Parkety v paneláku

Príspevok v téme: Parkety v paneláku
spanok

Bývame v panelovom dome. Susedia nad nami majú v celom byte parkety a dlažbu. Sú to ranostaji, ktorí už od skorých hodín žijú intenzívnym životom. Sused je stolár a pravidelne v byte niečo prerába alebo vyrába rôzne doplnky do bytu na predaj. Najstrašnejšie je to cez víkend, kedy už od šiestej ráno od nich počuť presúvanie nábytku, vysávanie, buchot, klepanie rezňov a pod. Keďže v tom čase celý činžiak ešte spí, zvuky od nich sú o to intenzívnejšie. Naše pokusy dohodnúť sa s nimi zlyhali, poslali nás do .... Obaja s manaželom pracujeme a máme doma troch študentov. Radi by sme aspoň cez víkend dospali to, čo sa cez týždeň nedá, ale je to nemožné. Susedia zaľahnú do postele každý deň o deviatej a o piatej sú do ružova vyspatí. Susedka je na invalidnom dôchodku, ale je zdravšia ako všetci ľudia, ktorých poznám, takže od rána behá po byte a upratuje. Sused odchádza do práce v skorých ranných hodinách. Sú preto na takýto režim zvyknutí. My patríme skôr k nočným typom, oveľa lepšie sa nám pracuje popoludní a večer. Nevieme si zvyknúť na to, aby sme zaspali spolu so susedmi. Je to aj ťažké, lebo pod nami zase bývajú noční vtáci a tí do hlbokej noci počúvajú hudbu. Pripadáme si ako vo väznici. Jediná šanca je presťahovať sa, ale náš byt je malý a bez balkóna, ťažko nájdeme taký, za ktorý by sme nemuseli doplácať. Peniaze na sťahovanie žiaľ nemáme takmer žiadne. Rada by som vedela, akú skúsenosť máte vy so susedmi, ktorí si vybavili byt tzv. plávajúcou podlahou a či aj vás podobné zvuky rušia. Viete nám prípadne poradiť nejaké riešenie? Štuple do uší ani vankúše na hlave nepomáhajú. Ďakujem vám všetkým za odpoveď.

ivulka321

neboj sa, aj na vasich susedov raz pride. bezohladnost sa nikomu nevyplaca, kazdy si raz schyta svoj trest. viem, ze je to slaba utecha, ale ked naozaj chodia spat tak skoro, nemate im to ani ako vratit, iba ak by ste medzi 21. - 22. zacali vrtat, ale to by zase protestovali dalsi. a preco vas vlastne poslali do .... ?

radana

Hm,aj my mame podobnych susedov,len sme si uz akosi na to zvykli.Pravidelne robia hluk do 2-3 hodiny rano a rano uz o 6-tej nanovo.Neviem,kedy ti ludia spia a oddychuju.Volame ich KOBYLKY. :)))

simeon

este som tam zabudol dopisat, ze to ked sa clovek nevyspi a nemoze si dobre oddychnut ma velmi zly vplyv aj na zdravie.moja mama kvoli tomu velmi ochorela a problemy ma doteraz.

simeon

no, to je sranda, my sme sa pred tromi rokmi kvoli takymto susedom prestahovali. byvame teraz na samom vrchnom poschodi. ked sme sa pristahovavali, tak sme prerabali byt. mama vtedy nedovolila davat ani parkety ani dlazdice, lebo povedala, ze nebudeme robit nikomu to, co sme museli prezivat my. tak mame v izbach koberce a na chodbe a v kuchyni linoleum. je to pekne a prijemne. a dufam, ze nas nikto nepreklina ani nie je z nas taky zufaly, ako sme boli my ked sme este byvali na starom byte. ten klud sa neda porovnat, odporucam ti sa co najskor prestahovat, ak sa nechcete zblaznit. nam to uz pomaly hrozilo.

problemisko

aj ja si myslím, že je toto velký problém viacerých ludí. človek nemoze od nikoho chcieť aby ked už raz vstane plával vo vzduchu a nechodil po podlahe. to je jasné. a každý ma aj uplne iný biorytmus. asi vám neostane iné riešenie iba sa odstahovať na najvyššie poschodie alebo sa prisposobiť susedom. ked su taky bezohladny ako pises, je to tažke sa s nimi dohodnut.

hi-hi-hi

co myslis, preco som vo sviatok rano pri pc? len kvoli susedom. su uplne bezohladni. oni su hluchi, tak robia pokojne randal. parkety by v panelaku mali zakazat, v amerike by toto nebolo mozne, tam sa mozes stazovat na susedov, pride komisia, zistia hluk a musia to bud odstranit alebo dat kvalitnu izolaciu. ale ti nad nami su lakomci, tak mozu byt stastni ze byvaju na slovensku.

zaria

ahoj, spanok! toto je trefna tema, aj ja dnes uz od skorych hodin strasim, lebo ma tiez zobudili rovnaki susedia akych mate vy. mame rovnaky problem a nasa dcera ktora tiez chodi do skoly niekedy place od nevyspatosti. a tiez sa s nimi neda dohodnut. ked sme chceli po dobrom, vyhlasili nas za neurotikov. dozvedela som sa od kolegyn, ze maju podobne problemy. obycajne chodenie po plavajucich parketach pocut ako klopkanie drevakov. ale ten, co nebyva pod takymi ludmi si to asi nevie predstavit. je to sialene. chapem ta, ale neviem ti pomoct.

jaaaa

Chcelo by to viac porozumenia od vasich susedov.Zrejme sa drzia toho,ze nocny klud je od 22-hej hodiny,do 6-tej hodiny rana a pokial tam nerobia naozaj nejaky ozaj uz velky hluk,tak neviem ci sa s tym nieco da urobit.Zalezi na charaktere ludi,ktori su okolo vas.