Casty smäd a behanie na WC

Príspevok v téme: Casty smäd a behanie na WC
michal.pu

Ahojte!
Uz dlhu dobu mam taky problem ze potrebujem vypit vela vody aby som mal pocit ze som sa dobre napil. Väcsinou je to tak 0,5l za pol hodinu a niekedy to znizim silou vôle na 0,3l ale aj tak je to dost. Namahu nemam moc velku bo teraz som v nemocnici a tu vypijem cca 4 az 5 litrov za den. Na poslednom krvnom teste mam cukor 5 co je asi dost vela vsak? Je to v poriadku?
Na WC mam zas taky problem ze ked tam idem a vycikam sa tak som hned smädny a musim sa napit. Ked som na WC tak mam niekedy problem sa vycikat. Niekedy to nejde skoro vobec a ked to ide tak casto sa meni sila prudu takze som tam dost dlho aby aspon normalne mnozstvo vyslo. Inokedy mam zas problem ze uz to nejde ale citim ze este by malo bo mam pocit ze vo mne este nieco je. Hlavne po rane. Ale napr. pred ludmi na verejnom WC sa nevycikam vobec a to je asi psychicky problem.
Mal by som ist k lekarke?

zabudlivka

ano casto chodim močit.niesom smedna ale niekedy nepocitujem hlad inokedy až velmy...ta hipofyza sa operuje alebo sa lieči,,

retro

Ahoj Michal!Ja som mal tento isty problem,ako ty.Vsetci si mysleli,ze je to cukrovka,ale nebola.Ja som za den stiahol aj 12l vody a mal som pocit,ako bz som vobec nepil.Pred tyzdnom som sa vratil z nemocnice.Berem tabletky a som ok.Ta diagnoza sa vola diabetes insipidus.Klikni si na google,tam je otom pisane vela.Ide oto,ze ti zblbne hypofiza a prestane do tela vylucovat hormon.Je to liecitelne.Ja som trpel rok.Teraz uz konecne zase zijem normalne.Chod k doktorovi,tyzden si polezis,ak je to toto a daju ta do poriadku.

hmmmmmmmmm

normalny krvny cukor je v rozmedzi 4-6 mmol, tak ak si mal 5 mmol tak je to v norme.ale to neznamena ze z jedneho merania mozu vylucit cukrovku, u cukrovkarov krvny cukor beha, ale je pravda ze je skor vo vyssich hladinach.vypytaj sa na interne vysetrenie, co nejde o oblicky a nech poriadne vysetria tu cukrovku, zvycajne treba na to test v nemocnici.