Parkety v paneláku

Príspevok v téme: Parkety v paneláku
spanok

Bývame v panelovom dome. Susedia nad nami majú v celom byte parkety a dlažbu. Sú to ranostaji, ktorí už od skorých hodín žijú intenzívnym životom. Sused je stolár a pravidelne v byte niečo prerába alebo vyrába rôzne doplnky do bytu na predaj. Najstrašnejšie je to cez víkend, kedy už od šiestej ráno od nich počuť presúvanie nábytku, vysávanie, buchot, klepanie rezňov a pod. Keďže v tom čase celý činžiak ešte spí, zvuky od nich sú o to intenzívnejšie. Naše pokusy dohodnúť sa s nimi zlyhali, poslali nás do .... Obaja s manaželom pracujeme a máme doma troch študentov. Radi by sme aspoň cez víkend dospali to, čo sa cez týždeň nedá, ale je to nemožné. Susedia zaľahnú do postele každý deň o deviatej a o piatej sú do ružova vyspatí. Susedka je na invalidnom dôchodku, ale je zdravšia ako všetci ľudia, ktorých poznám, takže od rána behá po byte a upratuje. Sused odchádza do práce v skorých ranných hodinách. Sú preto na takýto režim zvyknutí. My patríme skôr k nočným typom, oveľa lepšie sa nám pracuje popoludní a večer. Nevieme si zvyknúť na to, aby sme zaspali spolu so susedmi. Je to aj ťažké, lebo pod nami zase bývajú noční vtáci a tí do hlbokej noci počúvajú hudbu. Pripadáme si ako vo väznici. Jediná šanca je presťahovať sa, ale náš byt je malý a bez balkóna, ťažko nájdeme taký, za ktorý by sme nemuseli doplácať. Peniaze na sťahovanie žiaľ nemáme takmer žiadne. Rada by som vedela, akú skúsenosť máte vy so susedmi, ktorí si vybavili byt tzv. plávajúcou podlahou a či aj vás podobné zvuky rušia. Viete nám prípadne poradiť nejaké riešenie? Štuple do uší ani vankúše na hlave nepomáhajú. Ďakujem vám všetkým za odpoveď.

agina

Aj my mame takych prastenych susedov. Nad nami skoro denno-denne buchocu, dupu,presuvaju nabytok.....nechapem, co tam stale vedia robit.Pod nami maju zase stekacieho psa.Tak si vyberte.My mame plavajucu podlahu, ale aby som po nej chodila v klopkacich slapkach??? To urcite nie.Mame s manzelom take slapky vyrobene z kobercoviny, tichucke, prijemne.Urcite tu byvat nezostanem, chcem ist do rodinneho domu.
Viete, ako sa najlepsie pomstite susedom????Predajte byt ciganom.
Niekedy o tom fakt uvazujeme.....

pigi

tiež bývam v paneláku.sused pod nami je DJ , ktorý sa venuje techno hudbe, momentalne má novú frajerku takže jej venuje jadro svoho voľného času(prechodná záležitosť).skor mame problem so susedom nad nami- má urobené nové podlahy a som presvedčený o tom, že opomenul medzi beton a podlahu vložitť nejakú izolačnú vrstvu, pretože hluk je neznesiteľný a tento hluk pochádza len z ich chodze po byte. Inak, doposiaľ hluční nikdy neboli, a nebolo počuť ani kroky nakoľko mali koberce.V súčasnosti však je to až také extrémne že dokážem určiť trajektóriu ich pohybu nielen v byte ako celku ,ale dokonca i v jednotlivej izbe a to len na základe ich obyčajnej chodze

