Rodičia a anorexia, bulimia

Príspevok v téme: Rodičia a anorexia, bulimia
Alternativa

Ak mate podozrenie, ze Vase dieta trpi poruchou prijimania stravy /PPP/, nestracajte hlavu. Prave teraz Vas bude Vase najdrahsie stvorenie velmi potrebovat.
Zakladne zasady:
1. Zachovajte pokoj a pripravte sa na narocny boj hlavne psychicky. PPP je choroba ako kazda ina a treba ju liecit. Liecba je dlhodoba ale uspesna
2. Kupte si knihu, kde budu vysvetlene priciny spustania PPP, co s tym, hladajte odborne informacie, prip. Vy sami navstivte psychologa
3. Kedze spustacom tejto diagnozy v pubertalnom obdobi su najcastejsie pomery v rodine, prehodnotte vztahy v rodine a pracujte na ich pozitivnej zmene. Treba si uvedomit, ze nedostatok lasky a pozornosti rovnako ako nadbytok "opicej" lasky spusta problem
4. Prehodnotte doma stravovacie navyky. Naplnte kuchynu rozumnym mnozstvom cerstvej zeleniny, ovocia. Pri bulimii majte v chladnicke len mnozstvo stravy urcene na jeden den, takmer ziadne sladosti
5. Dajte dietatu pokojne, bez navalov zurivosti na javo, ze o jeho probleme viete. A tiez, ze vyzdravenie je vylucne v jeho rukach, pricom s Vasou maximalnou pomocou moze pocitat.
6. PPP nesmie byt jedinou temou rozhovorov v rodine
Verim, ze aj vo Vasej rodine tuto chorobu zvladnete.

xyz

zle je, nemame dovod ti pomahat! Ty si tu vela urazal mishu, robil si si posmesky a teraz chces pomoct? Hladaj na inom fore, tu nie!

zle je

no babenky prepacte xel som vas povzbudit, ja sa vam cudujem...meriam 182 cm a vazim 63 kg...a jem vsetko mozne a ani za nic nevim pribrat...
no touto cestou by ste mi mohli dat receptttt

scheila

Babenky, ktoré rodičia podporujú držkajte sa ja to mám oveľa ťažšie, mňa mama pre moju chorobu týra, nenávidí a vyčíta, že jem lebo sa nudím a napchávam sa lebo neviem kedy mám dosť, už stokrát by som s tým skončila nebyť jej teda mojej mamy, kôli ktorej to všetko začalo

forever?

betka20: mne sa nahodou ohromne paci, ze si jedlo tak uziva:) ved je to fajn, no nie? ak ked, samozrejme, trosku provokuje...:)

zle je

no jas som mal same dobroty...najprv sme zieli cesnak strucik, potom oblatky s medom....kapustnicu som mal kopcom v tanieri a po nej fajny kaprik s brutalnou omackou ( olivy, smotana, suche vinko, cibulka paprika cervena, koreniny:)s pecenymi zemiakmi...podavame s vinom...potom u nas sa to vola ze bobaľky :)makove s medom...a na koniec rozne druhy vianocnych zakuskov :PPP....zastrngotal jezisko a....zase som dostal iba lopatku :(((

Alternativa

Dni Vianoc koncia. Ale dievcata s PPP stale budu potrebovat podporu, laskave i prisne slovo a pohladkanie rodicov. Prajem Vam vsetkym radostne zostavajuce dni tohto roka.