Pozor na ALOE !

RNG

Moja mama mala uz pred 50 rokmi doma 2 kvetinace s aloe. Nebolo to sice aloe barbadiensis, ale bolo velmi ucinne na popaleniny.Aj na rozne ranky a podobne.
Ci by bolo vhodne na vnutorne pouzitie, to neviem, rozne druhy mozu mat rozne latky v sebe. Aj Barbadiensis len vnutorny cisty gel je vhodny na pitie, vytazok z celeho listu je inac silne laxativny.
A kedze na pitie treba aj tak znacne davky(deci/2 deci denne), domace pestovanie by sa na to aj tak nehodilo.
Len keby si zil niekde v Arizone a rastlo by ti to okolo domu. A ne malicke, ale niekolkometrove, ako Barbadiensis s listamy(lodyhami) na sirku dlane. Aj tak je to pracne, ten fileting proces(odstranovanie vrchnej zelenej supky a vyskrabovanie priesvitnej vnutornej "drene", ja som to pred mnohymi rokmi skusal a ked sa zjavili na trhu dobre cerstve stavy, prestal som s tym.

usmev

ano,aduliena,tie dve firmy možno, ak to máš overené,ale na Slovensku ich je omnoho viac.Či je to drahé,vieš, to je diskutabilné,pretože za zdravie sa platí aj v našom zdravotníctve a nemalé peniaze nechávajú koľkí nemocní mesačne v lekárňach?! Aj zdraví platia za všelijaké vitamíny,čaje,atď.Naše produkty sú ľuďom cenovo dostupné.

žocharka

Milá "Jancecka", absolútne s Tebou súhlasím. Topoľčianska Nemocnica, "NEZISKOVÁ ORGANIZÁCIA" ..... je niečo
neskutočné...

aloe ale vera

silu som chcela povedat, ja kludne zrezavam aj rocne ak su pekne naplnene gelom, treba vsak dat prec odtial taku zltu stavu, .... ak chcete pestovat je to nenarocne, urcite by som nevyhadzovala peniaze za nejake pripravky, aj ked aloe je skutocne na vsetko, verim iba cerstvemu listu, davam si gel do pitia, na masku, do kupela, na ranky, na popaleniny, uplne na vsetko, velmi dobre pomaha aj pri akne, ale ako hovorim ziadne kupovacky vyrobkov skutocne rastlinka je tisic krat hodnejsia a stoji par korun

aloe ale vera

ja nepredavam nic, aloe nie po siedmych rokoch ale po styroch, ja ich mam sedem a uz aj desatrocne ale da sa pouzit aj dvojrocne akurat nema taku ailu

aduliena

Usmev,
ja si myslím, že viem, o ktorej firme hovoríš. A okrem nej je ešte jedna, no a tieto dve firmy podľa mňa pýtajú nehorázne sumy za výrobky. A za čo? No platíme si za značku, samozrejme. Keby chceli pomáhať chorým, nemuseli by chcieť také nehorázne sumy, lebo nie každý si to môže dovoliť.

usmev

Mňa tiež napáda jedna osoba na fóre, že ponúkam aloe, ktoré je nanič, že nie je pravda, že pomáha.Prečítala som si tu vaše názory a môžem sa stotožniť s tými,ktorí hovoria, že aloe je naozaj na všetko/je skoro 100 druhov produktov, takže nie len aloe gel´,je tam pridávané ovocie, zelenina,iné bylinky, včelie produkty,ktoré sa pestujú v iných nadm.výškach/.Mám 3ročné skúsenosti,žiadnu negatívnu, nie je to liek,ale doplnková liečba, podporí v lieku na čo je určený a nežiadúce účinky z neho eliminuje.Obsahuje vlákninu,nie je to precedené, riedke,ani v lekárni nie je pravý aloe gel,musíte ho vypiť na kvantá,alebo nemáte dlhotrvajúce problémy.Takže skutočne platí: Nie je Aloe ako Aloe!Nemôžeme tu písať názov spoločnosti, ktorá má najkvalitnejšie aloe vera,je vlastným pestovateľom, spracovateľom a distribútorom na svete, pretože by sme porušili podmienku FÓra,ináč by sme to tu určite napísali aj pre nás by to bolo jednoduchšie.Myslím, že meil si môžete vyžiadať,kto má záujem.Viete, spoločnosť môže byť super, aj produkty môžu byť super, ale je to len o ľuďoch, ktorí to podávajú ďalej.Či sú dosť skúsení,či dobre určia kmbináciu produktov,atď...Čo je ale hlavné, ani jeden produkt neublíži, nemá nežiadúci účinok, len každý má ten svoj organizmus iný a aj ináč reaguje, takže je treba vytrvalosť, pravidelnosť v užívaní a komunikovať s tým, kto Vám to ponúka.Veľa zdravia prajem všetkým,a čo najmenej sklamaní.Chcem veriť, že tu píšu len takí, ktorí chcú pomôcť iným a tí, čo pomoc hľadajú,preto si dôverujme,lebo bez dôvery to nejde.Kto neveríte, máte pochybnosti,máte na to plné právo,ale vykonzultujte si to,všetko je to len o komunikácii,v zdraví nemôže ísť o oblbovanie,zdravie máme len jedno, v chorobe sme si všetci rovní.Tí, čo nehľadáte pomoc v zdraví a ste nedôverčiví, nezazlievam vám to, len si najprv potvrďte a overte to, čo hovoríte.Budte loajálni a etickí.
Prepáčte, že som tu toľko popísala,ale cítim to takto.Možno som naivná,ale stále verím v dobrých ľudí.

suedenim

radana: dakujem..za tie prachy som mohla ist v lete na dovolenku:)))

zuzu: vzdy sa nejaka vyhovorka najde vsak??to je na tom to zaujimave...

žužu*

suedenim:mozno to bola chyba tej zenskej a nie toho aloe.mozno zle skombinovala davky al.produkty.dvovodov mohlo byt viac.