Zdurené lymfatické uzliny

Príspevok v téme: Zdurené lymfatické uzliny
wicked

Dobrý deň,chcela by som s aopýtať,najmä odborníka alebo niekoho kto sa do toho vyzná.Už dlhšiu dobu(cca 4 mesiace) mám zväčšené lymfatické uzliny na krku,pochodila som s tým kopec doktorov,lebo som už bola s nervami na dne,krv,usg,krčiarka atď...všade ma ubezpečovali,že to je ok,ja som im vysvetľovala,že sa bojím či nemám lymfóm a smiali sa zo mňa že to by som mala iné uzliny ako teraz,omnoho väčšie...moje sú do 6mm,to mi povedala na USG doktorka a že to je zanedbateľná veľkosť.Ale ja neviem z čoho to môže byť,oni sa totižto ani nezväčšujú,občas mám pocit že sú menšie,mäkkšie,občas zasa nie.Akokeby sa stále menili.Mám však ten problém,že mi rastú zuby múdrosti a na oboch ďasnách sa mi urobili zdúreniny,ktoré sa mi nedajú nahmatať vnútri úst cez ďasno ale až úplne dole čeľuste ako veľmi bolestivé hrče,ukazovala som to aj jednej známej čo je doktorka aj mamine a povedali že mám asi hnis v ďasne.Občas ma šialene bolia zuby,celé sa tlačia jeden cez druhý,tak teraz neviem či tie uzliny nemôžu byť z toho,kedže mi rastú tie zuby múdrosti,počula som,že kopec ľudí s tým má strašné problémy a musia im ich aj vytrhnúť,lebo nemajú miesto v ďasne a rastú jeden pod druhý.Neviem fakt už čo mám robiť,nič iné mi už nenapadá,z čoho mám tie uzliny,mala by som asi zájsť za zubárkou nech mi urobí kompletný RTG chrupu a potom sa zistí.Ale tie uzliny mám iba vpredu na krku,vzadu nemám žiadnu,sú drobné,že nevyčnievajú,nie sú voľným okom viditeľné,jedine ak si ich prehmatám poriadne a sú hlavne pod sánkou.Vopred ďakujem za pomoc.

adka7777

Dobrý, no aj ja mám podobný problém. V bruchu na slabine mám už 2 roky skupinu 3cm uzlín ktoré ma zvyknú bolieť ale iba sem tam a pod bradou mam tiež takú skupinku ale iba 1,5cm kvôli ktorým mám teraz napuchnute hrdlo a mám bolesti.Doktori vravia, že to je nič ale ja mám iný pocit,necítim sa dobre.Neviete mi niečo na tro poradiť?

zdravienka

ahoj aj ja mam problem.nahmatala som si uzlinku pod bradou.ma asi 0,5cm a pri hmate trosku boli.mala som uz takyto problem ked som mala silnu matchu,dala som si paralen a vsetko preslo.uzliny nemam zvacsene ale pri dotyku bolia.mozete mi poradit?dakujem.

gabriela21

LLEK dobry den ja mam uz asi rok zväcsene uzliny na krku na pravej strane mam tri jednu v strede krku priemem asi 1.5cm pohyblivu nebolestivuna pohmat mäkku nezväcsuje nad klucnou kostou mam dve jednu tam mam tiez asi rok tvrdu nebolestivu priemer asi 0,5cm nedavno sa mi vehned vedla nad klucnou kostou spravila druha je tvrda pohybliva nebolestiva priemer asi tiez ta pol centimetra mam pochodenych vsetkych moznych lekarov tie uzliny sa mi spravili po vybrato mandli madle mi vyberali na trikrat pretoze pred piatimi rokmi som mala absces na pravej mandli hned ako ma preliecili mi z mandli odstikli a o styri roky na to mi museli vybrat mandle pre opakujuce sa zapaly hradla od vtedy mam uzliny nemenia sa ale stale mam pichlavu bolest pri uzlinach na krku ta bolest trva asi tak minutu a potom prestane po vybrati mandli som mala velmi slabu imutinu a stale som mala zapaly hrdla mam krcne vysetrenie niekolko krat USG vysetrenie odbery krvi vytery z hrdla snimok nosnych dutin imunologicke vysetrenie vsetko vyslo negativne ale stale mam strach nie aby mi uzliny mizli ale este mi pribudaju vsetci doktori mi hovoria ze je to v poriadku ze to mam od vsetkch tych chorob a zapalov je to normalne nemusim sa nicoho bat?dakujem pekne

gabriela21

LLEK dobry den ja mam uz asi rok zväcsene uzliny na krku na pravej strane mam tri jednu v strede krku priemem asi 1.5cm pohyblivu nebolestivuna pohmat mäkku nezväcsuje nad klucnou kostou mam dve jednu tam mam tiez asi rok tvrdu nebolestivu priemer asi 0,5cm nedavno sa mi vehned vedla nad klucnou kostou spravila druha je tvrda pohybliva nebolestiva priemer asi tiez ta pol centimetra mam pochodenych vsetkych moznych lekarov tie uzliny sa mi spravili po vybrato mandli madle mi vyberali na trikrat pretoze pred piatimi rokmi som mala absces na pravej mandli hned ako ma preliecili mi z mandli odstikli a o styri roky na to mi museli vybrat mandle pre opakujuce sa zapaly hradla od vtedy mam uzliny nemenia sa ale stale mam pichlavu bolest pri uzlinach na krku ta bolest trva asi tak minutu a potom prestane po vybrati mandli som mala velmi slabu imutinu a stale som mala zapaly hrdla mam krcne vysetrenie niekolko krat USG vysetrenie odbery krvi vytery z hrdla snimok nosnych dutin imunologicke vysetrenie vsetko vyslo negativne ale stale mam strach nie aby mi uzliny mizli ale este mi pribudaju vsetci doktori mi hovoria ze je to v poriadku ze to mam od vsetkch tych chorob a zapalov je to normalne nemusim sa nicoho bat?dakujem pekne

TT111

Dobry den, absolvoval som 14 dnovu liečbu syfilisu.. 42MJ prokainu a liečbu som v posledny den ukončil 3,0MJ Pendepon compositum... na druhy den sa mi zväčšila uzlina na jednej strane rozkroku... Chcem sa opytať,či je to normalna reakcia..???? dakujem...

Schimansky

Mám zdurenú len jednu uzlinu pod krkom. Krvný obraz mám v poriadku, aj CRT je v poriadku - Nemám sa teda ničoho obávať???

hmhjstkvv

ja mam uz vyse roka vacsie uzliny na krku bolia iba obcas najvacsia ma priemer odhadujem tak 12mm je to vela? za ten rok sa myslim vobec nezvacsili a ani sa nezvacsuju bolia iba niektore obcas inak nie ale je ich dost. Je to nejaky problem?

tvojamaserka

mojej dcerke(5r) sa objevili zvacsene uzlinky pred uchom a potom aj pod sankou.
moc ju to bolelo. volala som Dr a kedze nemala teplotu ani zapalene hrdlo tak to ma vraj kvoli rastucej stoličke na tej strane. spravila som jej zakladne vyprazdnenie uzlín 3 dni po sebe a odpuchlo jej to. predvčerom ju očkovali Infanrixom a včera večer soplila a pokašliavala a ma boľavú hrču pod pazuchou .
tak zase vyprázdňujem a podavam Lymphomyosot od Heel na uzliny.
Včerajší preventan asi zahnal chorobu,lebo dnes jej nič nie je.
Len ma trápi, prečo jej to postupuje dalej po uzlinách, asi to nebude len z toho zuba,alebo?