Prečo som dostal diabetes

Príspevok v téme: Prečo som dostal diabetes
pier

čaute...kedže žijeme v dobe komunikačneho internetu,tak ma napadlo,keby tu každy,kto chce,SAM ZA SEBA napisal aspon (alebo IBA) tri dôvody,prečo si mysli,že ziskal...nie prvu cenu,ale ten "celoživotny" DM1...možno na niečo prideme....
tak moje tri "dôvody" by mohli byť:
- dlhodoba (asi troj mesačna)vyčerpanosť prežita na vojne,spojena z neošetrenyma (nebolo tam zubara),respektive zle ošetrenyma (pred vojnou boli zuby iba doslova poplatane) zubami - zapal sa teda nakoniec vyliečil sam,(po nociach som pre bolesť nespal)ale ktovie za aku cenu sa ten zapal vyliečil sam.
- druhy dôvod je možno v spôsobe môjho života - že sa podcenujem,teda stale iba podriadujem,(musim robiť to čo nechcem).
- a nakoniec vraj som dostal diabetes z predavkovania liekov na šť.žľazu.
- čiže zhrniem to: zuby,psychyka a šť.žľaza.

ps:prosim Vas,nemusime sa zapodievať v tejto teme riešenim našich problemov,ale iba zdelme prečo si myslime,že sme to dostali....je to velmi zložite,ale pokusiť sa môžme...veď každy si určite niečo o tom mysli....

alba

mila Adriana dakujem ti za tvoje slova dobre mi padli ked ze nemam s kym rozpravat o DM 1 nemam blizko seba nikoho s touto chorobou.casto mavam "skakave"hodnoty raz2,6 dam si keksik vyskoci na 12,2 a som z toho paf.picham si len druhy tyzden a to 4x.dufam ze sa to po niakom case zlepsi zatial este nemam odvahu si pichat podla seba len podla toho ako mi lekar predpisal ale je to vela lebo doma mam viacej pohybu ako v nemocnici a kym povysavam hned mam 2,6.vdaka este raz

andie

dm1 je spojena s genetickou predispoziciou HLA systemu (v krvi). nestaci vsak len preidspozicia, ale staci nejaky spustaci faktor ako virusova infekcia, ci niektore cudzorode bielkoviny a nastava chybna funkcia obranneho systemu..prave preto, ze hodne tu svoju ulohu zohrava genetika hoci nie vsak iba sa dm1 manifestuje vacsinou v mladom veku, ale moze sa objavit aj neskor.

pier

Stalo sa vam,že počas tych rokov aplikovania si inzulinu,vam z neznamich pričin vaš cukor bol cely den velmi nizky aj napriek dojedania sladkosti,alebo velmi vysoky aj napriek dopichovania si inzulinu ??
lebo ja som mal take par takych obdobi,ktore naštastie trvali iba jeden dva dni...pričom trojuholnik dieta pohyb inzulin bol zachovany ako v ostatne dni...preto to nechapem...

adriana

Andel,aj ja ti ďakujem.Môj otec mal dm2,ale on bol statný chlapina,mal 185 výšku a od 102kg do 117 kg.Podľa tých kíl vyzerali aj jeho hodnoty.On trochu podržal diétu a bolo to o.k.

katarina53

Andel, som veľmi rada, že si našla tú stránku a tak pekne si to napísala. Veľmi sa ma dotklo, že pán RNG nám napísal, že sme zadubení a že nás nemožno zmeniť.
Myslí si, že existuje len jedna pravda a to je tá jeho.

