ochorenie endometrioza

bellka

suvisia permanentne sa vyskytujuce a opakujuce cysty na vajecnikoch , bolesti v podbrusku a spinenie v celej prvej polovici cyklu s endometriozou?
viac prispevkov som citala ze im endometriozu zistili az pri odstranovani cysty a ja teda cysty i bolesti i spinenie po menzes a mimo menzes mam uz skoro rok

dadka

Ahojte, chcem reagovať na príspevok "malé slniečko". Endometriozu mám už diagnostikovanú niekoľko rokov, asi 2 roky po laparoskopii sa mi objavili neskutočné bolesti pri menštruácii. Môj lekár sa rozhodol to liečiť HAK Cerazette, no mávam veľmi častú menštruáciu, čo mi dosť komplikuje život. Zatiaľ ju užívam len krátko, ale neviem, či sa to upraví. Akú užívaš Ty?

momo

chcela by som sa spytat ake prirodnre produkty treba pit pri liecbe endometriozy,lebo aj ja mam ten problem nasli mi ju pred 2tyz.na lavom vajecniku vo velkosti 28mm.Zato uz vidim zmeny v mensruacii krvacanie malo,namiesto 5 dni iba dva a hrozne bolesti v podbrusku,velmi sa toho bojim lebo velmi tuzim mat dieta a poznam vela zien co maju tento problem a bohuzial nemozu otehotniet,preto by som chcela radu kto uz postupil liebu ako mam postupovat,dakujem.

Ivka 1

Romana napíš mi na mail ak chceš.Produktami na prírodnej báze sa dajú zmierniť bolesti,ktoré bohužiaľ sú
sprievodným znakom endometriózy.

janka

Aj mne zistili endometriozu v marci,ked mi laparoskopicky vyberali cystu.Teraz sa momentalne liecim tri mesiace injekciami,potom idem este na kontrolnu laparoskopiu a uvidim ako sa tu bude vyvíjať dalej.Tiez mi odporucili otehotniet,ale doktor povedal,ze sa vsetko uvidi az po tej druhej laparoskopii.Drzim palce

romana1

Ake produkty na prirodnej baze teda odporucate, alebo su najlepsie? Tuzim po tietatku, ale endometrioza mi to vsetko komplikuje uz 2 roky! Prosim vas poradte mi. Dakujem!!

male slniecko

áno, tiež mám túto diagnózu. príznaky sú asi také, že každý mesiac počas menštruácie končím na pohotovosti, kvôli bolestiam. ale lekár mi predpísal hormonálnu antikoncepciu a trosku sa to zmiernilo. následky a tehotenstvo záleží od miery a oblasti postihnutia.

Ivka 1

Endometrióza alebo ženská plodnosť v ohrození.
Bojuje s ňou čoraz viac žien. Veková hranica sa
stále posúva do nižších vekových skupín.Vyšší
predpoklad vzniku edometriózy majú ženy ženy
so zníženou imunitou.Je to nepríjemná choroba, pri ktorej sa tkanivá sliznice maternice uchytia v tele na nesprávnych miestach.
Môžu sa preniesť na vaječníky,vajcovody ale i do
orgánov,ktoré nesúvisia s rozmnožovaním. Je to
síce nezhubné ochorenie ale ak sa nelieči,môže
viesť až k sterilite.
Najčastejšími príznakmi sú: poruchy menštruačného
cyklu,bolestivé a dlhotrvajúce menštruačné krvácanie,
bolesti v malej pánve,bolesť pri pohlavnom styku.
Niekedy postačí len medikamentózna liečba a inokedy
je potrebný chirurgický zákrok.. Asi polovica žien sa
dočká dieťatka.V niektorých prípadoch je nutné od-
strániť vaječníky . Tehotenstvo má pri endometrióze
liečivý účinok. Za jednu z príčin sa totiž považuje
vyššia hladina ženských hormónov – estrogénov
v krvi,od ktorých závisí aj rast ložísk endometriózy.
Vylučovanie estrogénu sa počas tehotenstva poza-
stavuje. Preto sa ochorenie v druhom stave výrazne
zlepšuje,dokonca môže aj úplne vymiznúť.
Dostupné liečivá navodzujú stav podobný tehotnosti.
Na nejaký čas sa pozastaví menštruácia. Bohužiaľ
jedným z nežiadúcich sprievodných znakov liečby
medikamentami je vznik osteoporózy. Je tu však
možnosť ako liečbe endometriózy napomôcť
produktami na prírodnej báze. Lieky potom lepšie
zaberajú a aj následné otehotnenie je ľahšie.