Parkety v paneláku

Príspevok v téme: Parkety v paneláku
spanok

Bývame v panelovom dome. Susedia nad nami majú v celom byte parkety a dlažbu. Sú to ranostaji, ktorí už od skorých hodín žijú intenzívnym životom. Sused je stolár a pravidelne v byte niečo prerába alebo vyrába rôzne doplnky do bytu na predaj. Najstrašnejšie je to cez víkend, kedy už od šiestej ráno od nich počuť presúvanie nábytku, vysávanie, buchot, klepanie rezňov a pod. Keďže v tom čase celý činžiak ešte spí, zvuky od nich sú o to intenzívnejšie. Naše pokusy dohodnúť sa s nimi zlyhali, poslali nás do .... Obaja s manaželom pracujeme a máme doma troch študentov. Radi by sme aspoň cez víkend dospali to, čo sa cez týždeň nedá, ale je to nemožné. Susedia zaľahnú do postele každý deň o deviatej a o piatej sú do ružova vyspatí. Susedka je na invalidnom dôchodku, ale je zdravšia ako všetci ľudia, ktorých poznám, takže od rána behá po byte a upratuje. Sused odchádza do práce v skorých ranných hodinách. Sú preto na takýto režim zvyknutí. My patríme skôr k nočným typom, oveľa lepšie sa nám pracuje popoludní a večer. Nevieme si zvyknúť na to, aby sme zaspali spolu so susedmi. Je to aj ťažké, lebo pod nami zase bývajú noční vtáci a tí do hlbokej noci počúvajú hudbu. Pripadáme si ako vo väznici. Jediná šanca je presťahovať sa, ale náš byt je malý a bez balkóna, ťažko nájdeme taký, za ktorý by sme nemuseli doplácať. Peniaze na sťahovanie žiaľ nemáme takmer žiadne. Rada by som vedela, akú skúsenosť máte vy so susedmi, ktorí si vybavili byt tzv. plávajúcou podlahou a či aj vás podobné zvuky rušia. Viete nám prípadne poradiť nejaké riešenie? Štuple do uší ani vankúše na hlave nepomáhajú. Ďakujem vám všetkým za odpoveď.

verutak

no, toto chce pevne nervy, taki susedia vedia dobre zdvihnut mandle. je to taka skodna zver, zasluzili by si vystahovat na pusty ostrov. aj my sme mali ten problem, potom sme kupili stary dom a bolo to vyriesene. viem, ze vzdy sa to tak neda. ale ludia su dnes velmi necitlivi k druhym, s niektorymi sa vobec neda podobrom dohodnut. asi sa budete musiet prisposobit ich rezimu alebo sa odstahovat.

[zruseny12]

...ale chapem vas,lebo ja som mala tiez problemi zo susedou...teraz je klud tak neviem jak na dlho...tiez som rozmyslala,ze sa odstahujem,ale nemam istotu,ze zase nebude taky isty problem atd.ale viem vas pochopit,ja som mala problem 3roky odkedy sme sa pristahovali...a stale si nieco nasla,aby urobila zle...

spanok

Aj my sme už štuple vyskúšali, ale je to veľmi slabé, proti tým zvukom to nestačí. Ani so štupľami sa spať nedá. Tiež si myslím, že sťahovanie je jediná šanca. Nájsť však byt na najvyššom poschodí nebude tiež také jednoduché. Musíme sa však do toho pustiť a začať hľadať.

zaria

stuple mame uz davno, ale to vobec nepomaha. pri tom hluku sa trasie cela hlava. spat sa nijako neda. asi je naozaj jedine riesenie odstahovat sa. ale co budu robit ti, ktori kupia nas byt? to musia byt nejaki hluchonemi ludia, lebo inak by boli o chvilu tam kde my.

[zruseny12]

pekny den prajem...tiez sme mali taky problem/len tam jasene bolo vydno,ze to bolo aj naschval robene/tak ja som to vyriesila tak,ze pouzivam stuple do usi a mam pokoj...

architekt

panelove domy nie su vobec vhodne na take riesenie interieru, ktore rata s plavajucou podlahou. panel velmi intenzivne vodi zvuk, preto vyrazne ovplyvnuje kvalitu byvania. plavajuca podlaha ma specialne tvrdeny povrch, a ten pri chodzi vyrazne rezonuje, zvuky su teda ovela silnejsie ako pri inych druhoch podlahovych krytin. samotny sposob ukladania takychto parkiet zapricinuje, ze hluk sa siri viac do bytu pod podlahou nez do bytu, kde je podlaha ulozena. su krajiny, kde v domoch tohto typu norma vobec nedovoluje pouzit taketo podlahy. mozes iba dufat, ze po zavedeni niektorych noriem, ktore platia v europskej unii, aj u nas, budu musiet susedia vyriesit podlahy inym sposobom. problem s hlucnostou plavajucich podlah je totiz vsetobecne znamy.

ventil

jooooj, tak to mate taky isty problem ako ja. aj ja som dnes uz od skorych hodin hore. tiez nad nami parkety a dlazba, takmer podobni susedia ako mate vy. dohodnut sa neda, uz som to skusala. aj ja mam v byte parkety, ale kedze viem ako velmi to dole rusi, kupila som si specialne papuce, take podkolienkove pletene a aj tak sa snazim naslapovat jemne, aby som zase ja nerusila ludi podo mnou. lebo slapky sa na parketach velmi ozyvaju. je to pocut ovela viac v byte pod parketami ako v samotnom byte, kde parkety su. to je ta nevyhoda, ze mnohi ludia si vobec neuvedomuju, ako velmi je vsetko pocut. ja pocujem aj to, ked nad nami susedom spadne malicky klincek na podlahu. a presuvanie kresiel pri vysavani, to je ako zemetrasenie. fakt strasne. az ked som mala parkety urobene som sa dozvedela, ze tie bezne izolacne pasy ktore sa pod parkety davaju su nepostacujuce a ze je na to specialna izolacia. ta udajne ked sa urobi nie je to take hrozne. ale ja sa fakt snazim byt velmi ohladuplna, ti pod nami sa zatial nestazovali. ale nezavidim ti, fakt je to hrozne. tiez som zistila, ze je to najstrasnejsie cez vikend. naozaj vtedy skoro v kazdom byte este spia a potom su tie zvuky velmi vyrazne ked sa siria iba z bytu nad vami.

samadoma

nasi susedia tiez vstavaju cez vikend velmi skoro. moj muz preto s detmi uz v piatok vyraza na chalupu a su tam od jari do jesene, lebo by sme sa nikdy nevyspali. ja zial obcas musim ostat doma poprat, pozehlit a porobit vsetko, co sa cez tyzden neda. a tak si tiez vypocujem svoje. skoro rano vstanu, upratuju, vyklepavaju rezne, ktore zeru kazdy vikend a potom ked maju vsetko porobene, tak okolo desiatej doobeda sadnu k telke a do vecera pozeraju. potom je uz pomerne ticho, ale v tom case su uz vsetci spolahlivo prebrati, tak si nikto nepojde lahnut. clovek nema nikomu priat zle, ale niekedy som taka unavena, ze by som ich vyvrazdila.