Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evalacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

evalacho

Ahojte, tymto sposobom by som sa vam chcela prihovorit resp poprosit ci by ste sa nechceli anonymne antropometricky zmerat. Vedeli by ste presne ako sa vase telo vyvija, kolko percent tuku mate, ako by vase telo malo vyzerat na vas vek..pracujem na diplomovej praci Antropometricke ukazovatele pri PPP. Vase mena nebudu vobec pouzite, a praca bude zaslana do Anabell Bc. Viere Jamriskovej, s ktorou som komunikovala. Vysetrenie je zadarmo a neboli :) trva nanajvys 15 minut. Prosim ak mate zaujem ozvite sa mi na mail: evelacho@gmail.com
Dakujem vam vopred :)

Alternativa

Aj tieto viabocne sviatky boli pre mnohe dievcata "nocnou morou". Preco? Staci si precitat ich vykriky, ako ich my, rodicia, nutime jest nezdravu stravu, kolace, ako nekupujeme dost cerstveho ovocia a zeleniny. No, som tiez mama a viem, ze v zivote ta pravda je takmer vzdy kdesi v strede...dievcata maju svoj pohlad na stravovanie, na zivot v rodine a hlavne na seba samu, casto je ten pohlad chory. Pozrime sa kazdy okolo nas, ci o pomoc nekrici prave Vase dieta a my to ignorujeme, lebo mame svoju pravdu...mozno je to dieta chore, tak podajme pomocnu ruku...Je cas zacat pocuvat nase deti a pomoct, ak pomoc potrebuju. Txym viac, ze pri PPP /poruchy prijmu potravy/ ide o ich najcennejsie - o ich zdravie.

alti

Kedze PPP /poruchy prijmu potravy/ nie je sezonne ochorenie, vytahujem tuto temu s vierou, ze rodicia chorych deti si tu mozno najdu nielen tu prepotrebnu iskierku nadeje, ale mozno aj taky svoj maly navod ako pomoct dietatu. Hoci kazdy sme iny a nic v zivote sa neda dat do predpisanej sablony...

w

natty:

:) teraz ti nic nebrani to tomu tatinovi povedat. Je to prekrasne zistenie. Niekedy to, co chceme vidiet najviac nevidime alebo kvoli subjektivizmu prehliadame. Si veeelka sikula:) vidis, v klude sa o nich opri, mozes im doverovat.. Naozaj, velmi prijemny prispevok:) drz sa.

natty

thesi, gretuska, mama42 Dakujem Vam ;)
A drzim palce aj rodicom, nech to s nami zvladnu lebo viem ze je to tazke.. majte s nami trpezlivost;) Zelam krasny den