labutienka

spanok my mame so susedmi podobny problem. Niekedy sa stane, ze susedia z vedlajsieho vchodu robia do noci ramus (malokedy, ale stalo sa), pod nami susedia maju 3 pubertacke decka, ktore pocuvaju casto nahlas hudbu, trieskaju s dverami, hadaju sa, no najhorsie je to s hornymi susedmi. Nastahovali sa niekedy pred cca 1,5 - 2 rokmi. Vsade maju plavajuce podlahy, takze vzdy vieme, kedy im nieco spadne, kedy ta blazniva zenska nad nami vysava (samozrejme, ze nemoze stolicky zobrat do ruky a polozit ich na ine miesto, ale musi ich tahat po celej izbe), mixuje decku jedlo... Minule sa stalo, ze zacala vysavat uz o 6 rano !!! resp. vkuse rok decku mixovala jedlo, ci bolo rano, vecer alebo tuha noc. Stale sme vedeli, kedy mixuje ... a o detskom placi ani nehovorim, aj ten sme stale poculi a este aj pocujeme. Ked sme ich prisli poprosit, aby boli tichsie, tak sa na nas vyziapali, ze to my robime hluk a nie oni. Zda sa mi to trochu pritiahnute za vlasy, kedze oni nechali svoje decko sa kolobezkovat (!!!) po celom byte a my sme si pripadali ako na bowlingu. Ked sme ich poprosili, aby aspon sa ich detsko nekolobezkovalo po celom byte, tak este nam klamali do oci, ze ziadnu kolobezku nemaju (pritom sme videli, ako ju nakladali do auta, ked sli prec). Proste niet dna, ze by im nieco nespadlo, ze by nam neskakali "nad hlavami" ... tiez si pripadam ako v klietke a dost ma to znervoznuje, kedze som studentka a potrebujem sa ucit. Lenze ona je cele dni doma na materskej, nastastie jedno decko uz im chodi do skolky, a to druhe je doma. A o ich inteligencii ani nevravim. Teda o inteligencii susedky, ktora nevie ani "zabucat" a hra sa na urazenu. Jedno viem, ze urcite by som nedokazala cely zivot zit v panelaku.

lenka22

my sme to vymysleli uplne super, kupili sme byt v podkrovi na tretom poschodi, cize nad nami uz nik nebyva... a ci my dupeme alebo buchoceme?? neviem, susedia pod nami sa este nestazovali, ani neviem ako vyzeraju :))))

dodko

tiež som jeden z tých ktorým vadí buchot.Susedov máme dobrých ,ale buchot sem tam je z plávajúcej podlahy a šúchania nábytku a padnutia predmetov a hlučnej hudby ,neviem čo s tým,som za presťahovanie,ale za čo a kam?

kikinka22

ani v rodinnom dome to nie je vzdy med lizat. aj my by sme si velmi radi pospali cez vikend, ale sused odvedla vzdy v sobotu najneskor o osmej rano kosi travnik. v sobotu pokosi polovicu a v nedelu o osmej truhu polovicu. to robi tak pravidelne, takze vstavat musime zarovno s nim. bezohladnych ludi je vsade dost. bohuzial.

ivkopivko

ale sak ved predsa platite nejake poplatky za byvanie, nejake najomne alebo co, nie? tak mate pravo na klud. preco by oni si mali robit co chcu a vy to mate trpiet. tak nech platia najomne poplatky aj za vas. to mate platit este aj za ten hluk? ved tam aj musi byt nejaka sluzba alebo nejaka domova sprava, ja by som to tam nahlasil ze co su to za debilov a ako vyrusuju. a mozno ze by som im aj jednu uje...ol, keby nic nepomahalo. nech sa idu stazovat na lamparen, ked sa nevedia vpratat do koze.

presne tak

tak bud rad, ze tak byvat nemusis. asi patris medzi tych stastnych, ktori maju svoj dom, ze? tak to ti zavidim, lebo toto je naozaj o zivot. ked sa nemozes vyspat tak nevladzes robit nic, ani sa len chvilu tesit zo zivota. uplne je clovek vystaveny a nestastny. a na ulicu sa vyspat? kde, na lavicku?

ivkopivko

to by ste im mali vy kupovat papuce??? to by si mali oni kupit ked si dali tie parkety, nie? ved tam v tom panelaku nie su sami, sak maju brat ohlad na susedov alebo nech idu byvat na luku a tam nech dupaju kolko chcu. to by som sa asi zblaznil keby som tak musel byvat.

presne tak

no tak u nas je presne takyto isty problem. a tiez je to najhorsie cez vikend, ked su vsetci doma. vtedy by mal clovek oddychovat a relaxovat, regenerovat sa. ale nasi milucki susedia zhora prave vtedy asi prerabaju cely byt a stale suchaju nabytkom po podlahe. myslim, ze ked maju parkety, mali by mat na stolickach gumove chranice. ale aj oni su taki lakomci lakomi, ti by kvoli susedom nekupili ani spendlik. uz sme sa doma rozpravali, ze im k vianociam kupime nejake mekke papuce, ale aj tak by ich nenosili, lebo su to sebci sebcoviti. kaslu na vsetkych, robia len to co vyhovuje im.