Lanovy olej - zdroj Omega- 3

RNG

simeon, clovek by to mal dostat teoreticky v strave, ale malokto je ochotny natolko radikalne zmenit svoj vyber potravin. Odporucam jest kazdy den za hrst roznych orieskov a semien, pripadne brat zmes omega olejov, akom spominana,losos/lan/borak tak asi jednu lyzicu=3x3 gramove kapsule. V mojich obchodoch tu zmes a ine esencialne oleje tiez najdes.

simeon

RNG. a ake oleje by mal teda clovek denne pouzivat a v akych davkach? je to pre bezneho cloveka trocha komplikovane. ak chcem konzumovat spravne oleje, co teda potrebujem? nemas medzi svojimi produktami nejaky komplexny olejovy mix, aby som nemusel toho tolko brat a mal naozaj vsetko co denne potrebujem? dakujem za odpoved.

RNG

Inac ucinna davka nie je v miligramoch ale gramoch pre kazdy esencialny olej, preto cena je dost dolezita.
A lanovy olej by mal byt lacny, ved je to len olej vytlaceny za studena(panensky) z lanoveho semena.Da sa pouzit na salaty, do varenia a podobne.
Este pred sto rokmi ho Slovaci pouzivali na omastenie kase, aby sa "lahsie smykala dole hrdlom"

RNG

Na depresie je hlavne zlozka EPA podla literatury a ta sa nachadza v rybacich olejoch, lososovy a rozne koncentraty ako napr Max EPA a viacerych riasach(z toho to maju aj tie lososy a ine ryby, oni si tiez nevedia tieto oleje vyrobit v tele).
Lanovy olej je hlavne na lipidy na stenach buniek, ucinne protirakovinny(protirakovinny protokol dr Eleny Budwig)

nico

Celkovo na regeneraciu organizmu,ale hlavne na unavu a depresiu.Cital som v jednej knihe,ze Omega-3 je velmi ucinny na liecbu depresivnych stavov.

RNG

omega 3 olejov je niekolko, kazdy z nich potrebujeme a nevieme si s jedneho vyrabat druhy. Preto nemozno hovorit o nahradzani jedneho druhym ale treba brat z kazdeho trochu.
Osobne som za zmes lanovy, lososovy, borakovy pre bezneho cloveka. Borakovy(alebo pupalkovy) je tam hlavne kvoli jeho vysokemu obsahu GLA, ktory je protizapalovy.