Pomaha beh?

RNG

Tuk sa spaluje povacsine na vyrobu tepla(termogeneracia)
To sa robi v tele stale na udrzanie telesnej teploty. Preto cim chladnejsie prostredie, tym viac tuku sa spaluje.
Priklad je plavanie vo vode, kde je odvod tepla podstatne vacsi, nez vzduchom.
Ak obmedzis prijmanie tukov a cukrov(telo vytvara tuky aj z cukrov) alebo odcvicis cukry, postupne telo spali prebytocne tuky
Telo pali tuky na vytvaranie tepla stale, ci sa potis, ci nie.
Takze chudnut sa da znizenim prijmu kalorii alebo ich odcvicenim(cukry), a to aj pri celkom pomalych ale dlhych prechadzkach.
Pocet spalenych kalorii zavisi len od vzdialenosti prejdenej, nie od rychlosti, akou ju prejdes.(zaklad fyziky, praca =sila x draha, inac je to dokazane na mnozstve studii, ze mnozstvo spalenych kalorii zavisi len od vzdialenosti, ktoru prejdes)

Martin_242

Ak sa jedná o efekt behania kvôli chudnutiu, voľné tempo nestačí, nakoľko žena začne spaľovať tuk na úkor vydanej energie až pri istej tepovej frekvencii a času.
Keď si neviete pri behu zmerať tepovú frekvenciu, nevadí, indikátor je, že z vás leje pot a prudšie dýchate.

13leela

caves, ja beham od noveho roka kazdy den (teda priznavam na sibacku bola trojtyzdnova pauza, lebo som bola vecmi chora), snazim sa, bavi ma to, strasne dobre sa pri tom odreagujes.. no, a tento tyzden som zacala uz aj rano.. dodava mi to strasne vela energie a vzdy ked skoncim mam usmev na tvari.. :P noo.. a ked dostanem chut na sladke, tak si jednoducho doprajem, lebo viem, ze sa hybem.. inak dast mi zhrubli litka- svaly, ale co uz, to je dan :D tak moja rada, kazdy den aspon pol hodku takym pohodovym tempom. ak si zadychcana, tak na chvylu spomal a potom zase pokracuj

Martin_242

Pri behaní záleží v prvom rade od pohlavia, potom od toho, pri akej tepovej frekvencii beháš, ako dlho a ako často.
Samozrejme, že nemá zmysel behať a čakať na úbytok tuku a popritom sa v noci napchávať slaninou.
Takže vždy správna životospráva ruka v ruke s pohybom a výsledky sa dostavia.

CiCinQQQa

Ja som behala pravdielne a za tyzden - dva som schudla 5-kg:D!!!!Je to fajn..aj na odreagovanie a tiez na sevnenenie svalstva.A ma to vyhody,ze ked Ta v buducnosti bude nahanat nejaky uchyl(pre tvoju sexi postavu) tak mu vyfrciiisss spopod nosa!!!!

amy389

vypocty su na nic. beh urcite pomaha na chudnutie je to najlepsia aerobna cinnost ak mozes behat tak nevahaj :) nic nestratis len budes zdravsia a budes sa lepsie citit :) a schudnes urcite

mackousko

podla mojej kalkulacky a s pomocou mojho superpocitaca o vykone nekolko terabajtov za sekundu by si mavala behavat kazdy druhy den 45 minut 35 sekund a 12 stotin s odchylkou plus minus 2 hodiny.

simaa26

kolkokrat by som mala behavat do tyzdna a ako dlho aby som schudla do leta 5-7kg???? moja e-mail :G.sima@zoznam.sk

mimiiii

ano pomaha a schudnes z toho, ja som minuly rok pred letom behavala tak 3 krat do tyzdna a schudla som, nie na vaha lebo sa mi spevnily svaly a tie su tazsie, ale vela vela centimetrov, nemohla som nosit svoje gate lebo mi padali....ale musis upravit aj svoju stravu a nezabudaj vela pit ;)