Andel

Mily RNG, nasla som si web stranku Institutu Linusa Paulinga a na moje prekvapenie, na ich webstranke potvrdzuju nase slova co sa tyka DM1 a nie tvoje! Vsetky ich pozitivne vysledky liecby sa tykaju DM2, tak ako ti to tu vsetci piseme, avsak len jeden kratky odstavec tam je ohladom DM1, kde pise, ze je to autoimunna choroba a okrem umeleho dodavania inzulinu zatial ziadna ina liecba nie je. Teoreticky, ich vitaminy len pomozu predist moznym komplikaciam a dalej nic! Nic ani o tom, ze by sa pokusali liecit DM1 tak ako to ty tu opisujes! Propagujes niec, co nepropaguju ludia, ktorych pripravky ty sam pouzivas. Vidim, ze mas prehlad co sa tyka chorob, takze nebudem to hadzat na to, ze nevies o co sa jedna, pretoze to vies velmi dobre, ale momentalne vidim ako zadubenu hlavu len teba, pretoze z 10 ludi co nas tu pise ti 9 pise ze sa to DM1 netyka a ty zadubene a s klapkami na ociach pises svoje dookola to iste. Je skvele, ze ti pomohli ich vyrobky, vcera sme prisli na to, ze moj otec ma trochu zvyseny cukor a tiez som mu povedala, musis schudnut a kupit si bylinkovy caj na povzbudenie prace pankreasu ci tvorby inzulinu, ak nechces byt na liekoch ci na inzuline, ale ak on bude mat DM tak to bude typ 2 a verim, ze jemu to pomoze, nam s typom 1 vsak bohuzial pomoze iba ten inzulin.

pier

adriana,ano kolko krat si už myslim,že nevidim vychodisko,tak to necham tak,nemyslim na to...a ono zrazu riešenie pride samo...alebo aj nie....samozrejme najlepsie je,ked je človek v pohode,nezabudne na svoj dych pri stresovani sa...(ak sa to da)...a mysli pozitivne,aj napriek tomu,že niečo je možno čierne....telo vtedy akosi lepšie funguje ako ked je strnule pod ťarchou okolnosti...vystihla si to z tym oslobodenim sa...tiež to tak citim...možno keby sme žili štylom ako žiju ludia v indii,čine,japonsku....tak by sme ten DM hadam ani nemali...ale to sa neda...to bola len uvaha...a vieš ,že aj sestra ma dvoch chalanov?...ale oni už maju 13 a 14r....ja nemam nič a som slobodny...asi mam svojich starosti dosť....ale celkovo v lete sa citim ovela lepsie ako v zime...to asi každy...

adriana

Pier,ja si myslím,že v prvom rade pomáha psychika.Ak,presvedčíš svoje telo,že ti toto pomôže,tak sa dostavia výsledky.Aj tie bylinky a čajíky,pokiaľ veríš,že ti to pomôže tak určite k zlepšeniu príde.Len pri závažních ochoreniach už nemôžeš riskovať.Vieš ja som nemohla otehotnieť,a príčina nie je jasná.Myslím,že po smrti môjho dieťaťa,som sa tak psychicky zablokovala.Podstúpila som umelé oplodnenie,pri prvom pokuse som to veľmi chcela,veľa som očakávala,a moje telo sa vzbúrilo,tak po všetkých hormonálnych injekciách som mala výsledky také,ako by som ani jednu nezobrala,tak vôbec nedošlo k umelému oplodneniu.Tak na druhý krát,som povedala lekárovi,že v ktorom koľvek štádiu to zlyhá-končím,a život si zariadim inak.Úplne som sa oslobodila,bola som zmierená,nič som neočakávala,tak som na to netlačila a vyšlo to.

pier

pozri sa RNG,aj keby som do tej prirodnej nemocnice chcel isť,tak určite tam nepôjdem na slepo,ale chcem dopredu vedieť vsetko o sposobe liečby,rizikach,prinose atd,preto si myslim,že by to malo byť pristupne na nete....ja si myslim že je to rozumne nie?

pier

RNG ty si tvrdy oriešok...tak mi skus prosim napisať aspon nazvy tych periodik,neboj sa,iba sa pozriem či je niejaka zmienka o tom na nete...ono totiž ak niekto chce na niejakom svojom vyskume zarobiť,tak svoje publikovane vysledky v knihach a periodikach musi aj niekde na nete propagovať,dať vedieť,že vobec existuju,ved pokial viem ty nie si doktor aby si mal pristup iba k lekarskym veciam...iba sa zaujimaš o to,tak ako aj ja alebo hocikto iny...ak je to seriozna vec a ma pomahať verejnosti v tak vaznej chorobe ako je diabetes,tak neviem prečo aspon niečo nie je pre verejnosť dostupne...aspon tie vysledky ich prace...tak skus napisať nazvy tych periodik,dik