Pomaha beh?

Martin_242

A ja mám zajtra už piatok, takže nálada sa vylepšuje, chudnúť v páse chudnem, diéta špičková, behať mi netreba... :)

marisssa

Martin_242- tak to jednoducho ignoruj a necitaj.kolki ludia sa tu bavia o hlupostiach a nikomu to nevadi..
klud, chlape, nedaj si skazit naladu a pekny den, no nie?:-)

marisssa

ivanhoe- lebo na jednom nemenovanom chate ma niekto taky isty, myslela som si, ze si to nebodaj ty, heh:-))
ak si to teda nie ty, nie si originalny:-))))

Martin_242

Nemohli by ste sa o svojich nickoch baviť vo vlastnej téme napríklad s názvom "zoznamka", "Ona hľadá jeho" a podobne?
Celkom tu už vadíte...

rencaa

z fyziky si pamatam vzorec na vypocet kinetickej energie E=1(mvv)/2
m je hmotnost, v je rychlost, cize rychlost na druhu
energia je priamo umerna hmotnosti pohybujuceho sa telesa a druhej mocnine rychlosti. to sa zda dost zavadzajuce :o)
no ale pracu, ktoru vykonam, alebo energiu, ktoru vynalozim, co su jouly, je umerna casu. takze logicky znie, ze sice vykonam za kratsi cas, ale spalim rovnake mnozstvo energie.
otazka ale je,

cellia

Vážení kolegovci, bicyklisti a beháči. Poraďte! Všade sa uvádza, že najefektívnejšie je spalovanie tukov v rozmedzí 60-70% tep.frekv. No mne sa najlepšie behá pri TF 150, čo je vzhľadom na môj vek 85%. Ako tepovku znížiť, ale aby som ešte bežala a nie len rýchlo kráčala. Na biku dokážem tep udržať okolo 140 /80%/ a to cítim, že mám ešte rezervu. Bikujem cca 4 roky, behám 1 rok.