. skus zacat cvicit a nechaj si urobit RTG krcnej.

jangazh

Ahojte, aj mne sa strašne točí hlava a stále už rok, ja som na materskej ale už mi končí a tiež som prešla všetky možné vyšetrenia a moja obvodná dr si myslela že asi len simuleujem, ale ja nemám prečo ležať v postely som jej to vysvetlila, ja sa potrebujem venovať deťom nie??!! tak som odišla k inej tá ma poslala kadetade na vyšetrenia a trošku pomohol aj neurológ, berem tabletky urutal forte 16 , ale točí sa mi stále hlava, teraz mi odporučili ešte aj vyšetrenie na ušnom, tak idem skúsiť..... držte sa a vyliečte sa

tocaky

ahojte, aj mne sa uz niekolko mesiacov tak slabo toci hlava a tiez neviem z coho to je :( ale uz ma to fakt dost otravuje ..

zschz

Ahojte, tak ja mam momentalne ten isty problem. Pred rokom som to mala prvy raz. Velmi sa mi tocila hlavila, hlavne ked som urobila prudky pohyb. Nerobili mi skoro ziadne vysetrenia (bola som vtedy v UK)ale mi povedali, ze to bola labyrintitida. Tento rok som to dostala znovu, takmer presne do roka. Bola som u neurologa, ktory mi ohlasil, ze to je labyrintitida - cize sa mi vo vnutornom uchu uvolnili krystaliky, ktore momentalne sposobuju zlu balanciu. Moze to byt nasledkom prekonanej infekcie (napr. nosnych dutin alebo extremny stress). Moze to trvat od tyzdna az po niekolko mesiacov. Nie su na to lieky bohuzial, len na zmiernenie tocenia, ale doporucujem vela oddychu, spanku, ziadnu sol a ziadne bublinkove napoje. Jedzte vela cerstvej zeleniny a ovocia. Ja s tym momentalne opat bojujem. :(

ramon

No som asi dalsi clovek ktory ma tento problem.. toci sa mi hlava uz asi 3 tyzdne raz sa mi to uz stale ale po tyzdni to preslo no teraz to uz neprechadza vobec.. neviem vobec co mam robit ale doma urcite niesom kedze doktori mi nic nezistili stale si poviem ze som zdravy a dufam ze to raz prejde... no kedy to nikto nevie :):):)... keby som ostal doma tak tu asi umriem od strachu takze som zacal chodit do skoly aj napriek tomu... ak zistite z coho to je mozete napisat ;)...

nellka

Áno, za závraty je zodpovedný buďto vestibul. aparát v uchu, alebo krčná chrbtica, alebo mozoček. Takže stano, jedna z týchto veí to určite bude.A na to, ktorá to je, ti dá odpoveď jedine lekár po vyšetreniach. Takže buď budeš ďalej špekulovať a aj tak na nič neprídeš a lepšie ti nebude, alebo tak konečne pôjdeš.

samo

predtym som bral 2 mesiace Betaserc, ale vobec nepomahal. a najhorsie pri tejto diagnoze bolo, ze si okolie myslelo, ze simulujem

samo

ahojte, najjednoduchsie je hned na zaciatok ist na VYSETRENIE VESTIBULARNEHO APARATU v uchu. mne sa 2 mesiace tak strasne tocila hlava, ze si uz aj lekari mysleli, ze mam nador na mozgu, nemohol som chodit ani po ulici bez pomoci. nakoniec sa zistilo, ze ide iba o poruchu vnutorneho ucha. neda sa to sice liecit, ale da sa s tym dalej zit