Skolioza

Príspevok v téme: Skolioza
brigita

Ahojte vsetci, dufam ze najdem niekoho tu medzi vami kto mi poradi a pomoze...
Pred nadavnom som dostala diagnozu - skolioza - je tu niekto kto ma s touto otrasnou chorobou skusenosti? Vobec neviem co mam robit, comu sa vyvarovat, poradite mi nejake cvicenie, stranku, ... cokolvek...

DAKUJEEEEEM
---------------
Skolióza www.zdravie.sk

evcca

na cvicenie nepotrebujes nijake vybavenie, ak je tam elektroliecby, musia fyzioterapeuti poucit aj o cvikoch. ziadaj to od nich, je to ich povinnost. a nikdy nie je na nic neskoro.

brigita

Ajja ajja - ja mam 23. Tiez makam v kancli - sedave zamestnanie,vela krat do vecera... neda sa cvicit kazdy den, Niekedy dojdem domov, a koniec... som neschopna nicoho ... vynervacena... unavena

evcca

ked robia elektroliecbu, tak su urcite schopne ti ukazat aj cviky na skoliozu.
staci sa opytat, mozno maju aj letaciky.

ajja,ajja

brigita-ja mam teraz 22r a velmi lutujem,ze som to tak zanedbala.viem,ze nosenie korzetu nebolo velmi prijemne,bolo to dokonca hned v 1r. na strednej!ale mala som skvele spolubyvajuce,co ma furt zatahovali:-) teraz ani ja neviem,co bude dalej.ale hrozne ma to boli v poslednej dobe,mam dokonca sedave zamestnanie,idem zomriet skoro od bolesti.som zvedava,co mi povie doktor,bude "nadseny"!ty mas kolko rokov?

madison

C I T A J T E !!!!!!!ja vam poviem cviki , jednoduche. mam 14 a minuly rok som bola s chrbticou ,lebo ma pichalo pri srdci a povedali mi ze to je od chrbtice ze sa hrbim a chodievala som na rehabilitacie asi 2 tyzdne a potom som uz doma zacala cvicit ale po par tyzdnoch som to zunovala a ako tu citam od tej ajja ajja co sem dala pripevok , som netusila ze to ma az take nasledky , odteraz uz budem cvicit a vystierajte saaa !!! aj ja !!! :) teda tie cviky ( pokrecujeme :) )

brigita

Zda sa mi totiz ze kazdym rokom je to horsie... tebe nie? Niekedy ma boli aj hlava, cely chrbat, az je mi zle od zaludka... Nebola si aj na neurol? Aj tam ma posielal ortoped...?

brigita

ajja,ajja Tiez sa toho bojim, uz pred par rokmi mi hovorili ze som kriva, ze mam jedno pleco vyssie ako druhe a vykrivenu panvu. Nechcem to nechat tak, ale chcem sa snazit s tym bojovat, ale nemam cas na tolko cvicenia, a ami neviem ako mam spravne cvicit.